Трябва ми съвет !

  • 6 019
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Имам нужда от съвет ! Става въпрос за следното . Синът ми на 16 години има  близки взаимоотношения с момиче  на тази възраст . Приемам го за абсолютно нормално . Всичко ОК ! Радостен , влюбен , щастлив . Какво по хубаво от това да виждаш детето си така . Проблема за мен е следния - Предстои ни лятната почивка на море и той иска да вземем и приятелката му . Признавам си , че разчитах нейните родители да не я пуснат . Да ама не . Те нямат нищо против и я пущат . Идеята му е от няколко седмици , но явно се притесняваше да ми каже на мен . Снощи съобщи намеренията си и  се съгласих и аз макар , че за мен са малки и не е много редно Sad .  Сега ме мъчи мисълта дали съм взел правилното решение . Опитах се да поставя на везна плюсовете и минусите , но............ Съпругата ми остави аз да взема решение , но след като тази сутрин и казах , че съм дал съгласието си . Видях , че и тя не беше във възторг .

# 1
  • Мнения: 8 787
Щом си дал вече съгласие, какво питаш тогава? Rolling Eyes
Ще трябва да закупиш достатъчно предпазни средства за сина си, да му обясниш да внимава много.
Другото е, че отивате, поемайки отговорност за здравето, живота, благополучието на още едно дете. Очите ви трябва да са не на 4, а на 10 да не се случи нещо.
Трябва да се разберете предварително със сина си къде ще води момичето, докато вие сте на ресторант примерно, кога ще я прибира, защото вие сте поели отговорността реално, не той.
Малко ще ви дойде нагорно отпуската, но поне децата сигурно ще си прекарат добре. Все пак ще има и доволни Laughing

# 2
  • Мнения: 19 686
Е, относно предпазните средства, те вероятно едва ли чакат ваканцията, за да имат по-близки контакти Grinning А и по-добре да знаете какво се случва, отколкото да се крият. Та, според мен, е правилното решение Peace

# 3
  • Мнения: 979
Лично на мен са ми неприятни такива отношения това е семейна почивка, и едва ли това ще е любовта на живота му, аз бих се чувствала неудобно и от двете страни ако съм от тази на родителите и от тази на момичето. Ще се наложи да се съобразяват, което не е мн приятно по време на почивка, а и има съвсем битови въпроси които изникват, разпределение по стаи, поемане на разходи и т.н. Интимните отношения не биха ме притеснили толкова, защото каквото има да го правят ще го направят навсякъде, едва ли чакат почивката. Но след като сте се съгласили е малко късно за съвет, ще е по тъпо да се отметнете, особено ако момичето знае.

# 4
  • Мнения: 8
На мен също са ми неприятни тези взаимоотношения. До последно се надявах , че нейните родители ще са против . Да определено е късно за съвет след както вече съм дал съгласието си . Често се опитвам да му давам съвети от които съвсем нормално за тази възраст да не се чуе кой знае какво ( за да не кажа нищо ). Реших този път да не съм онзи който  винаги знае всичко и е против доста неща - ''задното колело ''

# 5
  • Мнения: 615
На 16 години хич, ама хич не е малък синът ти. А и на море с мама и тате  Rolling Eyes какво пясъчни замъци ли ще правите заедно?!

Майката си пуска момичето, без да бъде там, пък вие ще сте там, все пак...

Не ти разбирам притесненията. Това момче монах ли ще го правите? Аз за последно ходих с мама и тате на море когато бях на 10. После ходех или с училищни лагери, или с каките и батковците на мой приятелчета.

Ако те притеснява темата със секса, на тези години и в тези времена, ако не знаят да се пазят, ти и да им светиш, пак няма да ги опазиш...

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На 16 да ходи на море с приятелка е нормално, според мен. Все пак зависи от детето и от приятелката. Има много оправни, зрели и отговорни деца, има и такива, които не могат един сандвич да си направят на 16. Та ти си го познаваш най-добре и знаеш колко доверие може да му се има.
Друг е въпросът, че е по нормално на тази възраст да отиде сам с нея, а не с родителите си. Дали на вас ще ви пречи зависи изцяло от момичето и вашето отношение към нея. Ако ви е симпатична ще ви е приятно, ако не - каквото и да прави все ще ви дразни.

# 7
  • Мнения: 756
На пръв прочит аз нямаше да пусна щерката и на твое място щях да се надям да не я пуснат....но като се замислих...моите поздравления за това, че сте успели да докарате сина си да се чувства спокоен до вас, че и с момиче. Така ще сте в час за всичко необходимо на тази възраст. Относно чуждата отговорност- малките ще са толкова щастливи, че им се позволява да са долепени един до друг, та предполагам нощни изстъпления с дискотеки и т.н. ще са им чужди. Най-вероятно и всичко необходимо за секса вече е обговорено, така че приятна почивка! Това определено е по-правилното решение, отколкото да не бяхте се съгласили. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8
Благодаря за мнението на всеки един от вас !  Може би не бях достатъчно изчерпателен в обяснението на ситуацията както  цяло , но   опасения дали младежите водят полов живот или не . Не бяха причина да  се  чудя - вземам ли правилното решение или не .  Бил съм на 16 и знам какво съм правил аз на неговата възраст . Тръгнах сам на море още преди да имам паспорт за да се регистрирам в квартира. И  на море се ходеше поне два пъти Simple Smile .  Мисля , че относно сина ми взех правилното решение . Младежите не ни създаваха никакви грижи и се държаха като зрели хора  .  По скоро това ме притесняваше.  Има си време за всичко  !  На 16 мислех за момичета , мотори , коли и разни лудории . Не ми бе , а и може би не съм имал акъла за сериозна връзка тогава  , но всяко поколение и всеки си е различен  . За това е толкова пъстър този свят . Още веднъж благодаря на включилите се в темата ! Всеки един коментар ми даде повод да погледна от различна гледна точка.

# 9
  • Мнения: 19 686
Много се радвам, че сте имали хубава почивка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт