Пердета или римски щори

  • 5 341
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте, пиша нова тема, за да получа повече съвети.
Винаги мноого съм харесвала пердета, но съм на път да се откажа.
Дневната има на три места прозорци. Единият е до кухненската част  (широк 180см, дължина 150см,  като отдолу донякъде ще има кухненски шкафчета). Притеснява ме на такъв широк прозорец да сложа късо перде  Tired
Другият прозорец е отгоре до долу - тераса.
Третият прозорец е зад дивана ( широк 170см, на дължина 150см, като отдолу остават близо 80см до пода). Щом там ще е дивана - ми се струва неудобно за пердета...
Изложението е юг-изток.
Кой е другият вариант (внасящ възможно най-много уют) - римски щори?
 bouquet

# 1
  • Сливен
  • Мнения: 4 050
Здравейте!Работя във фирма,която предлага щори и дограма.Отностно римските щори плюса им е ,че могат да се перат някои материи позволяват пране  в пералня на 30 ° без центрофуга други искат само на ръка защото могат да се свият.Фирмите с които работим са Колори-Пловдив,Ролпласт-София,Камакс-Тетевен.На която и фирма да се спреш задължително искай да видиш мостри,защото при различните фирми разглобяването (свалянето на плата ) е по различен начин.Красиви са,според мен създават уют.Ценово не са от най-евтините,но те и пердетата не са евтини.
Друга фирма за която се сещам,но не работим от години с тях са Гершман-София.

# 2
  • Мнения: 1 980
Flower0912, ние вкъщи сме с роло щори в хола и кухнята. Много са дискретни, прибрани, а и цветът на водачите и профилите може да се съобрази с дограмата. Ето това представляват http://shtora.bg/rolo-stori/rolo-shtori-Elegans.php

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 17:41 от Forest rain

# 3
  • Мнения: 173
Благодаря ви!

# 4
  • MUC
  • Мнения: 297
Аз имах подобна дилема за холокухнята, тъй като има общо три прозореца – два големи до долу, по 2-2 и нещо дълги, с две респективно три крила, и един нормално висок, с две крила, под който остават да речем 70 см (не помня точно колко са, но е стандартен).
Моят избор беше дълго перде за големия холски прозорец и римска щора за този с нормалната височина. Под него имам шкаф и друга ниска мебел и дълго перде нямаше да пасва.
На кухненския прозорец в същото помещение (който всъщност е двойна врата към тераса) смятам да сложа отново римски щори, по една на всяко крило, понеже там постоянно отваряме. Макар и прозорецът да е до земята, перде там ще ми пречи и ще се цапа повече, та затова предпочитам римска щора.
Поръчах си ушиването на пердето и на римската щора на едно място, от една и съща материя, полупрозрачна имитация на лен/памук (не съм сигурна). Смятам пак там да поръчам и щорите за кухненската част. Така хем всяко си пасва на прозореца, хем са от една материя и не се бият.

Римските щори обаче действително излизат по-скъпи от перде за същия размер прозорец.

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако ще е римска щора, може да си ги ушите и сами. Трябва ви само плат, панделки, велкро и здрава двойнозалепваща монтажна лента. Предимства - по-голям избор на плат, без пробиване на дограмата, без водачи и кутии, които стесняват светлия отвор на прозореца, възможност за многократно сваляне и пране и подмяна с друг плат като ви омръзне стария. И не на последно място - пренебрежимо ниската цена, особено ако можете да шиете на машина Peace. При мен е в комбинация с прозрачно късо перде.

Скрит текст:




# 6
  • Бургас
  • Мнения: 290
Ако ще е римска щора, може да си ги ушите и сами. Трябва ви само плат, панделки, велкро и здрава двойнозалепваща монтажна лента. Предимства - по-голям избор на плат, без пробиване на дограмата, без водачи и кутии, които стесняват светлия отвор на прозореца, възможност за многократно сваляне и пране и подмяна с друг плат като ви омръзне стария. И не на последно място - пренебрежимо ниската цена, особено ако можете да шиете на машина Peace. При мен е в комбинация с прозрачно късо перде.

Скрит текст:





Страхотна идея ! Браво за идейното приложение !

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте, на въпроса "Щори или пердета?" ще отговоря еднозначно- щори. Не, че пердетата не са красиви и стилни, но щорите са доста по-функционални. Може да се регулира дължината им  и светопропускането следователно. Римските щори са красиви, могат да се направят с десениран плат. Правихме си такива преди половин година, от една фирма "Перуей'(производител, имат фабрика в Турция), предлагат невероятно многообразие. Такива сложихме в спалнята, стоят уникално Simple Smile а също така предлагат и дървени щори с ламели 7 см ширина, каквито не съм виждала досега в БГ. Такива пък си сложихме в хола. Ето от този тип  са нашите, много съм доволна Simple Smile  http://www.perway.bg/produkti/rimski-shtori  - римските, третата снимка, която се показва, десенираната
http://www.perway.bg/produkti/darvani-shtori - за дървените на 7 см, на който му е нужно, нашите са бели

Общи условия

Активация на акаунт