Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 42

  • 77 895
  • 722
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 11 977
Момичета помагайте...до вчера шести ден от конизацията ми имах жълтеникаво течение...тази сутрин когато станах си потече кръв върху превръзката с едно малко съсирече ...цикълът ми ми беше на 1.09...конизацията на 13.09 а днес е 19.09...мисля,че ми е рано за цикъл,но при ставането така добре си потече пък и това съсирече.... оххх панирах се,моля ви кажете ми нормално ли е или да звъня на професорката!
Благодаря ви!

Как е положението сега?
На мен ми бяха казали да се обадя, ако кървенето е като менструация или по-силно.

# 301
  • Мнения: 206
Момичета помагайте...до вчера шести ден от конизацията ми имах жълтеникаво течение...тази сутрин когато станах си потече кръв върху превръзката с едно малко съсирече ...цикълът ми ми беше на 1.09...конизацията на 13.09 а днес е 19.09...мисля,че ми е рано за цикъл,но при ставането така добре си потече пък и това съсирече.... оххх панирах се,моля ви кажете ми нормално ли е или да звъня на професорката!
Благодаря ви!

Как е положението сега?
На мен ми бяха казали да се обадя, ако кървенето е като менструация или по-силно.

Сега в момента зацапва с кръв ... обадих се на професор Чакалова и тя ми каза до три напоени превръзки на деня било нормално ако е повече да отида в Онкологията да ми сложат тампонада...лежа и не смея да стана ужас!

# 302
  • София
  • Мнения: 11 977
Щом само зацапва, не го мисли.
Не е проблем.


А относно профилактиката - не виждам как профилактиката може да води до вреда.

# 303
  • Мнения: 206
Щом само зацапва, не го мисли.
Не е проблем.
💐🙏


А относно профилактиката - не виждам как профилактиката може да води до вреда.

# 304
  • Мнения: 2 531
На мен ми бяха казали, че ако е като цикъл е ок, само да не е по-силно.

# 305
  • Мнения: 206
На мен ми бяха казали, че ако е като цикъл е ок, само да не е по-силно.
Благодаря ти DreamComeTrue....панирах се много като видях сутринта тази изтичаща кръв и съсиречето,по принцип съм многооо ама много голяма бъзла и от всичко ме е страх 😜...много се надявам да не се засили тази кръв и да ходя да ми слагат пак тампонада...от излизането ми от болницата повечето време съм лежала,тежко въобще не съм вдигала до снощи жълто изтичаше от днес кръв...като станах си потече така напои половин превръзка,сега зацапва ама си е кръв!😞

# 306
  • Мнения: 2 531
Е то и като си в цикъл ако лежиш цяла нощ, после се напояват и съседите, така че не се панирай чак толкова. При мен беше доста силно, но то и цикълът ми е обилен, така че не съм го мислила.

# 307
  • Мнения: 206
Момичета здравейте.Преди малко се обадих в онкологията да видя дали резултата от хистологията ми е готов и казаха,че е готов но неможели да ми го кажат,а само професорката която ми е извършила конизацията трябвало.Утре била в кабинета и да отида.Моля ви кажете ми при вас как е било по телефона казаха ли ви резултата или трябваше на място да отидете...до утре ще полудея!😢

# 308
  • Мнения: 640
Момичета здравейте.Преди малко се обадих в онкологията да видя дали резултата от хистологията ми е готов и казаха,че е готов но неможели да ми го кажат,а само професорката която ми е извършила конизацията трябвало.Утре била в кабинета и да отида.Моля ви кажете ми при вас как е било по телефона казаха ли ви резултата или трябваше на място да отидете...до утре ще полудея!😢
Не казват

# 309
  • Мнения: 206
Момичета многоооо ама много съм щастлива,искам да ви прегърна всички,целият свят дори...Разговарях с професор Чакалова и тя ми каза,че дисплазията се е потвърдила Cin1-2 и е изрязано до здравооо.Каза ми утре да отида за епикризата и никакво лече ие друго не се налагало,профилактичен преглед след три месеца!
Пожелавам на всички ни само хубави резултати и много много здраве.
Аз ще полекувам сега малко нервите,че доста ги разбрицах и мисля да започна с един хубав обяд в ресторантче със семейството си с някакво алкохолче за отпускане...по принцип не пия нищо ама днес ще гаврътна както се казва едно!😄😄😄
Благодаря на всички ви! Късмет,щастие и целувки от мен! 🍀🍀🍀🍀🍀

