Варицела - 5 част

  • 82 044
  • 943
  •   3
Отговори
# 90
  • Мнения: 1
Здравейте ,
Аз съм на 19 студентка е идвам за да споделя опита си от последните няколко дни и да поискам съвети .
Честно казано посветих последните два дни на четене на информация по темата .
Оказва се ,че Варицелата не е никак приятна и лека болест .
Всичко започна преди около четири -пет дни..... с температура , адско главоболие и сънливост ден преди да се покажат мехурите.
Първите пъпки избиха на 26.03. по челото и по гърдите  , до вечерта се бях опъпчила и по гърба , по скалпа, по хранопровода   и по генеталиите .
Следващите два дни бяха кошмар , температура и убийствен сърбеж и болка до рев.Подуха ми се лимфните възли , появиха се афти в устната кухина .
Мазах със ментолов спирт и вирасуд ,а афтите с афтиблок (и трите неща помогнаха доста )  ,но това което според мен накара вируса да премине една идея по-бързо беше Ацикловир .(по ръцете и краката почти не излезнаха)
След три безсънни нощи днес вече съм що годе добре, мога да хапвам макар и трудно , а пъпките вече имат връхчета  ,някои от по-големите имат корички .
Въпросът ми е следния , притеснявам се ,че имам няколко разчесани пъпки по лицето от периода преди да знам ,че имам Варицела и смятам ,че ще ми останат белези .
Какво бихте ми препоръчали ? Дали има нещо ,което ще помогне и мога да мажа преди да паднат количките ?
Изчетох много мнения за Контратубекс ,Дерматикс и Скарекс ...но не знам кое реално помага ....
Поне сериозния ад мина за около три дни...пожелавам и на вас и на дечицата да ви мине за не повече време 😊 ...успех.

# 91
  • Мнения: 2 561
Татяна Матева,горкичката😞Всичко звучи много страшно!Препоръчвам с две ръце СПАСАТЕЛ ФОРТЕ.Това е маз с натурални и супер ефикасни съставки.Каза ми го лекар преди 20г.
https://apteka.framar.bg/30010036/спасатель-форте-балсам-30-
С него оправяме какво ли не.Постоянно си го имам в аптечката.На който съм го казала,винаги е оставал доволен.

# 92
  • Мнения: 2 988
Здравейте. Бяхме на преглед днес и според лекарката всички пъпки ще започнат да изчезват до 2-3 дни. Въпросът е дали ще е проблем да идем на гости за Великден? Уж всички са карали варицела, но все пак там ще има и баба и дядо на 80 години и се притеснявам най-вече заради тях.

# 93
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
По принцип когато са завехнали пъпките не сте заразни но с бабата  дядото на 80г... не бих рискувала. Лекарят какво казва?

# 94
  • Мнения: 2 988
Лекарката и тя каза така- заразни сме докато не завехме и последната пъпка. Те на практика вече са завехнали. Днес е 8 ден откакто е с пъпки и от понеделник не са излизали нови. Ай в четвъртъкще идем пак на преглед за всеки случай и пак ще питам безопасно ли е преди да сме тръгнали нанякъде.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 25 212
о, при положение, че вчера ви е било 8-ми ден, а до четвъртък има още 6 не мисля, че има дори теоретична опасност за някого

# 96
  • Мнения: 2 988
о, при положение, че вчера ви е било 8-ми ден, а до четвъртък има още 6 не мисля, че има дори теоретична опасност за някого

Мерси за информацията. Вече ни писна да бягаме като видим хора и най-вече малки деца, но няма как. Поне по празниците няма да сме самички.

# 97
  • Мнения: 175
Момичета,днес стават 5 дни от синковата варицела.Малко си поиграхме на двора,че душата му се сви.Няма температура,има пъпчици главно по личицето и главичката.Почесва се от време на време,доста свирепо.Изчопли си една пъпчица до горната устна,но ще видим дали ще остане белег.Като цялоо вс е наред,очаквах да има повече пъпки.Виждам нови такива само по лицето.По коремчето всички са завехнали.Надявам се и другите 5 дни да минат така.Бързо преборване на всички и благодаря за съветите Simple Smile

# 98
  • Мнения: 402
Здравейте, включвам се с въпрос по варицелената тема. Накратко от 3.4 в групата на голямата ми дъщеря имат варицела. Спрях я от детска , тъй като на малката и предстои ваксина . Но не я спрях да излиза в парка , скоро отново имаше контакт с дете , което 3 дни по - късно се обрина. Интересувам се има ли изследване , което да покаже , дали децата са се заразили ? Благодаря предварително на отговорилите ми .

# 99
  • София
  • Мнения: 11 408
Мисля, че не. То това реално си е вирусно заболяване.

# 100
  • Мнения: 2 561
Здравейте, включвам се с въпрос по варицелената тема. Накратко от 3.4 в групата на голямата ми дъщеря имат варицела. Спрях я от детска , тъй като на малката и предстои ваксина . Но не я спрях да излиза в парка , скоро отново имаше контакт с дете , което 3 дни по - късно се обрина. Интересувам се има ли изследване , което да покаже , дали децата са се заразили ? Благодаря предварително на отговорилите ми .
Да,има.Скоро питах в една лаборатория.Има маркер за минало  преболедуване и маркер който показва настоящо заразяване.Казаха ми че могат преди проявата на болестта да определят дали човек е заразен.Теста е кръвен.

# 101
  • Мнения: 402
Bubka , много благодаря!  Ще изчакам да минат 10 дни от контакта и ще ги заведа да ги боцнат !

# 102
  • Мнения: 2 561
Стискам палци да ви се размине варицелата!!!

# 103
  • Мнения: 402
Дано! Благодаря! ☺

# 104
  • Мнения: 353
Здравейте група Simple Smile
Надявам се да ми помогнете със съвет
Малкия изкара Варицелата,първите дни беше нещо ужасно. 3 дни е лежал и нищо не хапваше. Температура 39...Обрив след обрив,та чак и в устата имаше... Мазахме го с някакъв гел за варицела,да намалим сърбежа,но все така се чешеше
Сега вече сме много по добре,но постоянно чопли коричките,
по лицето му останаха някакви петна и белези от пъпчиците.
Личната смята че ще отмине всичко,но моя позната ме съветва да купя някакъв крем
Вие какво мислите по този въпрос,дали има подходящи кремчета за петна и белези след варицела?

Общи условия

Активация на акаунт