Великобритания - Тема 70 Юбилейна

  • 66 476
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 214
dejie, и аз не спирам да се изумявам. Днес като се чухме да й продиктувам данните(не знаех къде из багажа са), ми каза, че следобеда пуска потвърдително писмо и ако нещо е объркала да й звънна и веднага ще го поправи.

Обаче с водата минаваме на база(без водомер) и ще ни одерат кожата😲. Искат по £64 на месец. Още в понеделник ще задействам молба за водомер. До сега сме хабили по £24-27 месечно. Егати цените!?

Дребният е толкова щастлив, че ходи на училище. Не спира да говори за "мойе school", за учителите, какво сме трябвали да правим с баща му, постоянно е в ролята на учителката и пише ли пише. Дори е почнал да яде всичко на обяд в стола и носи горд стикер всеки ден.

МГМ, много неприятно. Радвам се, че не е бил агресивен.

# 706
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Привет!
Свъзрах се с посолството чрез мейл, че по телефона не успях и ми казаха, че лично се подавали документите за свидетелсвтото и ставало за около седмица. Отказах се да вадя, че ми трябваше за интервюто за работа, а не ми се дават пари за път до Лондон /до Blackpool съм/, а и трябва да отида за два дена, а детето е на училище. Голяма глупост е, че не може да се вадят онлайн. Аз имам едно вадено през Януари за работата ми в БГ. Ще ми пратят скенирано копие да имам нещо, нищо че важи за 6 месеца. Стискайте палци, че днес ме викат в един charity shop, че оставих там CV  за доброволец. Ще се радвам, ако почна това за начало, че да имам нещо и от тук в CV -то си. Във вторник се видях с мениджърката и тя ме вика и днес за да и занеса две препоръки от близки и приятели. Каза ми, че ако ме вземат ще ми дават и документи да оправям. Надявам се поне за там да не ми искат свидетелсвто за съдимост. Четох, че искат за позиции за работа с деца и възрастни хора само, ама знам ли. Детето взе да свиква по малко с училището. Много му е мъчно за дома, а и мъжа ми още не дошъл, че не са готови документите му. Досега имах две интервюта за работа. Едната позиция я отказах, заради неудобен транспорт до там/още не съм си взела кола/, а за другата нямам свидетелсвто за съдимост. В момента ми е депресивно, че сме сами с детето и не знам кога ще дойде мъжа ми. Живеем с брат ми засега, но силно се надявам това да се промени след около 2-3 месеца. Нищо неочаквано, знаех че ще е така в началото, особено докато не дойде и мъжа ми. Сега ще подавам документи за гимназия за детето, че той сега е year 6. Онзи дем имах час за лекар, че когато се регистрирах и ми мериха АН беше 180/120. Сега го измериха 130/80, но ми дадоха час за невролог, че имам едно заболяване на врата и от него вдигам кръвно понякога. Такава приказка направихме със сетрата, стоях в кабинета над 15 минути че тя приказлива и като ме хвана за слушател, ама и аз съм си такава де  Grinning

# 707
  • Мнения: 3 214
luska, ще се наредят нещата. Търпение трябва. Стискам палци за магазина!!! И дано скоро сте цялото семейство.

# 708
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
luska, ще се наредят нещата. Търпение трябва. Стискам палци за магазина!!! И дано скоро сте цялото семейство.

Памперс, благодаря! Hug

# 709
  • Мнения: 1 474
Това свидетелство за съдимост не може ли директно тук да се изкара? Аз не съм вадила в Бг, а направо тук, но пък беше доста отдавна. Сега съм го направила автоматично да си се подновява всяка година, защпто на нас ни ги искат. А и самият работодател може да влезе онлайн и да провери, без аз нищо да правя

# 710
  • Мнения: 1 474
По бтв казаха, че уиз спират полетите до София от Бристол и Бирмингам. За нас сега всички летища стават много далеч и ще си е цяло приключение прибирането

# 711
  • York
  • Мнения: 826
По бтв казаха, че уиз спират полетите до София от Бристол и Бирмингам. За нас сега всички летища стават много далеч и ще си е цяло приключение прибирането
Донкастър също.

# 712
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Това свидетелство за съдимост не може ли директно тук да се изкара? Аз не съм вадила в Бг, а направо тук, но пък беше доста отдавна. Сега съм го направила автоматично да си се подновява всяка година, защпто на нас ни ги искат. А и самият работодател може да влезе онлайн и да провери, без аз нищо да правя

Мога от посолството, но аз съм далеч от Лондон. А пък го искат за интервюто за работа. Ако съм назначена на работа, бих отишла и извадила, затова реших да не го правя. Нищо, за добро ще да е. Да се похваля, че почвам доброволец от четвъртък. Ще съм ангажирана 3 пъти седмично по 4 часа. Казаха, че ще мина обучение и нещо като тест, след което ще получа и документ за изкаран курс. Работа си търся, но мисля, че това ще бъде голям плюс към CV -то ми. Освен работа с каса, ще ме обучат и работа с документи. / barnardo's charity shops/ Днес ме стегна шапката и с детето се качихме на местното фери, та пих една бира в съседното село, което е на миля с ферибота, а по суша на около 7.

