Помощ!!! Цока си пръста!

  • 1 314
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 362
Привет, момичета!
Искам да ви попитам какво да правя с детенцето си. Много ми се иска да не си цока пръстчето, но това е факт. Биберон не иска още откак е на месец и половина, че и по-малко. И аз бях щастлива от този факт, а то виж какво стана Sad  Честно да си кажа предпочитам бибата пред пръста, защото съм виждала изкривената горна челюст на страхотно красиво момиченце, което сега е на 12г. и е мома, а има комплекс от това.
Та молбата ми към вас е да ми дадете някои съвети как мога да го откажа. Опитвам с бутане на биба в устата, но започва едно неистово пищене и дране - да не я види.
Моля ви, помагайте   #Crazy

# 1
  • Мнения: 69
Незнам дали е добър съвет , но преди време на една приятелка близнаците си ги цокаха много усърдно  и аз реших да им залепим лекопласт и се отказаха , но трябва да си упорита- в момента , когато усетят , че не е техният пръст спират да го  цокат. Не съм някакъв спец , но си мисля , че щом има нужда да суче ще намери какво , опитай пак със залъгалка , ако се изнервя. Успех!

# 2
  • Мнения: 75
От моя опит ти казвам - изобщо не се притеснявай, особено ако кърмиш. Кърмиш ли?Аз имам две деца и двете са кърмени, първото до 1г., второто засега 7 месеца. И двете неистово си смучеха пръстите и всички, педиатъра и роднините ми повтаряха едно и също как щели да си смучат пръстите и да им се изкривят зъбите. И двете не искаха биберон залъгалка, а второто ми дете даже и от шише не пие с биберон, направо от чаша от третия месец. Като им избиха първите зъбки и двамата спряха да си смучат пръстите. А си ги смучеха още от първия месец. Така че не се притеснявай, успокой се, кърми си го по-често, когато пожелае и няма да имаш проблем. Ако не кърмиш, надявам се да е от зъбките и скоро да мине. Успех!

# 3
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
и ние си цокаме пръста от близо месец.от начало неистово се опитвах да пробутам бибата но уви госпожицата си има собствено мнение по въпроса.после имахме малко здравословни проблеми който малката много трудно преживя.сега съм я уставила да се успокоява с палеца.а пък после ше му мисля

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз именно заради наченките за смучене на палеца, дадох биберон залъгалка.

# 5
  • Мнения: 5 790
А защо не пробваш да смениш биберона-залъгалка? Има различни биби с различни форми, има едни не си спомням на коя фирма бяха Нуби или Нук - сплескани... Вики не иска да помирише биба, която е различна от нейната. Оставам с впечатление, че си харесва формата.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А защо не пробваш да смениш биберона-залъгалка? Има различни биби с различни форми, има едни не си спомням на коя фирма бяха Нуби или Нук - сплескани... Вики не иска да помирише биба, която е различна от нейната. Оставам с впечатление, че си харесва формата.
Вярно е имат предпочитание за бибите.Има едни грозни на Чико каучукови изцяло и дръжката е от каучук.Моя много я цока,препоръчаха ми я мами,които са сменяли много биби.

# 7
  • Мнения: 5 790
А защо не пробваш да смениш биберона-залъгалка? Има различни биби с различни форми, има едни не си спомням на коя фирма бяха Нуби или Нук - сплескани... Вики не иска да помирише биба, която е различна от нейната. Оставам с впечатление, че си харесва формата.
Вярно е имат предпочитание за бибите.Има едни грозни на Чико каучукови изцяло и дръжката е от каучук.Моя много я цока,препоръчаха ми я мами,които са сменяли много биби.

А, точно! Ние бяхме с такава, много си я обичаше, но се обрина от каучука. Не ме питайте какъв зор видях, докато успея да й набутам отново на Чико, само че цялата силиконова. Сега не мога да сменя силиконовата, дори с по-големия размер, за по-големи бебета. Цока си нейната, която е от 0-6 месеца.

# 8
  • Мнения: 4 978
Незнам дали е добър съвет , но преди време на една приятелка близнаците си ги цокаха много усърдно  и аз реших да им залепим лекопласт и се отказаха

Да, ама не за съжаление - моята бебка си смуче пръстите и през ръкавица и през ръкава на дрешката, а ако случайно палеца не е под ръка, показалеца и средния(!) също вършат работа.

Аз й тикам биба в устата, тя я вади, поглежда ме самодоволно и многозначително и си налапва ръчичката.

П.С. все пак опитай с анатомичните биби на Нук (майчето по-долу също май тях препоръчва)

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И ние все още си лапаме пръстите и ръцете,но го прави по-често при заспиване и така се приспива.Нищо не съм предприела за оттучване.Надявам се да го израсте.Биберона го ползва само за игра.

