Великобритания - Тема 70 Юбилейна

  • 66 504
  • 733
  •   1
Отговори
# 195
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Pampers, пожелавам бързо възстановяване на малкия мъж! Hug Ужасно преживяване е било и е за всички ви. Но поне е било малкото зло, че все пак си е ударил главата. Децата имат тази сила и възможност да преживяват тези неща по-мъдро от нас и за радост почти/да не кажа съвсем/ нямат спомени след време.
Не е много по темата, но сигурно сте чули за ужасния инцидент с джакузито в хотел "Адмирал "на Златни пясъци, който стана през февруари тази година. Писа се много и се даваше и по новините. Където пострада ужасно малката Изи, която е на 4. Майка и е от Англия, но живее и работи във Варна. Това е на моя съпруг колежката и сме приятели с тях. Случката беше ужасна, детето имаше шанс да оцелее около 10 %, но благодарение на адекватните реакции на лекарите тук, малката вече е добре. Пиша това във връзка, че детето няма спомен от всичко това/премина и през 3 операции/ Последната операция беше преди 10 дена. Малката сега дивее, храни се нормално вече и скоро ще тръгва на градина отново.


Гледах по ТВ още като стана случая , плюс последните новини,че детето няма спомени от случката. Все пак случката е с добър изход благодарение и на д-р Власаков, който пък ми е роднина.😀

# 196
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Nicola, майката на детето ми каза, че тези доктори са със златни ръце и до гроб ще им бъде благодарна. Те са били брилянтни във всяко едно отношение.
Ave,  наистина този човек д-р Власаков и неговия колега /не му помня името/спасиха живота на малката. В денят на инцидента, майката ни се обади и ни каза, че ще погребе детето си. Толкова ужасно беше състоянието на Изи. Поздрави го специално от нас  Hug

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 19:13 от luska

# 197
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Памперс голямо премеждение, да се възстановява детето бързо  Hug

Лушка спомням си случая, но не знаех какво е станало с детенцето. Радвам се че е добре - браво на всички лекари които са се грижили за нея!

# 198
  • UK
  • Мнения: 5 999
Памперс бързо възстановяване  Hug
Изпуснах ви дирите,  с тази нова визия, едвам ви открих Simple Smile

# 199
  • Мнения: 3 222
Благодаря! Пушка е той. Постоянно се пребива и целия е нон стоп посинен и осакатен, но до сега до хирург не бяхме стигали. В градината протоколи пишат вече само за най-тежките случаи, че иначе всеки ден ще трябва да се разписвам. Милите женички, банкет ще вдигнат като се отърват от него.

Не бях чувала този случай. Много се радвам, че детенцето е добре вече.

Еее, може ли времето пак да ни скрои номер поредна година. Слънчево и топло докато съм в офиса и като изляза две седмици отпуска - дъжд почти всеки ден....Ами, не е никак честно. Ще си изям шапката от яд. Още от утре почва да вали.Scream

Не ми остава време да се похваля - приеха го в градината към училището, където се надявам после да учи. МНОГО е щастлив вече, че и той ще ходи на училище като другите деца от предучилищната, а аз съм влюбена в базата и в учителките му след родителската среща. Водих го онзи ден да върна попълнените документи и да взема един пуловер с логото им, който подаряват на всяко дете в градината, и сега само за това говори. Униформите не са задължителни, което ми харесва. Имат огромен двор с постоянен неограничен достъп и горско училище.

# 200
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Браво за хлапето, Памперс Simple Smile Много добре, че всичко е приключило без оперативна намеса. И поздравления за градината Wink

На нас клиниката нещо много почна да ми лази по нервите. Има няколко лекари, които са страхотни. Но има няколко, които ще те затрият за едното нищо, толкова са сакати. Тъпото е, че буквално ми е от другата страна на улицата, а другата най-близка клиника е на 5мин с колата :/ Но вече нямам нерви ако имам спешен проблем да се надявам и да стискам палци да ми се падне на смяна някой от свестните. Началото на август ще се обзаведа май не само с нов зъболекар, ами и лекар Simple Smile

# 201
  • Мнения: 3 222
И аз не харесвам всички лекари в поликлиниката и за това винаги запазвам час за конкретен лекар. Сега има един младок по заместване-страшен сладур и дано замества по-дълго време. Само при него ще ходя докато е наличен. 😁
Но определно човек трябва да си отстоява правата и да посещава тези,които му вършат работа и от които е доволен.

# 202
  • Мнения: 944
Така като ви слушам здравеопазването май е добро. А как стоят нещата с детските градини, ясли, училища? На няколко пъти вече ме предупреждават познати, че много трудно ставало записването на детето на градина. Една моя позната чакала година докато одобрят детето и чак тогава го записа... Толкова ли е сложно?!

# 203
  • Мнения: 3 222
Така като ви слушам здравеопазването май е добро. А как стоят нещата с детските градини, ясли, училища? На няколко пъти вече ме предупреждават познати, че много трудно ставало записването на детето на градина. Една моя позната чакала година докато одобрят детето и чак тогава го записа... Толкова ли е сложно?!

Зависи от района. Около нас има 5 градини. В едната се чака 9-12 месеца за място. В тази, в която е синът ми, звъннах и след седмица беше почнал целодневно. Условията са дори по-добри и са много по-гъвкави от тази скъпата със списъка на чакащите. Искаха само акт за раждане и се попълват няколко страници информация за детето - какво обича, какви ритуали има, как се успокоява и какво ли още не.
Цените варират от 30 до 60 паунда на ден.

