Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 863
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 54 407
Даже и НОМА индекса не е показателен. Моят е 1,33, инсулин на гладно 5,9, обаче след ОГТТ скача много.

# 631
  • Мнения: 5 459
Но не разбрах защо тогава в лабораторните изследвания са дадени  референтни стойности  до 24.9

# 632
  • София
  • Мнения: 16 193
Защото след хранене стойностите са други. Затова настоявахме, че се мери сутрин на гладно. ДеВа е обяснила по-добре Simple Smile

# 633
  • Мнения: 54 407
Но не разбрах защо тогава в лабораторните изследвания са дадени  референтни стойности  до 24.9

Нали и аз това питам?
Защо подвеждат с тези реф. стойности?
Няма как да имаш НОМА в граници при инсулин над 10 да кажем, хайде да не е до 7. Но все пак до 7 е оптимален.

# 634
  • Мнения: 5 459
ЛЛ гледаше тези референтни стойности и от доста време ме успокоява, че нищо ми няма  Laughing

# 635
  • Мнения: 47 981
А аз не разбирам как с такъв режим на хранене дори и с ИР напълняваш. Нали всички пишат, че точно с такова хранене ИР се контролира. Какво значи това, че трябва лекарства или какво. Наистина ми е странно

# 636
  • Мнения: 54 407
Метформин ще трябва, само с диета няма да мине с толкова кг.

# 637
  • Мнения: 5 459
Ами движенията са ми намалени и по принцип организмът е свикнал с много малко храна.....Оф, не знам и аз. Може действително предменопауза+ депресия+антидепресантии сега + ИР.....

# 638
  • Мнения: 5 459
Метформин ще трябва, само с диета няма да мине с толкова кг.
Ами няма да се самолекувам, ще посетя ендокринолог и дано има резултат, защото тези килограми вече ме съсипват.

# 639
  • София
  • Мнения: 16 193
ИР изисква хранителен режим с хранене 5 пъти на ден, не веднъж дневно.

Не само еднокринолог, и диетолог,  ние се водихме в моята роднина при д-р Ригов.

# 640
  • Мнения: 54 407
ЛЛ нищо не разбират от инсулин. Те даже и ендо-тата го неглижират.
Няма да се самолекуваш, но дано намериш свестен ендо. Peace

# 641
  • Мнения: 5 459
Аз не се храня умишлено 1 път дневно, просто не ми се яде.....

# 642
  • Мнения: 47 981
Като каза Ригов, и аз мисля да ходя, но ме интересува отзив за него от хора със заболявания, а не просто за отслабване. Добър ли е?

# 643
  • Мнения: 5 459
ЛЛ нищо не разбират от инсулин. Те даже и ендо-тата го неглижират.
Няма да се самолекуваш, но дано намериш свестен ендо. Peace
Ами на първо време ще посетя някакъв  тук в Шумен/за съжаление няма добри/, а през август имам път в София и тогава вече ще ти  поискам съвет за свестен ендо.

# 644
  • Мнения: 5 459
А що се отнася до диетолог, мисля да посетя Донка Байкова...

Общи условия

Активация на акаунт