Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 757
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 16 175
Като каза Ригов, и аз мисля да ходя, но ме интересува отзив за него от хора със заболявания, а не просто за отслабване. Добър ли е?
Аз влязох на прегледа, направи ми много добро впечатление (да уточня, аз съм човекът, който открива най-много грешни диагнози). Хранителният режим, който изготви, ми се струва изпълним, без скъпи  храни, а има и вариант за доставка (ако на някой не му се занимава с готвене), който също не е скъп. След 3-4 месеца ще пиша какъв е резултатът, ние сме много "пресни".

# 646
  • Мнения: 2 041
А що се отнася до диетолог, мисля да посетя Донка Байкова...
Тя лежи на стара слава.
Като ходих при нея просто ми даде два листа с готови диети. Едната беше зелевата супа, позната от години...
После направих такъв гастрит, че едва си оправих стамаха.

# 647
  • Мнения: 54 345
Не вярвам изобщо на диетолози.

alinnna, ела в темата за ИР. Hug

# 648
  • Мнения: 5 459
Не вярвам изобщо на диетолози.

alinnna, ела в темата за ИР. Hug

Mr. Green Ще дойда. Ама ще досаждам с много въпроси!

# 649
  • Мнения: 54 345
Няма да досаждаш, темата е точно за това! bouquet

# 650
  • София
  • Мнения: 5 651
alinnna, аз недоумявам как при такова хранене (месо, яйца и зеленчуци) си качила толкова килограми и си развила инсулинова резистентност. Наистина е наложително посещението при ендокринолог. Не са само хормоните на щитовидната и инсулина. Може и да са надбъбречните жлези, недостиг на минерал или витамини в организма.
И не се самолекувай.

# 651
  • Мнения: 5 459
Ох, ами не знам. Нали това казвам, че непрекъснато досаждам на ЛЛ с тези килограми. Аз ако бях лекар, щях да знам какви специалисти да посетя. Тя само се вайка и се чуди, защото буквално пред очите и тлъстея. Пък може и проблемът да е, че ям само 1 път на ден и то вечер. Но ми прави впечатление, че ако ям сирене, или кашкавал, на другия ден съм поне +1 килограм.

# 652
  • Мнения: 47 963
Не знам дали не трябва да се изследваш и за аденом и други подобни. В болница. Пълно изследване

# 653
  • Мнения: 13 786
А по каква причина се изследва пролактин?
.
 При дъщеря ми във връзка с много нередовен цикъл. Идваше й по два пъти месечно след стрес изпити и натоварване. По същия начин я караха да седи половин час пред лабораторията.
Може ли малко повече инфо за това изследване? Защото и на мен след стрес и преумора започна да ми идва на 10-12 дни, това беше преди около година и половина. Намалих стреса до минимум и започнах да пия добавки, но още не ми се е регулирал цикъла. Ходих по гинеколози, който само противозачатъчни ми изписват, без никакви изследвания на хормони. Освен това имам доста други проблеми - повишен апетит, проблеми със съня, непрестанна умора....

Точно това стана и при дъщеря ми . В смисъл като се оказа пролактина в норма , Пи хормони два три месеца и герикапс и се Стабилизира, но усети, че ако намали съня и увеличи стреса веднага се появява същия  проблем. Като девойка аз бях като нея но в другата крайност - просто ми спираше и го подкарваха с хормони. И така поне един път годишно. Като родих за първи път нещата се стабилизираха като по часовник.

Последна редакция: ср, 04 апр 2018, 23:12 от _re_ge

# 654
  • Мнения: 5 459
Ами аз нямам проблеми с цикъла. Нормален си е , както и докато бях млада. Нямам идея защо ми е пуснала такива изследвания.

# 655
  • Мнения: 6 689
Пролактинът се изследва при бързо напълняване, дори и да няма проблеми с цикъла. Голямата ми дъщеря без да се храни много и некачествено, напълня (качи около 5кг от нищото). Цикълът ѝ беше редовен, оплакваше се от лесна умора, косопад. Ходи при ендокринолог и ѝ назначиха изследване на пролактин. При. нея беше 2,5 -3 пъти над нормата.

# 656
  • Мнения: 20 144
Фортуна, и какво стана после?

# 657
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Стана ми интересно това, което сте написали за желязото. Имам рецепта за малтофер и таблетките се приемат по време на хранене или след него. Може би зависи от формата, под която се предлага желязото. В реда на относителната активност на металите желязото е след калий, калций, магнезий и още химични елементи. Това означава, че те могат да изместват железните йони от водните разтвори на техни соли. Предполагам това е обяснението.

Малтофер Фол 100 mg/0,35 mg таблетки за дъвчене
Желязо като желязо (Ш)-хидроксиполималтозен комплекс/фолиева киселина
Начин на употреба:
Приемайте Малтофер Фол по време на или непосредствено след хранене. Таблетките могат да се дъвчат или поглъщат цели.


# 658
  • тук и там
  • Мнения: 11 503
На моите пише "за да не се намали абсорбацията на желязо,приемайте капсулите половин час преди хранене или извън хранeнията".Моите са Ferricure-(железен комплекс полизахариди).Не съм във БГ.
С други думи-приемайте според указанията  на опаковката или ЛЛ.Hands V

# 659
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
И личният лекар ми каза по време на храна.

Отдавна вместо малтофер вземам друга добавка и съм доволна като цяло. Наскоро я смених.

В момента вземам друга форма, но и там препоръките са по време на храна.

Обаче ме накарахте да се замисля. От години не съм спирала приема на желязо, но и не вземам количеството, което ми е предписано, а по-малко. На изследването ми през миналия месец само в желязото имам отклонение от нормата. По-ниско е от референтните стойности и даже си мислех дали да не увелича временно приема и после да изследвам отново. Новата добавка е с по-висока бионаличност. Затова се надявам нещата да се регулират постепенно без да увеличавам приема.

Общи условия

Активация на акаунт