Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 630
Момичета, търся добри думи, защото след мисед аборт, втори кюртаж поради неизчистване, хистероскопия, сега следното:
Май месец на колпоскоп- атипипична зона, цито 2-ра гр, кандида глабрата, лечение...
Днес при проф. Чакалова-раничка 2 см, която кърви. Каза, че може би няма да мине с изгаряне, а ще се реже. Взе цитонамазка, след два дни при нея за резултата и взимане на решение.
Ще се побъркам вече-тревога след тревога!
Какво да очаквам?

# 631
  • София
Най - после успях да се свържа днес с лекарката. Каза, че резултатът е напълно нормален и няма никакъв повод за притеснение. След 1 г пак.

# 632
  • София
Момичета, търся добри думи, защото след мисед аборт, втори кюртаж поради неизчистване, хистероскопия, сега следното:
Май месец на колпоскоп- атипипична зона, цито 2-ра гр, кандида глабрата, лечение...
Днес при проф. Чакалова-раничка 2 см, която кърви. Каза, че може би няма да мине с изгаряне, а ще се реже. Взе цитонамазка, след два дни при нея за резултата и взимане на решение.
Ще се побъркам вече-тревога след тревога!
Какво да очаквам?
Зависи от ПАП групата. По принцип кървящите ранички сами не се оправят и за това се прилага според конкретния случай определен вид конизация. Щом искате дете и ако групата не е висока, вероятно ще Ви предложи LEEP. Процедурата не е тежка и може още същия ден да Ви пуснат да се приберете. Разбира се може да прецени да лекува и без рязане.
Съжалявам за всичко, през което сте преминала, но според мен горенето не е добър вариант в перспектива.

# 633
Плюс се взима решение на база на биопсия, не цитонамазка принципно

# 634
  • София
Плюс се взима решение на база на биопсия, не цитонамазка принципно
Да, пропуснах да го спомена.

# 635
Нали кървяща не е задължително рак ? Уффф...

# 636
  • София
Не, не е задължително да означава това. Тук има момичета, които са споделяли за кървящи ранички, но нито биопсията, нито последващата хистология са доказвали рак.
След като излезнат резултатите и ако се налага конизация, поискайте преди това биопсия, дори и да кажат, че не е необходима.

# 637
Нали кървяща не е задължително рак ? Уффф...

Не, бе, споко 😃

# 638
И аз съм с кървяща при допир раничка, при това доста голяма. Май месец цитонамазката ми беше 2гр. , сега ноември пак 2гр. Искаха да я горят, но вече веднъж я гориха и пак си е там. Та не се реших втори път да я горя. Сигурно ли е това, че кървяща раничка НЕ е равнозначно на рак. Пак взех да се шашкам.

# 639
  • София
Пейдж ти не прави ли биопсия ?

# 640
Пейдж ти не прави ли биопсия ?
Не, не съм. Никой не ми е предлагал биопсия.

# 641
Сигурно ли е това, че кървяща раничка НЕ е равнозначно на рак. Пак взех да се шашкам.

Да бе, спокойно, ама иди да ти направят една биопсия и да се вземат мерки за тая пуста раничка, така не е ок.

# 642
Моят раничка също беше кървяща плюс два полипа на шийката и стигнах до конозация с CIN 1-2.…не искам да плаша излишно,но Чакалова тогава ми обясни,че кървящите ранички не се лекуват с мазане или изгаряне...било несериозно такова лечение,цитирам думите и!
А относно моето кървящо цапане преди цикъл за което ви бях писала,днес пети ден от цикъла ми ходих до Чакалова,направи ми пак всякакъв преглед плюс цитонамазка...и ми каза за зацапването да се сърдя на годините си демек е хормонално и предклимкс..пусна ми хормони да изследвам...шийката ми е добре и цитонамазката е 2-ра група три месеца след конизацията! Успокоих се ...да видиме до кога! 😉😉😉😉

# 643
Цито- 2-ра група излезе. Според професорката: " нормална раничка". Каза обаче, че препоръчва да се изреже.

# 644
Какво, ли значи "нормална раничка"????  И ако беше ненормална?  Какво щеше да препоръча?  Потърси второ мнение... Има лекари, които не бързат да режат Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт