!!! НЕДОВОЛНИ ПАЦИЕНТИ !!! на д-р Любомир Бойчев - гр.Тутракан

  • 41 747
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 185
А! И пропуснах да напиша, че веднага след отрицателния резултат се свързах с две турски инвитро клиники и запазих часове. От двете клиники ми искаха подробна информация за стимулацията. Какви лекарства, какви дози в кои дни и т.н. Обадих се в Тутракан да ми пратят въпросната документация и бяха много любезни,но аз получих едно НИЩО!! Лист от 4,5 изречения, в който пишеше наименованието на двете лекарства, които ползвахме и колко яйцеклетки са извадени.
Наложи се да си напрягам изтерзания мозък,за да си  спомням кой ден , какво лекарство в каква доза ми е поставяно.
Записвайте всичко момичета!!! В кой ден, какво и колко и как се е отразило това на яйчниците и яйцеклетките ви.
За чужбина това е много важно. За Бг за съжаление ,не мисля че взимат под внимание какво са правили колегите им.

# 16
  • Мнения: 6 020
Извинете, че се намесвам в темата ви, но чета и не вярвам на очите си. Пуснато изследване на АМХ след 2-годишно посещение на клиниката, след правена пункция ... Това изследване моя доктор ми го назначи още на първата ни среща преди да започнем каквито и да било разговори какво ще правим по-нататък. Моят резултат беше 0.140. Ми ако бях чакала 2 години да го пусна сигурно нямаше и 1 яйцеклетка да ми е останала.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Боби, след като се намеси в темата поне кажи кой е твоят лекар , че поне да има полза от намесването ти.При мен например със ходене по клиники от 26 годишна никой лекар от Варна и София не ми пусна АМХ .
А и сигурно си наясно , че едно изследване само на АМХ не ти дава напълно ясна картинка реално какъв ти е резерва, защото с моят резултат ,нямаше как да имам 10 антрални фоликула.

# 18
  • Мнения: 12
Live_Love за оформяне на док.за фонда търсиш Теодора.
Тя се занимава с тези неща,от регистратура нищо не разбират,толкова са ограничени,че нямам думи.
Теодора оформя док.и ги праща,не е нужно да говориш с Бойчев или някой друг.
Как да съм доволна от кл. в тутракан като сега сърбам попарата от грешните решения и действия на Л.Бойчев.
Миналия месец ми беше последния опит при тях,не стигнах до трансфер защото ембриолозите им са толкова добри в прецакването на яйцеклетки,че нямам думи.
Аз съм с намален яйчников резерв .
АМХ последно ми беше 0.994 ng/ml
Е как да ми помогне Л.Бойчев след като той неможе да се справя с диагнози като НЯР ,ИЯР и ендометриоза.Поне да каже,че неможе да помогне а не да ми се усмихва и плюмчи насреща.Един път ми казва,че съм за ЕЦ,после съм за силна стимулация а друг път съм за донор.Е и аз неразбрах за къде съм
Имам позната с ендометриоза и Л.Бойчев не и помогна.
Помогнал е на двойки който нямат сериозни проблеми.

# 19
  • Мнения: 2 570
Благодаря за съветите ,Пипа ! Наистина са ми много ,много важни!
Я. резерв не съм го изследвала, но ще го направя. (35г)В кой ден се прави?
В процес но обмисляне съм къде да си подам документите и къде да се случи всичко (разбира се при евентуално одобрение за финансиране)Въпреки че много се  Надявам и  Ц  да реши да НЕ идва 😇 ....ДАНОО!  (въпреки , че си имам ПМС) Така или иначе трябва да изчакам малко заради ФСХ.

Рачони, свързах се пак с клиниката ,за да ми кажат , че жената с документите ще е там в понеделник , да се обадя тогава ....Много трудно беше и първия път да ми го кажат. ....
На който и да кажа, че съм получила отг "ти не си за фонда " се учудва. Че то си е написано 3ти стадий!
Реално , не мога да дам точна оценка на док отностно процедурите при инсеминация и инвитро.
Както казах , за сега съм доволна от лапарото. Единствено лошо впечатление ми направи, че като се събудих не го видях , да получа инфо...На място ли са ми всички органи , как е минала операцията ...ЕЙ ТАКИВА ДРЕБНИ НЕЩА 😂😂 разбрах от ММ кое/как.... имах куп въпроси на които тай нямаше как да отг. (Пуснаха го в интензивното)
Лично аз пуснах последната тема за клиниката, и в последните месеци е изключително тихо там.🤔 Май сама си пиша 😂Дали наистина се много недоволните 🤔

# 20
  • Мнения: 6 020
Абсолютно съм съгласна, че само АМХ не може да даде реална представа за яйчниковия резерв, но има някои основни изследвания, с които се стартира иначе може да се изгуби време в напразни опити. Като си показах резултата на един друг изтъкнат гинеколог в София /не моя доктор/ ми каза: "Действай, нямаш време." При този ми резултат аз имам около 5 антрални фоликула, но единия ми яйчник не функционира поне откакто ме оперираха от ендометриозна киста на него преди 2 години. На ЕЦ с лека стимулация от 9-10-ти ден стигам обикновено до 2-3 фоликула, които биват пунктирани.
Не искам в никакъв случай да рекламирам доктора си, защото това че аз съм доволна не означава, че може да няма и разочаровани. Но е много важно да имаш доверие в него и да усещаш, че не си просто една касичка. Грубо отношение и пренебрежение биха ме отблъснали веднага, защото всички знаем колко емоции влагаме, колко надежди имаме, а и колко финансови средства оставяме по клиниките. Искрено пожелавам успех на всички, а на лични нямам против да кажа на кого съм пациентка. Успех, момичета! Kissing Face

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Рачони, точно същата работа. На мен Любомир Бойчев ми каза да направим на ЕЦ за да видим какво е положението. После след резултатите​ на АМХ  Богомил Бойчев според  мен ,на Инвитрото по къс протокол не трябваше да форсира яйчниците.
Той ми каза , че ще правим слаба стимулация в моят случай,но след няколко дни сестрите които даваха лекарствата ми каза, че стимукацията​ никак не е слаба ,а доста хард. Според мен той тръгна с тежката артилерия заради десният яйчник , който " за нищо не става" и така там изгубихме двата фоликула , които бяха тръгнали чудесно първите 3 дни от леката стимулация,а в левия от от 6 фоликула с еднакви размери след увеличението на дозите накрая имах 5 фоликула с различни размери от 16мм до 23 мм . Е как да извадят яйцеклетка от 16 мм фоликул ?!
Така или иначе аз забременях спонтанно точно от овулация от неставащия за нищо яйчник!
В такива случаи на Ендометриоза и ИЯР доколкото се информирах след това от медицинска литература и темите​ за клиниките в Турция се прилагат по-леко стимулация.
Боби, в никакъв случай не се заяждам,но както всички знаем, когато каруцата се обърне , пътища Много!
Аз както писах и по горе от 26 годишна обикалям по лекари , защото по него време бях сгодена за друг мъж и бебе не ставаше. На 26 гд във Варна ми направиха​ първата лапароскопия и заключението беше - перфектна си. Ходила съм и в София и в Плевен и на какво ли не съм се подложила и то по собствена инициатива.
Отивам и казвам, че искам ЦС, отивам и казвам, че искам фоликулометрия и така  от 26 до 33 гд.
 Добре , че при гостуване на приятели в Австрия се разболях от пиелонефрит и в тамошната болница ми направиха компютърен томограф, че ми видяха​ 3 см Ендометриозна киста , която в Бг не видяха 2 гд. Та така.
Радвам се, че си намерила точният за теб лекар и ти желая успех,ако все още не си успяла!!! Flowers Hibiscus

# 22
  • Мнения: 17
Emoten на мен също ми предстои втори опит по фонда при д-р Любомир Бойчев. Обадих се, за да си запиша час и ми казаха на 12 ден, но ако няма преглед какъв е смисала? Ти не го ли попита дали няма да те прегледа?Ако е само за задължителните изследвания всички ги знаем. Според мен той е човека, който ще каже дали например следващия цикъл е подходящ за започване на процедура.

# 23
  • Мнения: 1 346
И аз искам да ви благодаря момичета за споделените мнения. Много ми помогнахте, не за друго, а защото преди броени дни приключи вторият ми неуспешен опит в Тутракан и момента се опитвам да се преборя с тежка депресия, която ми се стовари след отрицателния резултат, а уж съм зряла жена видяла какво ли не.

