ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 763
  • 787
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Дам. И причинно-следствената връзка между ваксинирането и "ушни и респираторни инфекци, отделно алергии, астма и епилептични епизоди" плюс, разбира се, аутизъм, е напълно "доказана". Въобще на нищо друго не могат да се дължат горните неща, освен на ваксините.

Уишмастър, вече беше отговорено на въпроса ти в темата: изчезнали са от само себе си, защото хората са започнали да си мият ръцете и да се хранят повече.

# 181
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз лично не съм чувала за такива случаи. Ваксинарат ни за болести които са почти изчезнали. Бихте ли ми дали линк към статии за случаите за които говорите?
Каква полза или печалба могат да имат родители разказващи за децата си пострадали от ваксинации? В половината клипчета децата също присъстват  и гледката е много тежка. Единствената цел на родителите е да предупредят останалите за вредата от ваксините. И това на фона на постоянните реклами на фармацевтичните компании които печелят милиони, не само от самите ваксинации, но и от лекарствата за поддържане на вече увредените деца.
https://www.youtube.com/watch?v=DgITY6755SQ&list=LLuZhmalOMM … ;index=1&t=0s
Лично не си чувала за какви случаи? Всъщност лично какво си видяла и разбрала? Явно нищо. Благодарение на какво е унищожена вариолата примерно? Знаеш ли какви са последиците от заразяване с полиомиелит, туберколоза, тетанус, дифтерия, знаеш ли едно детете как преживява коклюш примерно. Знаеш ли, че повечето болести срещу които има ваксини са смъртоносни? Ти обаче не си видяла, значи не е възможно да се случи. И е много лесно да пишеш тука глупости, тъй като още нямаш деца. Ама ще те питам, като родиш, дали ще поемеш риск детето ти да се зарази с някоя от горепосочените болести, защото си гледала в туба някакво филмче и не си го ваксинирала от тъпотия. 

# 182
  • Мнения: X
Уишмастър, вече беше отговорено на въпроса ти в темата: изчезнали са от само себе си, защото хората са започнали да си мият ръцете и да се хранят повече.
ОбъркАх се. В темата за хигиената проповядват да не се къпем всеки ден, защото отмиваме полезните бактерии от тялото си.  Mr. Green Ама така е като, вместо от ютубето, се образовам от научни изследвания.

# 183
  • Мнения: 330
Дам. И причинно-следствената връзка между ваксинирането и "ушни и респираторни инфекци, отделно алергии, астма и епилептични епизоди" плюс, разбира се, аутизъм, е напълно "доказана". Въобще на нищо друго не могат да се дължат горните неща, освен на ваксините.

Уишмастър, вече беше отговорено на въпроса ти в темата: изчезнали са от само себе си, защото хората са започнали да си мият ръцете и да се хранят повече.

Хроничните заболявания, трайните увреждания и смъртните случаи са признати и изброени като потенциални странични ефекти върху опаковките на ваксините.
Въпреки, че правителството на Сащ работи усилено, за да отрече две трети от всички искове за наранявания и смъртни случаи от ваксините, досега чрез Програмата за компенсиране на вредата от ваксини са изплатени повече от 3,5 милиарда долара.

Скрит текст:
Може би има алтернатива за превенции на болестите, далеч по-ефикасни и безопасни от ваксините в сегашният им вид, но се съмнявам някога да видят бял свят, защото сериозно ще настъпят интересите на световната политика и Фарма индустрията.
На който му е интересно:
 интервю с ръководител на Институт по имунология в Загреб, един от най-старите производители на ваксини в света  
http://www.infovodice.com/aktualno/9868-trebamo-li-zaista-cijepi … pljenju.html#null
Преглед на хомеопатичната профилактика през XIX и XX век
http://www.samuelhahnemann.bg/homeopathy-around-the-world/histor … chna_profilactica
 

# 184
  • Мнения: X
Интервюто е на нечитаем език, а когато преборим детския паралич с хомеопатия (т. е. чиста водичка), съм готова да приема Исляма.

Други алтернативи?

Странични ефекти имат абсолютно всички лекарства, сред които е и липсата на действие (какъвто е масовият случай при алтернативната медицина). Странични ефекти има и при неправилно прилагане на ваксините: неправилно съхранение, изтекъл срок, алергии или заболявания на пациентите, които са противопоказани.

