Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 756
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 119
Avalon, Нямам схема, вземам 2*1 таблетка след хранене. От време на време почивам от всичко, в момента съм така. Не знам дали това би било добро за всеки, споделих моя опит. За съжаление всички сме различни.
Kaisia,най-добре е да се гледат дозиорвките, които производителят е изписал на продукта.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте, момичета. Подозирам, че от няколко месеца съм в предменопауза, за това се включвам в темата.  Цикълът ми все още е сравнително редовен. Случва се да избърза или да се забави с 3-4 дни, но е станал малко по-обилен. Оплакванията ми са предимно невровегетативни, но са доста изразени и ме тормозят много.
Гинеколожката ми препоръча ремифемин, та въпросът ми е доволни ли сте от него? И изобщо ще съм благодарна за всякаква информация от тези, които са го пили.

# 62
  • Мнения: 2 874
Аз го пия в момента. На първия блистер съм и все още не виждам резултат. Преди пиех Феминорм дуо. Известно време имах облекчение, но в един момент смущенията се появиха отново и ми изписаха Ремифемин-а.

# 63
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте! От известно време сън в темата, но повече чета и се образовам, отколкото да пиша. Ноември месец ще навърша 40 г., миналата есен правих хормонални изследвания и съм в предменопауза. Изписаха ми клименум. Пих го 3 месеца имах - ефект откъм нервно-вегетативните оплаквания. Спрях го. Цикълът ми взе да се скъсява и последните 2 месеца е на 25 дни, като се скъси откъм продължителност и стана по-оскъден. Това е първото лято, в което не отслабнах, пълнея на корем, появи се окосмяване по лицето (засега е мъх, но мен ме притеснява). Сега пак 2-ри месец приемам "Клименум", нямам ПМС, дори гърдите не ме боляха. Преди да забременея със сина си АГ ми беше изписал "Фемикур Н" и в интерес на истината много бързо забременях - бях на 37. Като се върна от море пак ще посетя АГ, но искам да намеря специалист, който да се занимава с проблемите на менопаузата.

# 64
  • Мнения: 3 723
Какви бяха оплакванията ти, заради които си изследва хормоните, към АГ ли се обърна или личния лекар за тези симптоми? Благодаря

# 65
  • София
  • Мнения: 203
След второто раждане се появи ужасно болезнена овулация, подуване, силно изявен ПМС и намаляване на течението по време на цикъл. Обърнах се към АГ. Двама, като единият ми предписа хормонозаместителна терапия, а другият билков вариант - избрах билките, т. к. имам мастопатия и ме е страх от последствия. А след първото раждане - преди 12 години, имах СПКЯ и си следях и тези неща. Кисти нямам.

# 66
  • Мнения: 3 723
Благодаря ти за поясненията, за тежкия ПМС по препоръки на момичетата тук вечерната иглика го облекчава

# 67
  • София
  • Мнения: 19 221
И на мен изписаха Ремифемин или както аз го кръстих - цинцифуцията, защото латинското име е цимицифуга  #Crazy
Та активната съставка на Ремифемин, въпросната цимицифуга, всъщност имала и популярно име - Черен кохош. Има го като хранителна добавка и от други производители.
В листовката пише че ефект ще има след поне 2-седмична употреба.

Аз проявявам типичните белези на менопауза - вълните, напълняване в областта на талията, нервност.Но тъй като оплакванията започнаха преди 2 години, когато бях на 45 - дали е възможно да има друга причина за спиране на цикъла и другите прекрасни явления?

Правени са ми изследвания на ЩЖ TSH - 3,56 FT4-15,83

А при ХЗТ случва ли се по-бързо подобрение? Преди време пих по собствено усмотрения див ямс и помогна за нощното изпотяване, но сега моментно изпотяване се случва само когато се ядосам или развълнувам

# 68
  • тук и там
  • Мнения: 11 499
Този месец бях на противозачатъчни 21 дни и на Примолут Нор 7 дни(заради постоянно зацапване през тези 21 дни).Имах киста на яйчника-махна се. Аг-то ми обаче ми изписа Примолут Нор за още три месеца поради нисък прогестерон и зацапване което започва 10 дни преди МЦ.На мен обаче не ми се пият синтетични хормони. Вчера си поръчах прогестеронов крем на билкова основа от IHerb-реших да пробвам със крем,вместо със див ямс на таблетки.Ще го ползвам от овулация до менструация(както ми беше изписан примолута).Надявам се да има някакъв ефект. Повечето виждам че приемат добавки под формата на таблетки.Ще пиша по-нататък как ми се отразява кремът.

# 69
  • София
  • Мнения: 736
Да, кремът ще коригира съотношението естроген-прогестерон.

# 70
  • у нас
  • Мнения: 443
Здравейте,колко дни Ви е било най-дългото кървене?При мен нормално около 7-8 дни,но влизайки в предменопаузата започнаха проблемите. Юни месец ми бе 10 дни и спря след абразио,сега 11 ден и се мъча да го спра с калций и вит.Ц.Бях на преглед преди месец в Надежда при др.Еленчев,който каза че нямам кисти и миома.Аз съм от провинцията и нямам доверие на тукашните гинеколози.Сигурна съм,че отново ще ме кюртират за да спрат кървенето.В този ред на мисли се чудя колко време може  да пробвам да спра кървенето,което не е обилно с лекарства.

# 71
  • Мнения: 979
Да, кремът ще коригира съотношението естроген-прогестерон.
Четох, че при наличие на естроген и липса на прогестерон се наблюдава задържане на течности, задържане на мазнини в бедрата, седалището и корема. Как се компенсира.

# 72
  • Мнения: 1 587

[/quote]Четох, че при наличие на естроген и липса на прогестерон се наблюдава задържане на течности, задържане на мазнини в бедрата, седалището и корема. Как се компенсира.
[/quote]

С хормонални таблетки.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Пия ремифемин 1 месец вече. Още не съм в МП, но имам според мен някакви предварителни симптоми - най-вече проблеми със съня. Не забелязвам някаква драстична промяна откакто го пия. Сънят ми се малко подобри като че ли, но още не е както трябва. Заспивам си нормално и преди и сега. Преди се будех в 3, сега към 5-6. И няма заспиване повече, дори събота и неделя.  ooooh! Но до 5-6 е горе-долу добре, като че ли ми е достатъчно. Това е наказание за дето едно време се подигравах на баба ми, че става в 5.30 да гледа Дързост и красота.  Joy Ама някак си не очаквах толкова рано... на 42 съм.  newsm78

# 74
  • Мнения: 151
Да, кремът ще коригира съотношението естроген-прогестерон.                                                                                                   


Бихте ли казали как се ползва крема,по колко и в кои дни?

Общи условия

Активация на акаунт