# 10
  • Мнения: 106
сму4ейки си пал4ето бебето се успокоява,4ела съм го ж Д-р Спок и мисля 4е няма нищо тревожно в това,освен ако не продължи прекалено дълго.но докато е още малко  няма голяма опасност да си изкриви 4елюстта
Вики сму4е и залагалка,но когато я няма постоянно си лапа пръст4ето,вероятно защото я сърбят венците

# 11
  • София
  • Мнения: 362
Благодаря ви, милички, за съветите!
Ще опитам това с бибата на NUK - дано да стане. А колкото до Chicco - и двете биби ни са на тази марка - една е изцяло каучукова, а другата е с пластмасов накрайник.
Не го кърмя - нямах кърма и още от 31-вия ден сме на адаптирано мляко. Но не съм сигурна, че има нещо общо м/у нещата.
Чстно казано малко ме е страх да му сложа лекопласт на пристчето, но ако не мога да се справя по друг начин - няма къде да ида Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има нещо общо с кърменето,защото бебетата цокат за да се успокояват,когато са нервни и неспокойни,не само ръчичка или пръстче,ами цица,биба.Детето има нужда да суче не само когато е гладно.До преди две седмици и аз кърмих и биби не поглеждаше,но ела сега да видиш не мога да му я изкарам от устата #Crazy

# 13
  • Мнения: 7 803
остави го детето, малко е още. ще го иzрастне. теzи случаи намаляват с времето при моите. не смятам, че са големи zада го правят и не вzимам мерки. е като ги видя им махам пръстите от устата

Последна редакция: пн, 08 май 2006, 08:28 от jump

# 14
  • Мнения: 3 447
Аз пък мисля, че е много вероятно да го израсте и бих те посъветвала да не го насилваш още отсега. Мойто дете също си смучеше палеца, но като му пробиха зъбите към 7-8 месец, сам си престана.

# 15
  • Мнения: 919
И дъщеря ми си смуче палеца, някъде от към 3 месец. Опитах какво ли не - имам около 10 биби различни марки и форми, не поиска нито една Sad  Смуче го основно, когато е много гладна и когато й се спи. Има две зъбчета - долните, които не й пречат обаче. Надявам се, като се появят и останалите да спре, ако ли не ще търся варианти.

# 16
  • Мнения: 1 107
Много е малко детенцето, за да го отучваш. По-скоро ще се травмира ако непрекъснато му вадиш пръста, който той използва за самоуспокояване. Моят син се отучи сам на 9 месеца, след като му избиха 4 зъба.
Ако се наложи да го отучваш, е по-добре това да стане по-късно, не сега Peace

# 17
Моята челюст е изкривена точно от смукане на палец - правила съм го до 3 години Embarassed Майка ми е опитала какво ли не, за да ме откаже - левкопласт, мазане с люто и т.н., но аз съм била ужасно упорита Blush Чак пръста ми е бил гноясал и видимо изтънял от смукане... Затова реших, че с моите деца това няма да се случи Naughty Биберонът успокоява толкова, колкото и палеца Peace И двамата не искаха биберон в началото, но аз упорито го бутах в устата, слагах и ръкавички. Не беше приятно, но и двамата отвикнаха да смучат пръстчетата (към 2-рия месец) и после, към 3-4 месец, приеха и биберона. Големият го отказах от него на около годинка - стана за 2 дни. Малкият си я смуче упорито и смятам пак около годинката да я махнем Peace

# 18
  • Мнения: 1 032
Не мисля, че на три месеца смученето на пръсти е проблем. Децата го правят несъзнателно и май всички го минават като фаза. До към 5-6 месец ще отшуми. По- притеснително би било ако детенце вече е голямо, някъде около 9-10 месеца и тогава започне да си смуче пръстите. Мойта красавица също на вашата възраст си смучеше пръстите, че понякога и целите ръце. Не ни спасяваше нищо. В момента дори и биберона не ползваме.

# 19
  • Мнения: 2 220
На всяко лапане на пръстчето, аз му го вадех. Това продължаваше безброй пъти на ден, но сравнително бързо му омръзна. Дори сега, когато го мъчат зъбки, не си чеше венците с пръстчета.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 259
И според мен още сте много малки, за да се притесняваш от смученето на пръстите. Чак ако до към годинка проблемът продължи и се задълбочи, има място за притеснение. По принцип има и специализирани разтвори, с които се мажат пръстчетата, само че ви е много рано за тях, пък и не познавам някого, който да ги е ползвал, за да се похвали с някакъв резултат.

# 21
  • Мнения: 2 381
И Паолина си лапа пръстчето.Упорито мокри рикавичките.Намира начин да си извади пръстчето от тях и айде пак-в устата.Със залъгалките сме "скарани".
Всеки път й дърпам ръчичката.Да видим докога ще продължава така.

Общи условия

Активация на акаунт