# 310
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета. Ще съм благодарна, ако можете да ме посъветвате.
Правих си цито във Вита - излезе група 3Б (порцио) и 3А (канал) с препоръка за колпоскоп, биопсия и пробно абразио.
На колпоскопа - лекарката каза, че това, което вижда е много хубаво, и въобще не отговаря на резултата от цитото.
Тя предложи да пуснем втора намазка - и така, 8 дни след първата, резултата беше група 1 (порцио) и 2А (канал).
Аз силно се изненадах от този противоречив резултат, микробиологията ми беше чиста, не сме предприемали/лекували абсолютно нищо в промеждутъка.
На някоя от вас случвало ли се е такова колебание в резултатите? Едната цитонамазка е правена на 14 ден от цикъла, т.е. 8 дни след края му, а другата - 2 дни преди началото на следващия цикъл.
Също искам да ви питам за препоръчаните лекари на първа страница и по-точно проф. Карагьозов - синът или бащата се има предвид?

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 18:57 от Борито

# 311
  • Мнения: 2 531
Момичета, и аз имам нужда от съвет, накратко на моя близка, студентка, Станков е казал, че има кондиломи и че ще прави биопсия и веднага след това в същия ден обгаряне. Не съм сигурна какво да я посъветвам, имам му доверие, но защо биопсия и после веднага горене? За какво му е тая биопсия ако не изчака резултата? Кондиломи не се ли махат и с други начини, мазане на шийката?

Да я пратя при друг лекар за второ мнение, но кой, мислех Славчев евентуално, но ще се радвам на съвет всякакъв.

# 312
  • Мнения: 206
Момичета здравейте.Взех си току що епикризата с резултат от хистологията на нея пише-Конус заздравяващо ерозио с лека до умерена базална дисплазия при интактна резакционна линия.Хроничен цервицит.
Професор Чакалова каза,че всичко е добре и е изрязано до здраво,но не го виждам написано в епикризата...профилактичен преглед след три месеца.По принцип вярвам на професорката,нооо..знам ли.
Моля ви кажете ми според вас този резултат добър ли е като не е написано изрязано до здраво,че пак влизам във някакви филми.Много ще съм благодарна ако и Али ми отговори.
Благодаря ви!

# 313
  • Мнения: 8 022
Момичета здравейте.
Скрит текст:
Взех си току що епикризата с резултат от хистологията на нея пише-Конус заздравяващо ерозио с лека до умерена базална дисплазия
при интактна резакционна линия.
Скрит текст:
Хроничен цервицит.
Професор Чакалова каза,че всичко е добре и е изрязано до здраво,но не го виждам написано в епикризата...профилактичен преглед след три месеца.По принцип вярвам на професорката,нооо..знам ли.
Моля ви кажете ми според вас този резултат добър ли е като не е написано изрязано до здраво,че
пак влизам във някакви филми.Много ще съм благодарна ако и Али ми отговори.
Благодаря ви!
"интактен"="Неповреден, незасегнат, цялостен"
"резекция"(на латински: resectio) = (термин използван в хирургията) частично или пълно отстраняване на тъкан или орган от тялото
Стига с филмите!

# 314
  • Мнения: 206
Момичета здравейте.
Скрит текст:
Взех си току що епикризата с резултат от хистологията на нея пише-Конус заздравяващо ерозио с лека до умерена базална дисплазия
при интактна резакционна линия.
Скрит текст:
Хроничен цервицит.
Професор Чакалова каза,че всичко е добре и е изрязано до здраво,но не го виждам написано в епикризата...профилактичен преглед след три месеца.По принцип вярвам на професорката,нооо..знам ли.
Моля ви кажете ми според вас този резултат добър ли е като не е написано изрязано до здраво,че
пак влизам във някакви филми.Много ще съм благодарна ако и Али ми отговори.
Благодаря ви!
"интактен"="Неповреден, незасегнат, цялостен"
"резекция"(на латински: resectio) = (термин използван в хирургията) частично или пълно отстраняване на тъкан или орган от тялото
Стига с филмите!
Бладодаря!💐

Общи условия

Активация на акаунт