Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 682
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 568
При мен е "точен"уж,но имам зацапване което започва на 21-я ден обаче и го откарвам така до 28-я ден,когати и ми идва.Имам зацапване примерно само след физ.активност,по тоалетната хартия да речем,след полов акт и това е-иначе нищо.Но си ходя със едни по-плътни ежедневни превръзки и е неприятно,защото хем не съм във цикъл уж,хем не е като да  съм като в останалите дни от месеца-без всякакви там зацапвания.
.Мажа се  със прогестерон(не синтетичен),-но пак си го имам зацапването.Със спирала съм-но обикновена.Други симптоми нямам.Цикълът ми не е обилен.Бяха ми изписали един месец противозачатъчни заради киста на яйчника,и след това и Примолут нор.И в месеца със ПЗ си имах това зацапване и след месец със Примолут си го имах и се отказах да го пия(бяха ми го изписали за три месеца).След няколко месеца ще навърша 44 гд.
newsm78
Лекарят ти какво казва за това зацапване?

# 541
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
Нямам идея по кое време на цикъла за какво се изследват хормоните. Така ми каза доктора, така направих. На регистратурата в лабораторията служителката беше видимо на възраст около моята и се заприказвахме. Приемала метергин за течовете. И тя спомена същите дни за изследването. Според гинеколога не мога да правя изследването, когато ми тече по начина, по който беше на прегледа. Според него тогава бях за кюртаж. Каза да ми свърши и аз изчаках. Иначе при тази кръвозагуба, която правя, няколко милилитра повече едва ли имат значение.  Mr. Green

Не споря, не съм търсила информация и не съм чела, т.е. нямам лично мнение. Споделям как се случиха нещата при мен.

# 542
  • София
  • Мнения: 16 164
Вела, аз също не споря. Взети на 5-6 ден и двата хормона не са показателни за какво се случва.

# 543
  • тук и там
  • Мнения: 11 481
Цитат
Лекарят ти какво казва за това зацапване?

Нисък прогестерон според него.Изписа ми примолут нор за три месеца.Пих го един или два, не су спомням и го спрях.-така и не ми повлия.От тогава на моя глава мажа прогестеронов крем,но и със него си го имам.Случвало се е само един или дава месеца да се повлияе от крема,и на другия месец пак.Ще  отида на лекар скоро.

# 544
  • Мнения: 1
Някой пил ли е черен кохош? Споделете моля , ако има такива ..

# 545
  • Мнения: 568
Цитат
Лекарят ти какво казва за това зацапване?

Нисък прогестерон според него.Изписа ми примолут нор за три месеца.Пих го един или два, не су спомням и го спрях.-така и не ми повлия.От тогава на моя глава мажа прогестеронов крем,но и със него си го имам.Случвало се е само един или дава месеца да се повлияе от крема,и на другия месец пак.Ще  отида на лекар скоро.

Питам, понеже мен ме е шубе от такива зацапвания, особено след полов акт, ходене по голяма нужда, физ. усилие. Във възрастта след 40 обаче, толкова неща се променят, че човек да се чуди кое от къде му е дошло...Желая ти здраве и спокойствие. Hug

А на мен пак ми закъснява. Цикълът ми вече надхвърля 35дни. Все се мести назад. И този месец нещо ми е постоянно напрегнато от вътре. Мърморя на домашните и все нещо ме дразни, все съм на скандал. Иронията е, че го осъзнавам,  а не мога да се овладея. Не мога да се понасям такава. Close  Ох, ...надявам се да е период, който ще отмине...

# 546
  • тук и там
  • Мнения: 11 481
При мен е само след ден 21-и от цикъла.През останалото време-нямам.В смисъл че явно е свързано със този период конкретно.Цитонамазка -веднъж годишно правя ,уж всичко нормално.. Peace

# 547
  • Мнения: 7 106

Питам, понеже мен ме е шубе от такива зацапвания, особено след полов акт, ходене по голяма нужда, физ. усилие. Във възрастта след 40 обаче, толкова неща се променят, че човек да се чуди кое от къде му е дошло...Желая ти здраве и спокойствие. Hug





Направи една ехография на малък таз - матка, тръби, яйчници и пикочен мехур, на последният задължително, ако не е правено. Свекърва ми миналата година така имаше зацапване, само след ходене по нужда / за след секс не ми е споделяла, ама то може и от неудобство да е/ и след ехограф и откриха образувание на пикочния мехур, което след операция се оказа злокачествено. Беше миниатюрно и хванато съвсем в началото и слава Богу за сега нещата са под контрол.
Идеята ми е не да плаша и всявам паника, просто да обърна внимание и дам идея, какво можеш да изследваш, за да отхвърлиш проблем. Защото зацапване преди или след цикъл е едно, а зацапване само при физическо усилие на мен ми звучи по-различно и явно има някаква причина.
Пожелавам здраве и дано няма никакъв сериозен проблем!