Много съм доволна от лапароскопията, направена ми от д-р Б.Бойчев миналото лято, и това че той беше категоричен, че кистата, оказала се ендометриозна, трябва да се премахне, нещо за което ме мотаха години други лекари-с приказки нищо ти няма, но по отношение на инвитро опитите няма да могат да се справят с мен.

Успех на всички! Hug
 Не ми се влиза в детайли, че ми е много болно все още, надявам се да имам своите дечица.

# 24
  • Мнения: 2 570
Дива  ,Съжалявам за неуспеха Sad
Но мисля , че точно тези подробности ще са в полза на доста момичета.
Сигурно е трудно, но ако все пак намериш сили драсни някой ред.
Може би ,тези процедури не са силната им страна. Sad

# 25
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета! Пърсо, искам да благодаря тази, която е направила тази тема и споделила историята си. Аз не съм пациентка на доктора, но в момента търся лекар и четох доста добри мнения за доктора и даже щях да отида да видя, въпреки, че съм от София. Сега няма. Моят пърси опит е приключил с едно голямо нищо миналия месец в софийска клиника, чета вас....и не мога да повярвам, този вашия Бойчев едно към едно тази моята лекарка тук, и лъжи, че за фонда не ставаме (погледнах след, еми ставаме ние) и нежелание да говори след опита, никакаи прегледи, лоша стимулация...въобще пет пари не дават за нас. Благодарна съм ви за това, че не мълчите, защото тази моята я намерих ей така по мненията в бг мама, стотици доволни жени, направо влизаш и забременяваш, дори през гащи ро въздуха. Само че като правех опита нещо все излизаха жени с рев, рев, рев, една нямала нито една яйцеклетка на пункция след стимулация, друга нито една оплодена, а бях само 4 пъти, трансфер, пунц и два прегледа през целия месец. След неуспех и обидена докторка, че искахме поне епикриза и въобще поне да се видим да ни каже 7000 за що точно сме платили (обясни, че аз неставам, разбира се, класика, лоши яйцеклетки) споделих мнението си в темичката тук в бг мама, че всичко е една голяма лъжа за докторката....и.... десетки съобщения на лични от недоволни с по два три неуспеха при нея!!! Уха! Еми...накратко, боагодаря ви, че НЕ МЪЛЧИТЕ!!!
Темата е от Този Blush Wink

# 26
  • Мнения: 141
Извинявай😂😂😂

# 27
  • Мнения: 4
здравейте чета темата случайно и искам да кажа че никаго не съм ходила в тази клиника , но и аз съм чувала само добри неща , прочетеното тук ме шокира . Аз съм  с една неуспешно инвитро къс протокол и 1 за моя радост лимитиран цикъл завъриил успешно . всичко в клиниката в стара загора при др.Стефанов. там няма бързам , забравил съм , незнам, вс са усмихнати и знаещи. а думи като за нищо не ставаш и яйчниците са ти пречакани не съм чула въпреки че аз така се чуствах
 толкова лошо реагирах и на двете стимулаций но моя докт.никога не каза няма да стане даваше ми надежда мило отношение и специално внимание . нали от това се нуждаем спокойствие и вяра.

# 28
  • Мнения: 15
Благодаря на всички дами,които взехте участие,които продължавате да взимате и на тези,които тепърва ще вземат,за това ,че смело изказвате мненията и проблемите си по темата.Надявам се участниците в темата да станат много повече и да последват вашият пример и смело и без притеснения да разкажат за своята борба и проблеми свързани с темата.Успех на всички,бъдете здрави,не се отказвайте да се борите и не спирайте да търсите истината.

# 29
  • русе
  • Мнения: 90
Здравейте,нямаше да пиша ако не бях срешнала написаното от рода,че могат да помагат само на леки случай.Не съм фенка на никого....но съм БЛАГОДАРНА!!!
Е няма да ви разказвам подробно само ще кажа че отидох в клиниката по мненията в ивтернен и НЕ СЪМ ИЗОБЩО от леките случай,но съм бременна спонтанно благодарение на доктора.

Общи условия

Активация на акаунт