Студенти в UK - 8

  • 92 650
  • 759
  •   1
Отговори
# 585
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте, бихте ли препоръчали фирма за изпращане на пратка окол 10 кг. до Лийдс?
Аз изпратих 2 пратки до Абърдийн със Спиди, на 8-я ден ги доставиха до вратата. Във форума по-назад препоръчват Арамекс.

Пращала съм с Арамекс, но наскоро сравнявах цените им с тези на Спиди и се спрях на Спиди, защото офертата им 30 кг за 50 лв ме устройва идеално.

# 586
  • Мнения: 36
А ето това поучих преди малко на мейла - може да е интересно за някой Simple Smile

Пригответе се за цяла седмица с оферти от Ryanair за Черния петък. През цялата седмица ще предлагаме по една оферта за деня, така че непременно проверявайте всеки ден на сайта ЛУДИТЕ сделки за Черния петък. Освен това сме подготвили невероятни предложения за коли.

Не ги пропускайте.

   Прочетете повече

https://www.ryanair.com/bg/bg/plan-trip/explore/black-friday?cmp … p;bid=-1675374694 

# 587
  • Мнения: 899
Интересно е, да. Благодаря  Simple Smile.

# 588
  • Мнения: 36
Да споделя нещо и за родителите на новите студенти - знам, че доста е коментирано, но все пак вече от личен опит. TransferWise е страхотна платформа. Аз използвам опцията да превеждам през дебитна карта и буквално до минута младежа си получава парите в английската сметка.
Като истински Тома Неверни, първия превод беше символична сума, за да пробвам дали е толкова хубаво, както го пише Simple Smile Е, по-хубаво е Simple Smile На сайта пише, че до 20 минути парите ще са там, а сина в същия момент ми казва, че вече ги е получил. За таксите да не говорим - буквално са символични. А най-хубавото е, че работи и в събота и неделя. Вече и това е пробвано Simple Smile
Чела съм, че има и други такива сайтове, но този съм пробвала и за него мога да кажа, че е супер...

# 589
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Да споделя нещо и за родителите на новите студенти - знам, че доста е коментирано, но все пак вече от личен опит. TransferWise е страхотна платформа. Аз използвам опцията да превеждам през дебитна карта и буквално до минута младежа си получава парите в английската сметка.
Като истински Тома Неверни, първия превод беше символична сума, за да пробвам дали е толкова хубаво, както го пише Simple Smile Е, по-хубаво е Simple Smile На сайта пише, че до 20 минути парите ще са там, а сина в същия момент ми казва, че вече ги е получил. За таксите да не говорим - буквално са символични. А най-хубавото е, че работи и в събота и неделя. Вече и това е пробвано Simple Smile
Чела съм, че има и други такива сайтове, но този съм пробвала и за него мога да кажа, че е супер...
Да, наистина са добри! И аз ги ползвах и стигнаха бързо парите, но не чак веднага, защото не ми даде да преведа пред дебитна карта. Изписа ми, че е над лимита на картата. Така и не разбрах какъв е той, дали 400лв както за теглене от банкомат или друг. Направих го с банков превод и на следващия работен ден бяха по сметката. Имайте предвид това, когато превеждате.
И аз ги препоръчвам!

# 590
  • Мнения: 112
Благодаря, а обменя курс близък ли до този на бнб?

# 591
  • Мнения: 36
Благодаря, а обменя курс близък ли до този на бнб?

Преди малко превеждах, 2,22 беше.

Да, наистина са добри! И аз ги ползвах и стигнаха бързо парите, но не чак веднага, защото не ми даде да преведа пред дебитна карта. Изписа ми, че е над лимита на картата. Така и не разбрах какъв е той, дали 400лв както за теглене от банкомат или друг. Направих го с банков превод и на следващия работен ден бяха по сметката. Имайте предвид това, когато превеждате.
И аз ги препоръчвам!

Предния превод от дебитната ми карта беше 2 000 лв., нямах проблем, но може и да е от преференциите, които ползвам в моята банка, не съм наясно с това.

