Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 763
  • 738
  •   1
Отговори
# 315
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Е да, ама карай да върви. Важното е да сме добре.

# 316
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Да, и според мен е така, всичко друго е суета.

# 317
  • Добрич
  • Мнения: 5 448

Здравейте! По колко Вечерна иглика пиете на ден?  На Сан Бернар пише 3X2 от 500 мг , но се чудя дали не е много?


Два пъти на ден по 1300 mg.

Относно остеопорозата - преди няколко дни говорих с възрастна съседка /над 70 г. е/. Стори ми се, че е отслабнала и я попитах. Жената каза, че се е смалила...

# 318
  • София
  • Мнения: 19 221
Охо, определено костите започват да се топят. Както казваше баба ми - растем надолу  Joy

# 319
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Ами аз вече съм по-ниска от това, което бях на 20 години.
Казват, че за остеопорозата помагат определени типове упражнения.

# 320
  • Мнения: 1 527
Ами аз вече съм по-ниска от това, което бях на 20 години.
Казват, че за остеопорозата помагат определени типове упражнения.

Да, упражненията с тежести съдействат за повишаване на костната плътност.
Лошото е, че много дами, особено от нашето поколение, ги избягват.

# 321
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Всъщност костната плътност намалява най-вече заради храната, която консумираме. Нарушава се алкално-киселинният баланс и за да компенсира пониженото рН, организмът извлича калция от костите.

# 322
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
На някой да му се е случвало да получава първо чувство за стягане и тежест в слънчевия сплит и след това в гръдната област, преминаващо после и  в задна дясна област?
В последните дни не спя добре, нощните изпотявания са налице, но тази сутрин като ми се случи това, реших, че няма да дочакам 50-годишнината си.
Първо ми се случи докато се обличам. Постарах се да дишам бавно и дълбоко. Качих се в колата и се получи отново същото - от чувството на тежест в слънчевия сплит, стягане в гърдите и липса на въздух, направо не знаех какво да правя.
ММ реши, че имам проблеми със стомаха и ми даде един Ранитидин. Изпих го като отидох на работа, но отказах сутрешното служебно кафе. След това нещата се нормализираха и изкарах деня.
Досега не беше ми се случвало такова нещо, но притеснението ми дойде от това, че на служебни профилактични прегледи кардиологът ми каза, че има някакъв проблем със сърцето ми, но аз естествено въобще не го отразих и досега не съм ходила на кардиолог за по-компетентно мнение.
Естествено, докато чаках да се оправя, поизчетох туй-онуй в Чичко Гугъл и си поставих най-безобидната диагноза - че е нещо на нервна почва, макар че въобще не ми се е налагало да се нервирам в последно време.
Ако някой има такива симптоми, моля, да сподели.

# 323
  • Мнения: 1 527
Всъщност костната плътност намалява най-вече заради храната, която консумираме. Нарушава се алкално-киселинният баланс и за да компенсира пониженото рН, организмът извлича калция от костите.

Ако говорим за причините - да, храната е съществен фактор. Но все пак по-засегнати от остеопороза са жените. Тук основна роля играе естрогенът, и по-точно дефицитът му преди менопаузата. Той има защитна функция върху костите и с неговото намаляване костното разграждане се ускорява... Лоша картинка.
Но каквото било - било. Няма да го върнем.
Това, което можем да направим занапред, е адекватно хранене и спорт. Помагат!
Редовните упражнения забавят разграждането на костите, даже могат и да повишат плътността им.
Да не забравяме и колко добре се отразяват тренировките на общото ни състояние, настроението, самочувствието и преодоляването на всички неприятни състояния на "прехода" Simple Smile

# 324
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
На мен кофеина почна да ми действа зле и постепенно го спрях. Първо намалох дозата кафе (1 на ден), а сега минах на кафе без кофеин и съм добре.
Дидка, обърни внимание на сърцето, защото това прилича на симтомите на инфаркта. Не се плаши, само си обърни внимание.

# 325
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Didka, може да е от нервите, а не сърцето. Майка ми получава такова усещане от слънчевия сплотява и казва, че с Б комплекс я отпускало. Тя кафе не пие въобще.

Аз трябва да се разровя и да прочета за силовите упражнения, наистина не съм им фен и нищо не знам. Ако някой е по в час, моля да сподели.
Иначе се опитвам да съм активна по мой си начин. Карам колело през седмицата, за да се придвижвам до офиса. През уикенда гледам единия ден да изляза с някоя група с колелата на по-дълъг преход или на по-дълги походи/разходки. Но това са кардио упражнения само.
От съвсем скоро ми обърнаха внимание и на HIIT, за хора като мен, които през седмицата нямат време, a и на джим не искат да ходят, но и това е само кардио 🤔

# 326
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Благодаря ви за споделеното. И аз прочетох, че може да е симптом на инфаркт, но го отхвърлих веднага. Рано ми е и очаквам още много хубави неща от живота. На ден ходя около 2 км., не водя заседнал начин на живот. Вярно, че пия по 2-3 кафета на ден и пуша по ... цигари, но все си мисля, че всичко различно, което ми се случва, е част от периода, в който съм, т. е. на втори пубертет /то първия не го и усетих/.

# 327
  • Мнения: 20 144
Скрит текст:
На някой да му се е случвало да получава първо чувство за стягане и тежест в слънчевия сплит и след това в гръдната област, преминаващо после и  в задна дясна област?
В последните дни не спя добре, нощните изпотявания са налице, но тази сутрин като ми се случи това, реших, че няма да дочакам 50-годишнината си.
Първо ми се случи докато се обличам. Постарах се да дишам бавно и дълбоко. Качих се в колата и се получи отново същото - от чувството на тежест в слънчевия сплит, стягане в гърдите и липса на въздух, направо не знаех какво да правя.
ММ реши, че имам проблеми със стомаха и ми даде един Ранитидин. Изпих го като отидох на работа, но отказах сутрешното служебно кафе. След това нещата се нормализираха и изкарах деня.
Досега не беше ми се случвало такова нещо, но притеснението ми дойде от това, че на служебни профилактични прегледи кардиологът ми каза, че има някакъв проблем със сърцето ми, но аз естествено въобще не го отразих и досега не съм ходила на кардиолог за по-компетентно мнение.
Естествено, докато чаках да се оправя, поизчетох туй-онуй в Чичко Гугъл и си поставих най-безобидната диагноза - че е нещо на нервна почва, макар че въобще не ми се е налагало да се нервирам в последно време.
Ако някой има такива симптоми, моля, да сподели.
За дърпане на ушите си, иди на кардиолог. Най малкото, за да ти каже, че ти няма нищо.

# 328
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Ще отида, но първо трябва да намеря време да стигна до ЛЛ за направление.
Още веднъж ви благодаря за мненията. С трима мъже съм свикнала да съм мъжко момиче и да не мрънкам. Вярвам, че това състояние е било нещо моментно и не толкова страшно.

# 329
  • Мнения: 3 723
Моля да не ми се смеете, но в американските филми дават често тези симптоми линейка, съмнение за инфаркт и после казват газове. Знам , че от киселини се получава припадък и задух, при мен от нерви, оправям се с изкуствено кашляне сякаш ми се отваря дроба и глътвам въздух, иначе ми причернява пред очите

Общи условия

Активация на акаунт