Нито едно средство за лечение не е 100% ефективно с 0% странични ефекти. Ваксините са сред най-ефективните и безвредни форми на лечение в масовата практика. При тях съотношението полза/риск клони към 98%. Те са причината част от хората да се радват на лукса да живеят в безопасна среда, въпреки че избират да се откажат от ваксиниране.

Връзката е само косвена (във физическите лица, споделящи съответните идеи, както и в животозастрашаващите последици за децата им), но храненето на малки деца с разни треволяци и нищо друго също си има странични ефекти.

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 14:04 от Анонимен

# 185
  • Мнения: 11 258
Toва с "Всички лекарства имат странични действия" е някак езоитско. Кое е това лекарство, което те ЗАДЪЛЖАВАТ да приемеш? Кое е това лекаство, което те глобяват, гонят и натискат да пиеш.

Животът и здравето са си твои. Ти отговаряш за живота и здравето на своето дете. ВАКСИНИРАНЕТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗБОРНО. Както в повечето така наречени бели страни.

Който желае - да се ваксинира, който не желае НЕ - поема си риска. В крайна сметка да пръднеш в болница вече искат информирано съгласие, но ваксината е задължителна. Защо?

# 186
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Toва с "Всички лекарства имат странични действия" е някак езоитско. Кое е това лекарство, което те ЗАДЪЛЖАВАТ да приемеш? Кое е това лекаство, което те глобяват, гонят и натискат да пиеш.

Животът и здравето са си твои. Ти отговаряш за живота и здравето на своето дете. ВАКСИНИРАНЕТО ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗБОРНО. Както в повечето така наречени бели страни.

Който желае - да се ваксинира, който не желае НЕ - поема си риска. В крайна сметка да пръднеш в болница вече искат информирано съгласие, но ваксината е задължителна. Защо?

В така любимите ви БЕЛИ СТРАНИ родителите ваксинират децата си и ваксинационното покритие е високо. Просто добра здравна култура. А иначе на всякъде има стотина-двеста налудничави, които викат, пишат, агитират, че ваксините са опасни. Но никой не им обръща внимание, както е видно.

# 187
  • Мнения: X
Тук опираме до границите на родителските права.
Право ли е на родителя да излага детето си на животозастрашаващ риск? Сигурно, щом разни суровоядци, налагащи манията си на децата си, не са лишени от родителски права. Или мюсюлмански фундаменталисти. Или слънцеядци. Или наркомани, последователи на Вселенската хармония. И ред други откачалки. Само че, докато посочените създават риск само за собствените си деца, отказващите ваксиниране генерират риск за цялата местна човешка популация. Малко като правото на свободен избор на пушачите да одимяват всички останали.

Със сигурност има риск от ваксинирането, когато то се извършва неправилно.
Рискът от отпадането на масовата ваксинация обаче е многократно по-висок.

# 188
  • Мнения: 11 258
lechugitka, по-добро ваксинационно покритие от социалистически строй със задължителните ваксини, надали има. Грешиш ако смяташ, че неваксиниращите са малко в "белия свят". Ако на някой му се занимава нека потърси статистика.

Black_Sapphire, относно риска и ползите от масовата ваксинация само можем да предполагаме. На мен не ми е попадало безпристрастно изследване на две общности с и без ваксини.

През цялото време темата за ваксините изпада в крайности и крайни мнения ЗА и ПРОТИВ ваксинирането. Реално адекватни мнения как да намалим риска при ваксина /изследвания и антиалергична подготовка/, как да се действа при проблем от ваксина и как да се живее с последствията от едното или другото решение, са много по-важни.  

# 189
  • Мнения: X
Не съм съгласна, че няма мярка за общества с и без ваксини. Обществата в Африка са достатъчен пример за разпространението на определени болести в отстъствието на масова ваксинация.

Как да намалим ОЩЕ ПОВЕЧЕ риска от ваксинирането?
- като следим за качеството на самите ваксини;
- като следим за състава и направим предварителни тестове за алергии към съответните съставки;
- като не се ваксинираме по време на друго заболяване.