Има няколко типа забавачки. Не се делят на ясла и градина. Всички деца от 0 до 5 години са заедно в една сграда, но в различни групи. В нашата градина ги събират всички заедно 2-3 пъти на ден. Децата са царе. Постоянно гушкани, обгрижвани, оставяни на воля да се занимават с любимите им занимания. Който иска рисува, който не иска - не го прави. Спят, ако и когато пожелаят. Съобразяват се с всички прищевки на родителите. Менюто им е страхотно, здравослвоно и не се повтаря 3 седмици. Детето може да ги посещава със собствен график.

След 3я си рожден ден всяко дете има право на 15 безплатни часа, а от тази есен за двама работещи родители часовете са 30. Те могат да се вземат в детските градини, в училищата или в детските центрове по схема удачна за родителите-само сутрин, само следобед, сляти всички часове в няколко дни....варианти има много.

# 204
  • Мнения: 984
Зависи в кой град си... И с какви очаквания си.
Лично аз съм доволна от всички услуги до сега - лекар, зъболекар, училище, градина....
Други българи тук не са доволни и се оплакват като си говорим.

# 205
  • Мнения: 3 480
Лично мое мнение е, че ако си добре със здравето си NHS e ок. Зъболечението е меко казано трагедия като качество и време на обслужване. Ако ти се наложи нещо по-сериозно е добре да имате всички частна здравна застраховка към една от трите големи фирми.
Наистина зависи от района предполагам. На мен ми се наложи операция, с NHS минаха 6 месеца от както се обадих на джи пито, изследванията ичаса за специалист. Не изтърпях и с частната за 3 дни направих 2 консултация, кръвни излседвания и скан, насрочихме операция и вече се възстановявам.
На моя позната на майка и откриха рак и доста бързо са я насочили към адекватно лечение. На други приятели детенцето почина на 15 месеца от пневмония поради докторска небрежност.
Ако става въпрос за нещо, от което от което не се умира може да чакате с месеци за час с консултант.

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 22:14 от Stardust@

# 206
  • UK
  • Мнения: 5 999
И аз съм една от недоволните също Wink
Дойдохме тук с големи очаквания, нарамили едва ли не,  кошниците с очаквания  Mr. Green записахме се на няколко места за градини и навсякъде се озовахме в някакви списъбития на чакащи.
Да градчето е малко, но тук беше възможно да се установим, тук го опитахме.
След близо 8 месеца най-после се намериха места и за нас в една дг. Тя обаче е в другия край на града,  на пешеходно разстоятие 45-50 минути от нас. Аз не съм шофъор.  За 15 часа седмично да не кажа че се замислям,  дали да правя такива гимнастики, като таксита, водене, кръжене   от моя страна около дг докато минат заветните 3 часа. И това вэв всеки сезон от септември насам.
Училищата са 5 или 6 основни,  средни май, има някъде 1 но, то е в др квартал, който отскоро е присъединен към градчето ни ,  допреди години, си е било др населено място , просто.
Здравеопазване  ! Пази боже, да не стигаш. За ваксини,  които имаме поставени в бг до 3 год възраст и за които съм предоставила легализирани и преведени документи,  получавам ден ,през ден, писма с часове, а когато наистина, имам нужда от час, чакам с дни. Няма, как да сэм доволна!
 
Но, тук сэм сега  , тук съм избрала и ще трябва, някак да живея с това,  което тук , ми се предлага.
Поне , тук не мисля за финанси и пр неща, които много ни тормозя в бг.
Няма пълно щастие.

# 207
  • Мнения: 3 480
Така е, Кокона20.
По принцип местоживеенето се избира според училищата, не местоработата, иначе е проблем.
При нас всички училища са най-малкото добри и на сравнително близко разстояние. Болницата е доста добра, една от 4-те големи университетски болници в покрайнините на Лондон, но като се наложи нещо сериозно и спешно ходим на частно в Централен. Иначе е ужас.
Ние пътуваме час в едната посока до работа. Мъка е, но се свиква и поне децата са щастливи в училище и ние сме спокойни.Аз също не шофирам, ние живеем в доста отделена дива ериа и всичко освен работа или шопинг центъра ми е с големи гимнастики относно транспорта, позлвам само таксита, иначе означава да си загубя целия ден.

# 208
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ние сме като Pampers, да не повтарям написаното Wink
Относно градини и училища около нас избора е богат. Има градини, за които се чака с месеци (над 6мес), а има и градини, за които от днес за утре започва детето. Условията като цяло са страхотни, въпрос на личен избор е коя ще се хареса. Училища и университети около нас има. Близките населени места са в радиус 30-45мин с кола и това покрива няколко големи средни, и два добри университета (за които знам, може и други да има).
За здравеопазването не мога да се оплача. Попадали сме на големи идиоти (странно, само сред GP-тата), но и на големи специалисти. За сериозни въпроси са ме придвижвали бързо и са реагирали адекватно.
Като цяло, сравнявайки конкретно здравеопазване и образование, според мен поне тук е в пъти по-добре. Имам си своите причини за това мнение, и много се надявам да не се промени.

# 209
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Я да сменим темата за докторите за нещо друго ежедневно.

Трябва да си взема нова ютия и се загубих в избора си. Някой да препоръча нещо от личен опит ще е много полезно?

Общи условия

Активация на акаунт