Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 111 883
  • 764
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 292
Много благодаря за отделеното внимание....Хубав ден! bouquet

# 91
  • Мнения: 2
Здравейте!Аз имам силни болки в краката и пия синтром за разреждане на кръвта!Запушване на вените е следствие от бързото съсирване на кръвта!Препоръчайте ми добър съдов хирург и пулмолог !

# 92
  • Мнения: 4
  Здравейте!
Чета много положителни коментари за този крем "Варикобустер "
Моля, ако някой го е използвал да даде мнение. В България доколкото знам няма
лицензирана фирма от която да може да се закупи крема, само от един руски сайт.

# 93
  • морето
  • Мнения: 36
Здравейте и Честита нова година!
Да сте най-вече здрави и много успешни през новата година на Кучето (Земното златно куче).

Моля ви да ми препоръчате наистина добър съдов хирург от 3-та градска болница, там смятам да ида на контролен преглед. Не искам да ходя при шефа им Станкев, понеже все операции са му в главата. Предпочитам обективен специалист, който да ми каже дали се налага намеса или не.

Поздрави! Simple Smile

# 94
  • Мнения: 1 117
Аз в трета градска мисля, че всички са за операция и то там говорят само за класическия метод с рязането. Аз съм ходила при един възрастен доцент. След като склеротерапията не даде резултат, сега и аз се чудя какво да правя- дали класическа операция или лазерна аблация- старите лекари нямат опит с новите методи, а пък новите лекари нямат дълга практика....незнам какво да правя

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Писала съм в темата,може да прочетете от преди 2-2,5год какво съм споделила за лазерните ми операции на двата крака,именно в 3-та ГБ,засега съм доволна

# 96
  • Мнения: 1 117
Писала съм в темата,може да прочетете от преди 2-2,5год какво съм споделила за лазерните ми операции на двата крака,именно в 3-та ГБ,засега съм доволна
Доли, изчетох всичко, но моля те накратко да обобщиш плюсове и минуси след аблацията...И аз съм в голямо чудене и трябва да го реша до дни, явно избиват вени пак , ясно е, какво ще кажеш за болката и чисто естетическата страна? И наистина ли синините изчезнаха 2 седмици след това, че на мен кафявото петно след склеротерапията май месец, си ми седи още ... иначе близка моя влезе в сайта на френското министерство на здравеопазването, и там тези новите процедури са описани като много успешни и добре приети.....







# 97
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Както писах,засега нямам оплаквания,имам някои нови,но не ми пречат,не нося минижуп Blush
Лятото приемам Детралекс.
Има доста синини след процедурата,но изчезват след 15-20дни,може и по-рано.
Болката е търпима ,и тя отминава след ден-два.На следващия ден си ходех съвсем спокойно.
Не съм ходила на доплер след това,което си е моя грешка...
По-добре е в хладните месеци да я направиш,з-то поне месец се носят стягащи чорапи,а ако е топло никак не е комфортно.
Ако ти е належащо,не отлагай и не се страхувай,минава и се забравя

# 98
  • Мнения: 292
Здравейте, аз си записах час за 01.03. за манипулация с лазер. Ще правя и на двата крака в разстояние на месец. Ще пиша как е минало, малко ме е страх, но съм позакъсняла така,че няма накъде. Минах първо на преглед с Доплер ...

# 99
  • Мнения: 1 117
Доли, аз пък все още искам да нося и къси дрехи, та затова много ме интересува и естетическия ефект, защото и сега имам бабуни и синини, доктора каза че след процедурата бабуните ще изчезнат веднага, но синини и кафяви петна не ми обещава че до лятото ще се скрият, може и до зимата да е. И защо пак Детралекс? Това исках да те питам- ти какво постигна с процедурата- бабуни ли имаше с болка или? Защото при мен болката е слаба все още, малко бабуни имам ,но се виждат. Ти казваш- пия детралекс, имам нови вени....тогава защо е всичко? Струва ли си ако пак ще пия, мажа и ще избиват нови...Оф, незнам.....какво да правя

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Имах изпъкнали вени и ги няма вече.
Не се решава от раз проблема след лазер,имам си ги по наследство и няма спасение.
Детралекс взимам през лятото,така трябва.
Като си ги гледам май имам нужда от още по една аблация на крак,но засега не мисля да правя.
Повече движение-ходене и плуване мисля, че ще ми се отразят добре.

# 101
  • Мнения: 1 117
Т.е. новите, които са ти се появили не са изпъкнали, разбирам...Странно, имам пълна приятелка с класическа операция на двата крака преди много години, в последствие и тя каза, че  и се появяват нови, но вече без изпъкване и болка. Мен чуденето ми е докога така наред могат да запушват, казваш и ти пак съм за лазер:thinking:

# 102
  • Мнения: 1 926
Здравейте,
някой има ли впечатление от д-р Пламен Костов и екипа му в клиника по съдова хирургия в Света Анна-Варна?

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте!
Препоръчайте ми добър съдов хирург в Пловдив?
Отзиви за доктор Големанов (евентуално и в Бургас, бих отишла)?

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте, отново!

Бях на доктор....

За сега проблема ми е само естетически. По принцип, доктора по-скоро не препоръчва нищо да се прави, освен ластични чорапи до горе и детралекс. Обаче споделих, че много искам да ги махна и той ми обясни, че в моя случай не съм за лазерно премахване, а за склеротерапия (която той не прави и не харесва) и минифлебектомия по Мюлер. Обясни ми, че ако държа може по 2рия метод да ми махне с микроразрези, които до година трябвало да изчезнат, с престой една нощ в болница и в моя случай - само с местна упойка. Цената ми се стори направо без пари, на фона на това, което съм чела - 100 лв. за престоя в болницата.

Мечтая си за крака без вени, но в същото време ме е страх, да не стане по-зле, да не останат грозни белези, да няма усложнения.

Декралекс, пия всяко лято по около 3-4 м. Чорапи не съм носила. Помагат ли? Още не съм купила.


Общи условия

Активация на акаунт