За класирането почерпи, към училището бягай ти - 7 клас /26.06-02.07/

  • 173 745
  • 1 396
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 219
the motherman,
Не е премахнат нито един твой пост от 2014 година досега. Не знам за какво ти е да се правиш на жертва.

# 46
  • Мнения: 21 455
Момичета, мога ли първо да взема бележката, с която детето се отписва от старото училище, и тогава да отивам да го записвам в новото?
Мисля, че не може, защото трябва някакъв изходящ номер, който зависи от...  Абе не знам. Май не може. Нека и някой по-информиран отговори...  Laughing
Два пъти съм вземала удостоверение за преместване без служебна бележка от приемащото училище.
Внимателен прочит на Наредба 10 и ЗПУО показва, че няма нужда от въпросната служебна бележка, но не вярвам софиянци да нарушат дългогодишните си традиции. Да не говорим, че процедурата може да мине и без  удостоверение за преместване.

# 47
  • Мнения: 2 024
Момичета, мога ли първо да взема бележката, с която детето се отписва от старото училище, и тогава да отивам да го записвам в новото?
Мисля, че не може, защото трябва някакъв изходящ номер, който зависи от...  Абе не знам. Май не може. Нека и някой по-информиран отговори...  Laughing

Аз съм минавала през процедура от местене в друго училище. Първо си намираш новото училище. От там ти дават бележка, че могат да приемат детето ти и след това в настоящото училище отиваш с тази белбежка за да го отпишат. При отписването са длъжни да уточнят къде се мести детето. Затова и няма как да разместиш посещенията в двете училища.
 Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 5 011
Пожелавам успех на всички наборчета от темата и класиране по първо желание още тази седмица.

# 49
  • sofia
  • Мнения: 693
Благодаря Ви, щом не може, така да е, няма да нарушаваме традициите, и ще обиколя София три пъти  в единственият ми свободен ден! Grinning Това да ми е проблема! Успех на всички!

# 50
  • София
  • Мнения: 337
Момичета, решихме уикенда да идем малко на туризъм, ч и да не проверявам непрекъснато имало нещо ново писано в темата. Сега като гледам колко е изписано направо няма изчитане.
Сега поне ще има с какво да се разсейвам, че с мускулната треска с която се сдобих нямам много алтернативи за действие.

Амбър мерси за новата тема!  bouquet

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 9 705
Vivi,не махнат като изтрит, а махнАт като лош.   Joy
Диалекта дума. И аз наскоро я научих.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 336
На мен ми мина депресията, която ме бе хванала покрай лошите резултати на отрочето. Не мога да си обясня защо толкова се вързах, ама нейсе...
Дано няма разочаровани деца при класирането и всеки да попадне на мястото си...
Да попитам нещо - имате ли идея какви са критериите при т.нар "директорско класиране"?

# 53
  • Мнения: 68
Vivi,не махнат като изтрит, а махнАт като лош.   Joy
Диалекта дума. И аз наскоро я научих.
махна - недостатък http://treasures.zonebg.com/dict.htm
Ударението е на второто а. Да, богат ни е езикът Simple Smile

# 54
  • Мнения: 57
Благодаря за темата!
Дано утре вече имаме класиране.

# 55
  • София
  • Мнения: 15 219
Vivi,не махнат като изтрит, а махнАт като лош.   Joy
Диалекта дума. И аз наскоро я научих.

Чудех се и аз какво се е напънала пак да каже the motherman.  Tired

# 56
  • Мнения: 121
Отново чудесно заглавие на темата! Връщам се да прочета всичко до тук...

# 57
  • Мнения: 68
Vivi,не махнат като изтрит, а махнАт като лош.   Joy
Диалекта дума. И аз наскоро я научих.

Чудех се и аз какво се е напънала пак да каже the motherman.  Tired
Браво, Виве! Почуди се още малко и ще стане. Сигурна съм. Ами така е - четеш, чудиш се, мислиш и евентуално (не в твоя случай, разбира се) разбираш. А за твоя случай е казано: чукча не читатель, чукча писатель. Ако и това е нещо ново за теб, не бързай да отговаряш! Помоли за помощ! Тук хората са добронамерени, спокойни, обясняват с удоволствие

# 58
  • София
  • Мнения: 15 219
Да, спокойни са, добронамерени. Факт. Щом всички още те търпят.  hahaha hahaha hahaha

# 59
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, мога ли първо да взема бележката, с която детето се отписва от старото училище, и тогава да отивам да го записвам в новото?
Аз питах секретарката в ОУ-то, каза, че е задължително. Но все пак се ще пробвам да се позова на това:
Внимателен прочит на Наредба 10 и ЗПУО показва, че няма нужда от въпросната служебна бележка, но не вярвам софиянци да нарушат дългогодишните си традиции. Да не говорим, че процедурата може да мине и без  удостоверение за преместване.
В противен случай ще настане голяма суматоха покрай обикалянето на София.

 bouquet за темата, Амбър!

Общи условия

Активация на акаунт