# 592
  • Мнения: 157
Да споделя нещо и за родителите на новите студенти - знам, че доста е коментирано, но все пак вече от личен опит. TransferWise е страхотна платформа. Аз използвам опцията да превеждам през дебитна карта и буквално до минута младежа си получава парите в английската сметка.
Като истински Тома Неверни, първия превод беше символична сума, за да пробвам дали е толкова хубаво, както го пише Simple Smile Е, по-хубаво е Simple Smile На сайта пише, че до 20 минути парите ще са там, а сина в същия момент ми казва, че вече ги е получил. За таксите да не говорим - буквално са символични. А най-хубавото е, че работи и в събота и неделя. Вече и това е пробвано Simple Smile
Чела съм, че има и други такива сайтове, но този съм пробвала и за него мога да кажа, че е супер...
Предварително се извинявам ако въпросът ми Ви прозвучи глупаво Simple Smile Кое налага тези преводи? Дъщеря ми ползва българските си дебитни карти, а аз и превеждам парите по тях, което ми струва 1,1 лв. на превод.

# 593
  • Мнения: 36
Предварително се извинявам ако въпросът ми Ви прозвучи глупаво Simple Smile Кое налага тези преводи? Дъщеря ми ползва българските си дебитни карти, а аз и превеждам парите по тях, което ми струва 1,1 лв. на превод.

На мен не ми допадаше курса, по който превалутираха. И моя син има българска дебитна карта с него, изкара един месец по този начин, но сега е по-изгодно. А и не знам каква ще е таксата, ако тегли пари в брой, а все се налага за нещо да му трябват, не всичко се плаща с карта. Та за това Simple Smile А и след като си направи английска сметка, хубаво е да има движение по нея Simple Smile

# 594
  • София
  • Мнения: 320
Да споделя нещо и за родителите на новите студенти - знам, че доста е коментирано, но все пак вече от личен опит. TransferWise е страхотна платформа. Аз използвам опцията да превеждам през дебитна карта и буквално до минута младежа си получава парите в английската сметка.
Като истински Тома Неверни, първия превод беше символична сума, за да пробвам дали е толкова хубаво, както го пише Simple Smile Е, по-хубаво е Simple Smile На сайта пише, че до 20 минути парите ще са там, а сина в същия момент ми казва, че вече ги е получил. За таксите да не говорим - буквално са символични. А най-хубавото е, че работи и в събота и неделя. Вече и това е пробвано Simple Smile
Чела съм, че има и други такива сайтове, но този съм пробвала и за него мога да кажа, че е супер...
Предварително се извинявам ако въпросът ми Ви прозвучи глупаво Simple Smile Кое налага тези преводи? Дъщеря ми ползва българските си дебитни карти, а аз и превеждам парите по тях, което ми струва 1,1 лв. на превод.

Плащането на квартира или общежитие например, на английска банкова сметка. Платихме квартирата за 12месеца през трансфера за 6,80п за целия превод.

# 595
  • Мнения: 157
Предварително се извинявам ако въпросът ми Ви прозвучи глупаво Simple Smile Кое налага тези преводи? Дъщеря ми ползва българските си дебитни карти, а аз и превеждам парите по тях, което ми струва 1,1 лв. на превод.

На мен не ми допадаше курса, по който превалутираха. И моя син има българска дебитна карта с него, изкара един месец по този начин, но сега е по-изгодно. А и не знам каква ще е таксата, ако тегли пари в брой, а все се налага за нещо да му трябват, не всичко се плаща с карта. Та за това Simple Smile А и след като си направи английска сметка, хубаво е да има движение по нея Simple Smile

Таксата за теглене в брой от БГ картата е висока! Така, че може би е по-добре, необходимите му пари в брой да се превеждат в английската по transferwise

# 596
  • Бургас
  • Мнения: 91
Здравейте,
има ли някой с конкретни впечатления от Leeds?  Явно няма много български студенти там и информацията ми е оскъдна.

# 597
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806

Да е честит празника на нашите деца!

# 598
  • Мнения: 14 418
Хайде да напиша ,чеи ние минахме по реда си баничките и бозата в очакване на децата да си дойдат за Коледната ваканция.
Добре са дошли на родна земя!

# 599
  • Мнения: 112
И ние броим дните,другата събота ще си имам момиченце у дома. Иска кюфтета и боб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт