Бащата-румънец не ни иска

  • 6 385
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 290
Здравейте,
Набързо с бащата на детето ми,което ще стане на 7месеца на 10.07, се запознахме на бързо и решихме че искаме дете,наистина желано дете,след като се роди обаче баща му откачи като че ли.. Не ни обръщаше внимание,детето го драЗнеше че реве и всякви такива,тъй като живеехме в Лондон,аз си събрах багажа и с детенце се прибрахме.. Имам декларация за пътуване с мен и направих паспорт-той подписа документа.. Та преди месец уж заминах да си оправя разни докумвнти,събрахме се,беше адски тежък месец,той е мн ревнив,дразнеше го вс в мен,дори че пуша може би и че дишам.. Ама се обичахме /МОЖЕ БИ/ та прибеахме се в Бг да вЗемем детето-да минем през Румъния да го видят неговите роднини и после към Лондон. Да ама като отидохме в Румъния след втория ден-човека дойде и каза аз не те искам,не искам да живея с теб,не те обичам,нз кво.. Хуу събрах си багажа и си тръгнахме пак с детето.. Оттогава нищо.. Нито се инт за дете,нито пита нещо.. Таа искам да попитам нещо да го премахна пт акта му за раждане да не присъства и да вземе моята фамилия .. Някъв шанс има ли? Просто да му отнема вс права.. !? Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 11 923
Детето с какво гражданство е?

# 2
  • Мнения: 290
Българско,има само английски акт за раждане нищо румънско

# 3
  • Мнения: 426
Аз пък не разбрах защо е нужно да се заличава бащата от акта за раждане на детето.Това какво ще промени? До колкото разбрах таткото не иска да е с авторката, не е казал, че не си иска детето.

# 4
  • Мнения: 290
Аз пък не разбрах защо е нужно да се заличава бащата от акта за раждане на детето.Това какво ще промени? До колкото разбрах таткото не иска да е с авторката, не е казал, че не си иска детето.

Защото,както щеше да направи всичко най-добре за него така вече месец не го интересува нищо,дали има тва дете храна,памперси,нищо.. Дори ме е блокирал и на снимка явно не иска да го вижда.!

# 5
  • Мнения: 426
Вашите отношения трябва да са си само ваши. Блокирал е теб, не е блокирал детето. За момента ти вървиш заедно с детенце. той и да иска да разбере как е и т.н. трябва теб да пита, ама нали те е блокирал... Мисля, че Ви трябва време за да попремине тази неприятна емоция и после да седнете и да се разберете като големи хора (ако е възможно), по въпроса за детето. Ако не ти се чака се консултирай с адвокат. До колкото знам няма как да се заличи бащата от акта за раждане. Освен ако не се докаже че този мъж не е баща на детето. Можеш да поискаш отнемане на родителски права, но пък трябва да докажеш, че бащата системно не полага грижи за детето.Не се сърди, че ти го казвам, но това което искаш да направиш няма да промени живота ти към по- добро, просто искаш да накажеш бнд по някакъв начин.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 883
Като не ви иска - гледай си детето без него.
Стой си в България, у дома и стените помагат. Едно дете все ще го отгледаш с помощ от семейството.
И без това в Англия не е най-доброто място за живеене. Там пакистанците и  чернилките са по-уважавани от българите.
За премахване на бащата от акта за раждане - трудно е. Но с помощта на добър адвокат може да стане.
Аз съм го правила за дъщеря ми, родена по време на брак с подобен Мунчо/българин/.  Но накарахме бащата да заведе дело, че детето не е от него.
Доведе свидетели, аз не оспорвах и стана работата.
Скоро имаше подобна тема в Семейни отношения - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=983453;topicrefid=19

# 7
  • Мнения: 290
Благодаря момичета,ще го изчакам ест нека видим във времето как ще постъпва,исках да знам възможностите си за бъдещи проблеми Simple Smile

# 8
  • Мнения: leet
Няма как да го премахнеш от акта за раждане. Може да го съдиш за издръжка или да искаш пълни родителски права, които ми се струва, че ще получиш без борба. Явно твоят човек не е готов да бъде родител, а може и под въздействието на неговите роднини да действа така. При всяко положение, възползвай се от ситуацията да вземеш пълно попечителство над детето, за да не стане така, че след 5 години господинът да се светне, че иска да е баща и да заведе дело за попечителство.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Опитай междувременно да преразгледаш и твоите действия, за да не те изпъди и следващ мъж. Мен също би ме дразнило да пушиш около детето ми, в това негово дразнене има резон.

# 10
  • Мнения: leet
Опитай междувременно да преразгледаш и твоите действия, за да не те изпъди и следващ мъж. Мен също би ме дразнило да пушиш около детето ми, в това негово дразнене има резон.
Не мисля, че пушенето може да е оправдание да зарежиш детето си и да не искаш да го виждаш. Едно е да направиш забележка на майката да не пуши, друго и да разкараш детето си, поради тази причина. С такъв баща, по-добре детето да познава само майка си.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Изобщо не го оправдавам. Но съвети относно бащата са дадени, там няма какво да добавя. Мисля обаче, че ще й е от полза да анализира и своите действия, щом иска най-доброто за детето си.
Може би тонът ми не беше най-подходящ, за което се извинявам.

# 12
  • Мнения: 5 513
Постъпваш елементарно и първосигнално.Което е глупаво.И да заличиш името детето пак е негово.Колкото пъти го погледнеш ще се сещаш за баща му.Името на детето ти е най -малкия проблем.
Гледай да си оправиш отношенията с него.Поне издръжка вземи.Може и някой друг лев отгоре да дава.Може да свикне с детето ,да го взема...Това,че се държи лошо с тебе не значи ,че и с детето ще така.
То няма угодия.Ако бащата иска да го види майката  няма да го дава ,че да му е гадно ,ако не иска да го види що не иска да го види.Трябват памперси,мляко...

# 13
  • Мнения: 290
Ами да,поста ми беше малко под емоционално влияние.. Смисъл няма! В момента бащата е на същото положение-той живее в Лондон ние сме си в Бг,започна пак да ме пбижда,уж ни искла пак,после не ни иска и тн,взех че го блокирах за малко,че не ми издържаха нервите.и сега вече му прщаам само снимки на детето и нищо повече.. Едва ли ще го взема,за иДръжка и дума да не става,аз съм пред дилема дали да му поискам или не,там мога да зв на един телефон и те ше му удържат,или да не се занимвам.. Може би първо да го попитам иска ли да плаща или не.. Като цяло мисля че ми трябва психолог,защото нещо ми е депресивно,а на него не му пука вече..

# 14
  • Мнения: 15
Когато детето е на 7-8 месеца е нормално да ти е депресирано. Ако наистина е казал, че не ви иска, и ако го имаш в писмен вид - обърни се към адвокат. И не се отчайвай, трудностите тепърва предстоят Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт