Важен въпрос за магистратура

  • 2 728
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 818
Според вас, коя от следните три - Корпоративни финанси, Реклама и медийни комуникации и Информатика, би била с най-голям шанс за бъдеща реализация? Знам че сигурно веднага ще кажете последната, но все пак, ако бяхте на мое място, коя от трите бихте избрали, като имам познания за първите две и тепърва ще започвам последната

# 1
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Последната, според мен, но ако няма да оставаш в България - първата.

Голяма част от приятелите ми (и познати включвам) са в първата или последната специалност и докато информатиците изкарват добри пари в Бг и чужбина, то финансистите (макар не точно корпоративни) са на няколко стъпки над тях (многократно по-високи заплати), ако са добри. Разбира, с образование в Бг това няма как да стане с финансите, защото големите лондонски банки, например, гледат определени университети, като българските не са сред тях. Стажовете в Бг си спомням, че изобщо не ги въвеждаха като стажове, защото реално нищо не се правело на тях...

Но, ако желанието и намеренията ти са да останеш в Бг, то определено с информатика ще ти е по-добре.

Само корпоративните финанси ли обмисляш като опция? Други финанси стоят ли като въпрос?

За 2-рото, ако ми беше приятелка, бих те разубеждавала с 2 ръце и 2 крака. Познавам такива с подобни специалности. С едно изключение в провинцията, никоя не успя да си намери работа, дори в чужбина не. Преориентираха се, две от тях впрочем точно към IT. Говоря за жени на най-различни възрасти - с големи деца или без деца, картинката беше абсолютно аналогична...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 818
Ами от възможните магистратури с Финанси, Корпоративните ми изглеждат най-добър вариант. Защото другите са публични финанси, банков менджмънт и една нова, която ми изглежда доста интересна по принцип, но не знам дали има поле за бъдеща реализация. Тя е финансови иновации. Струва ми се хубава специалност, но все пак Корпоративните ми изглеждат най-подходящи.
И да по принцип поне за сега намеренията ми са да си остана в България и точно за това много се чудя, коя от трите би била най-добър вариант

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Зависи какво ти е бакалавърското образование. Магистратура по нещо, което няма нищо общо с бакалавърската специалност, няма да ти бъде особено от полза.
Трите изброени нямат нищо общо помежду си, обмисли с какъв тип мислене си. Корпоративните финанси предполагат да си относително добре с математиката.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 818
бакалавърската ми стехен е по Финанси, другите две са в списъка - рекламата, защото ми се стори интересна, а информатиката, която ще ми е за по-дълъг срок, ако се спра на нея от 1 година, заради наваксването което ще трябва да направя... но я избрах в списъка, защото все пак този сектор винаги ще си е развит и може би е в една степен по-креативен от останалите

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
След като бакалавърската ти степен е Финанси, то тогава ти е ясно горе-долу какво ще се учи в Корпоративните. Дълбоко се съмнявам да те научат на нещо повече от това, което и до момента си усвоила.
В момента има търсене на хора с високо ниво на Ексел и на SQL - пак финансисти, но които могат да обработват бази данни, да пишат макроси, да правят финансови модели и пр. В тази връзка, ако с магистратура по Информатика успееш да се понаучиш на SQL, ще ти е доста от полза и няма гладна да останеш.
От трите посочени аз бих изключила Рекламата, тъй като за мен тя е най-малко перспективна.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 818
Благодаря ти  Hug на теб chrissy също  Hug имам три дена за да си я избера... а да видим накрая коя ще е късметлийката  Laughing

# 7
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Виж, и милинка изключи втората специалност, както и аз. Wink

Щом първата ти е финанси, наистина с една компютърна добавка има какво да правиш. Приятели в България правят повече от добри пари с Риск мениджмънт като област, което е точно оценка на финансов риск с математически модели. С други думи, особено щом ще оставаш поне следващите години в България, и аз съм за информатиката, съчетана с финанси.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
Имаш време да си помислиш добре. Аз самата съм бакалавър по Финанси и магистър по Корпоративни финанси. Имай предвид, че това е относително ограничаващо от гледна точка на търсенето на работа. Казвам го от позицията на човек с 16 години стаж зад гърба. Вече рядко можеш да намериш позиция, която да е за чист финансист, винаги са хибридни - финанси и счетоводство, финанси и ексел/SQL/BI, финанси и право, финанси и нещо друго. Отделно, че на днешно време финансист, който да не работи интензивно с Ексел, почти няма. Информатиката ще ти даде поглед върху това как да си пишеш формулите, как да задаваш параметрите, да си формулираш заявките при бази данни и пр.
Успех, каквото и да решиш, дано да е най-доброто за теб! Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 818
Благодаря ви отново  Hug

# 10
  • Мнения: 4 941
Аз бих избрала Информатика, има много голяма перспектива и развитие в тази област. Информационните технологии са ни обвзели, така че със сигурност ще ти е от полза. Simple Smile Успех!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 818
благодаря и на теб Тинити  Hug

# 12
  • Мнения: 17
 Peaceаз бих ти препоръчала също да избереш между Короративни и Информатика, и в двете има доста бъдеще
надявам се и аз, да избереш най-подходящата

# 13
  • Мнения: 5 820
   Бих ви посъветвала да учите Информатика, но изобщо не знам какво ще научите за такъв кратък период. Друго е, ако го учите 4 години. Но когато човек няма никаква представа относно специалност по компютри, няма смисъл да се мъчите.

   Запишете се да учите Магистратура "Кооперативни финанси", тъй като сте завършили Бакалавърска степен "Финанси".

   Не правете моята грешка, за да се насочете към нещо напълно различно. Не знам как е в другите университети в България, но в университета, в който аз следвах Магистратура, никакво внимание не ми обърнаха и преподавателите нямаха за цел ние, студентите да научим нещо. Супер разочарована останах. Имам диплома по Магистратура, но за какво ли ми е.

  

Общи условия

Активация на акаунт