Как да живеем с последиците? Както с последиците от всяко друго решение. Нито едно решение в живота на човека не е напълно лишено от риск. Всяко излизане от дома ни е риск. Много по-голям риск има да си пуснеш детето на училище, отколкото да го ваксинираш.

# 190
  • Мнения: 1 935
Относно това как да намалим рисковете от поставянето на ваксини, мога да споделя следното което ми е казано от лекар.
Първо изберете си адекватен личен лекар, факт е че има фрапантни случаи на лекарска безотговорност при поставяне на ваксини и тяхното съхранение. Второ никога не ваксинирайте детето ако има дори най- лека настинка или друго неразположение. Трето има хомеопатични лекарства, с които се чистят странични ефекти на ваксината. Те могат да се дадат веднага след поставянето. Четвърто, пазете детето от инфекциозни заболявания в дните след ваксината.

За мен много интересен е въпроса дали започването на ваксините от по-късна възраст например от третия месец би намалило рисковете сравнено с започването още при раждането. Прави ми впечатление че страни като Германия и Франция ваксините не започват от раждането.

# 191
  • Мнения: 11 258
Но общество в Африка и европейско такова не са съизмерими. Хранене, битови условия, здравна култура, начин на живот и медицинско обслужване и достъп до медикаменти са коренно различни. Но би ми било интересно да видя статистика на заболеваемостта дори и в едно Африканско общество.

В другата тема съфорумец бе цитирал американската агенция как не бивало да се отлага ваксина дори и детето да е болно. Това мен силно ме изненада, тъй като съм пряк свидетел на сериозно пострадали деца, които са били ваксинирани болни.

В България не ми е известно някой да е компенсиран от системата след като детето му е пострадало от ваксина. Дори и да те впишат в статистиката е почти невъзможно. И компенсацията не е нужна в гонене на комерсиална полза, а за търсене на лечение и обслужване на детето.

# 192
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
lechugitka, по-добро ваксинационно покритие от социалистически строй със задължителните ваксини, надали има. Грешиш ако смяташ, че неваксиниращите са малко в "белия свят". Ако на някой му се занимава нека потърси статистика.

Black_Sapphire, относно риска и ползите от масовата ваксинация само можем да предполагаме. На мен не ми е попадало безпристрастно изследване на две общности с и без ваксини.

През цялото време темата за ваксините изпада в крайности и крайни мнения ЗА и ПРОТИВ ваксинирането. Реално адекватни мнения как да намалим риска при ваксина /изследвания и антиалергична подготовка/, как да се действа при проблем от ваксина и как да се живее с последствията от едното или другото решение, са много по-важни.  
Ти такава статистика видяла ли си или си говориш просто наизуст? Кои бели държави визираш, за които има статистика, че неваксинираните са много? Испания преди две години така затегна мерките за ваксиниране, че сигурно покритието й е по-голямо от нашите. И това след масово разболяване от дифтерия мисля,че беше в Каталуня. В Италия също им скръцнаха бързо със зъби и се спряха активистките срещу ваксините.
А това за социалистическия строй и ваксините - ми може само да те радва. Между другото Роро можеше още да е жив, ако си беше сложил съответните ваксини преди да отиде миналата година на екзотична екскурзия. Ама и той последните години  бил луднал по здравословния живот, та два дни изгарящ от температура и болки в цялото тяло не само, че не е отишъл на лекар, ами не е пил и никакви лекарства. Воден от идеята, че това е изпитание за тялото, силен е и ще се пребори. Та така. Горе долу, като идеите, които се прокрадват тук - чисти ръце болест не ги лови.

# 193
  • Мнения: X
Значи пак опряхме до това: миенето на ръцете решава проблема.

# 194
  • Мнения: 2 560
Прави ми впечатление че страни като Германия и Франция ваксините не започват от раждането.

Напротив, в Германия първите ваксини се слагат при раждането, още в родилното. Единия от пътите, когато лежахме в болницата  с малкия, бяхме в една стая с една германка, която за да избегне боденето, беше родила вкъщи. Не позволяваше ваксини на детето си и за цялата си бременност беше направила само един ехограф. Каза,че такъв стрес са й създали при този преглед, че решила категорично да не ходи повече на прегледи. Аз я разбирам, изкарах кошмарна бременност в емоционално отношение точно заради едно ''светило''.

Общи условия

Активация на акаунт