# 713
  • Мнения: 1 474
Luska, имах в предвид английския вариант, който е Dbs certificate. Не мога да ти копирам страицата на gov.co.uk, но ако напишеш в Гугъл, ще ти излезе. Направо можеш да подаваш документи, а те нали са още в Евросъюза, ще си направят справката с бг властите. Досега не бях чувала някой да си носи свидетелство от родината или да вади в посолството. Но може и аз да бъркам нещо. Със сигурност по-нататък ще ти искат dbs, ако ти правят друга проверка. На нас ни ги искат ако не всяка, то всеки 2 години ( моето нали е онлайн и изобщо вече и не следя)

# 714
  • UK
  • Мнения: 3 959
Брр, Барнардо'с.

Какво мислите за тукашните станд ъп комидиънс? Само на мен ли са ми безкрайно отегчителни? Не разбирам защо толкова си ги харесват тук, моя приятел включително. Купил билети за някакъв, без да ме пита искам ли да ходя, хем знае много добре, че не мога да ги понасям, и днес вечерта ходихме, аз щях да умра от скука и на почивката го попитах дали има нещо против ако аз си тръгна (и телефона не ти дават да си разглеждаш, въопреки че бяхме на последния ред и на никого нямаше да преча), и той ми каза, че нямал против, а сега ми е сърдит и ме обижда. Един почивен ден имам след 12 дни постоянна работа, исках да си изкарам спокойна и тиха вечер вкъщи, а той ми се сърди, че не съм се забавлявала. Много беше тъпо, честно, цял час и половина седях, броих плочките по стените, ангелите по тавана, тоя човек не спря да говопри за себе си и за Брексит, егати скуката. Направо ми се дорева като каза край на първа част, следва втора.

# 715
  • Мнения: 358
МГМ, аз ги харесвам, но само някои , например Peter Kay ме разсмива. Но го гледам вкъщи със субтитри, че диалектът е специфичен.По същия начин гледам Мисис Браун , но са много скъпи и си е  чудо да си намериш билет! Ако съм сляла две седмици на работа, едва ли ще ми е до някой случаен комедиант , напълно те разбирам😏
Ронка, така де, ние работим с деца и възрастни в уязвимо положение, навсякъде се иска DBS , преди даже компанията ти го плащаше . В NHS - а от няколко години казват, че кандидатстването изисква DBS и ако те одобрят на интервюто ти изпращат линк, сам си попълваш данните. После ти удържат такса около £30 от първата заплата. Всяка следваща година не са ми взимали такса за подновяване.
И аз благодаря за мнението за брекетите, звучи обнадеждаващо 🤗

# 716
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И аз харесвам някои само от комедиантите. На други не им разбирам шегите или ми простеят.
Аз така мъкна мъжа на театър и мюзикъли, горският и той бърза да се прибира Simple Smile

# 717
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз с удоволствие бих отишла на театър или мюзикъл, но това беше много скучно. Не знам даже кой беше, някакъв Лий или нещо подобно.  След близо 90 часа на работа за последните 12 дни, последното което исках да правя днес е да съм сред хиляда човека.

# 718
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Един харесва едно, друг друго.
Моят последно ме води на Pirates of the Caribbean лятото, едвам не заспах по време на филма. Това ми беше първият филм от тази поредица, който изгледах от начало до край.
Аз пък после го водих на Cheddar Gorge и той много лошо гледаше, като катерихме Simple Smile

Те са няколко с първо име или фамилно име Лий Simple Smile  Аз примерно обожавам Лий Мак. Гледам с кеф сериите на Not going out и шоуто Would I lie to you с него.

Последна редакция: нд, 24 сеп 2017, 10:10 от Merry

# 719
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
И ние сме  на вълна  брекети , от това което  прочетох  в нета по NHS минават само най тежките  случай. Нашата  зъболекарка тук даже и  не  си прави  устата  да го праща на  ортодонт. Другия месец имаме  час и ще настоявам за направление. Консултирахме се в Бг и казаха, че има нужда и ни предложиха няколко  варианта, но това означава  да се  прибирахме  всеки  2-3 месеца.  Гледах и  тук на частно, предлагат само от прозрачните, но пък зъболекарката  от Бг не ги препоръчва  тях за деца, лесно се  чупят.

Общи условия

Активация на акаунт