# 548
  • тук и там
  • Мнения: 11 481
Окей,ама аз за 10-ти път вече споменавам че имам такова зацапване само след ден 21 до ден 28.Тоест една седмица преди менструация.През останалото време нямам никакво зацапване-нито при физ.усилия,нито след секс,нито по тоал.хартия.Принципно може да си е цикълът ми-аз съм със спирала все пак,нормално е да по-продължителен,както и да има зацапвания.Това ми е втората спирала-имам опит.Първата я махнах на третата година,точно заради по-дълъг цикъл.И забременях на първия месец..Родих на 40 второто си дете.Grinning.За това и пак си сложих. Благодаря за съветите все пак.Гледат ме веднъж годишно със вагинален ехограф+обстоен преглед,правя цитонамазка веднъж годишно,тази година бях и на ЯМР по друг повод-но тазът със сигурност са го видели..Hands V

Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 10:56 от Kaisia

# 549
  • Мнения: 54 292
Кайсия, от нисък прогестерон и още нещо, което Шарки беше писала, е.
И аз имах такова, години наред. Нито Прогестогел, нито Оргаметрил ми го елиминираха.
Така си остана. Сега, като започна да ми липсва цикъла, нямам. Simple Smile
Не се шашкай!
На мен даже и хистероскопия ми правиха, съмнение за полип. Нямаше полип, изписаха ми Оргаметрил. Пих го 3 месеца и като видях, че и с него е така, го спрях.

# 550
  • София
  • Мнения: 16 164
Точно така, и аз го имах това 4-7 дневно зацапване преди цикъл (докато го имаше, де, сега не ми е идвало от 10 седмици) почти 5 години. Точно от нисък прогестерон е. След 40 първо започва да намалява прогестерона, после, към 48-49 - и естрогена, и това е нормално. От намаления прогестерон започва задържане на вода по крайниците.  Горе-долу по същото време започва и промяна във фигурата, от никъде започва да расте коремчето под пъпа, изчезва талията. Наскоро американците публикува проучване, че ХЗТ, ако е започната в периода 50-60 г, връща обратно талията и стопява корема, обаче спирането на ХЗТ моментално връща шкембето. Welcome to adulthood.

Аз нещо взех много бързо да се уморявам и ММ ме пънка да отида на лекар (геронтолог?). Да ми препоръчате някой в София?

# 551
  • тук и там
  • Мнения: 11 481
А кога се започва ХЗТ по принцип?Когато и естрогена започне да намалява ?Или когато цикъла започне да прескача?Или още щом започне да намаляват нивата на  прогестерона? Защото(за сега) -освен това зацапване,други оплаквания нямам никакви.Но коремче имам и аз-долната част на корема(точно под пъпа) доста се е омазнила.То аз и като цяло не съм слаба де..

Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 13:42 от Kaisia

# 552
  • Мнения: 923
Моите зацапвания пък са и преди овулация и след и седмица преди цикъл.
Аз съм много слаба около 49 килограма и  си мисля че освен прогестрона и естрогените са ми малко Sad. Имам и месеци без зацапвания не съм ходила на  лекар от година проблемите ми са от около три години, в началото много се притеснявах и се находих по гинеколози Disappointed Relieved

# 553
  • София
  • Мнения: 227
Относно зацапването и при мен го има. Веднага след цикъл още няколко дни продължава слабо кафеникаво зацапване, което никой не може да определи от какво е. Обикалям лекари от 3 месеца, правиха ми хистероскопия за да огледат какво се случва и никой не ми дава обеснение от какво е. Предположенията са че има някакъв дисбаланс между естроген и прогестерон, въпреки че на изследвания и двата хормона са ми в норма. Направо вече нямам идея какво да правя, повтарят, че няма реален проблем за лекуване и вдигат рамене. Явно така ще си карам докато дойде момента да ми спре цикъла.Confused

# 554
  • Мнения: 7 998
Точно така, и аз го имах това 4-7 дневно зацапване преди цикъл (докато го имаше, де, сега не ми е идвало от 10 седмици) почти 5 години. Точно от нисък прогестерон е. След 40 първо започва да намалява прогестерона, после, към 48-49 - и естрогена, и това е нормално. От намаления прогестерон започва задържане на вода по крайниците.  Горе-долу по същото време започва и промяна във фигурата, от никъде започва да расте коремчето под пъпа, изчезва талията. Наскоро американците публикува проучване, че ХЗТ, ако е започната в периода 50-60 г, връща обратно талията и стопява корема, обаче спирането на ХЗТ моментално връща шкембето. Welcome to adulthood.

Аз нещо взех много бързо да се уморявам и ММ ме пънка да отида на лекар (геронтолог?). Да ми препоръчате някой в София?
По-добре пусни щитовидни хормони. тази умора ме побърква, а не съм с достатъчно силно изразена хипофункция, че да ми пуснат заместваща/допълваща терапия. И от ниско вит.D и В12 има това чувство за умора.

Иначе зачетох темичката, защото от половин година съм с това гадно зацапване седмица преди цикъл, все по-тежък ПМС и... скъсяване на цикъла. Като сметнем от моя стандартен 26 дневен цикъл, скъсен на 21-23... - 3-4 дни обилно кървене, в добавка още 4 зацапване, ... минимум 10-12 дни болящи гърди, напрежение и нервност (ей, беше около 7 дни преди цикъл, сега до две седмици!)... от тях поне 7 дни с това зацапване при секс или физическо усилие, ми то ми оста време за "нормално" самочувствие/самоусещане... В добавка към екстрите съм със зверско главоболие по време на ПМС Rolling Eyes 10 от 21-23 дни съм кисела и нервна, 7-8 съм в "мазало"... А как да обясня на мъжа ми, че е нормална промяна с възрастта, като съм "само" на 42, а той е с над 10год по-голям Thinking
Ще пускам тези дни щитовидни хормони, гинеколожката каза, че първо гледаме тях, после "гоним" другите...

Общи условия

Активация на акаунт