164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 80 813
  • 743
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 65
http://www.ibbcervantes-bg.com/?cid=16&NewsId=374
Ще има родителски срещи, ако някой е пропуснал!

# 121
  • Мнения: 185
 ЗАПОВЕД

222/26.01.2018 г.

На основание  Писмо от Началника на РУО София- град с изх. № РУО1-2196/26.01.2018г. във връзка с обявена от СРЗИ грипна епидемия в София-град

 НАРЕЖДАМ

1.     Край на I учебен срок: 26 януари 2018г., 19.00 часа

2.     Ваканция за всички ученици: от 27 януари до 6 февруари 2018г.  включително

3.     Краен срок за нанасяне на срочните оценки в дневниците: 29 януари (понеделник), 12.00 часа

4.     Краен срок за изготвяне докладите на класните ръководители:  до 10.30 часа на 30 януари (вторник)

5.     Педагогически съвет за приключване на І срок: 30 януари 2018 г., 12.30 часа

6.     Сесия за оформяне на срочни оценки: 8 и 9 февруари 2018г.

7.     Краен срок за обобщаване и докладване на отсъствията за месец януари (3-26 януари): 31 януари 2018г.

8.     Графикът на олимпиадите (Общински кръг по биология), „Съботното училище" и „Твоят час", планирани за 27 и 28 януари и за 3 и 4 февруари (Областни кръгове по Математика и БЕЛ) не се променя.

9.     Учителите да преструктурират учебното съдържание в срок до 9 февруари 2018г.

10.           Учебните занятия за ІІ учебен срок започват на 7 февруари 2018 г. по І вариант на седмичното разписание за втория срок.  В срок до 5 февруари 2018г. седмичното разписание да бъде публикувано на сайта на Гимназията.

Със заповедта да бъдат запознати всички ученици и учители.

Контрола по изпълнението възлагам на Л. Самуркова, ЗДУД.

  Директор: З. Йончева

Това е относно Грипната ваканция. Качено е на сайта, ако някой не е разбрал.

# 122
  • София
  • Мнения: 3 454
З
Здравейте! Как са организирани екскурзиите и  платените извънкласни дейности  в  гимназията? За жалост и  финансовата част е фактор при избор на училище...Как е организирано училищното настоятелство, дарения, дейности униформи  и т.н... Опитвам се да направя някакъв ориентир( сметка не може- то е ясно)  за сумите, които трябва да се предвидят по време на обучението там

# 123
  • Мнения: 185
7.02.2018 г.

МУЗИКА,

8. клас, ЗП

10.45 ч.

библиотека

8.02.2018 г.

МУЗИКА,

8. клас, РП

9.00 ч.

библиотека

Това е за сесията за оформяне на срочни оценки. На сайта е качено, ако някой не разбира от тук, защото не ми дава да го кача цялото.

# 124
  • София
  • Мнения: 20
На сайта е качена програмата за втория срок:
https://www.ibbcervantes-bg.com/?cid=6
В сряда, 07.02. са с програмата по вариант 1.

Има информация и за участниците в областния кръг на олимпиадата по БЕЛ:
https://www.ibbcervantes-bg.com/?cid=16&NewsId=383


Някой знае ли кога ще има информация за срочните оценки? Електронният дневник мълчи по този въпрос... И тази "изпитна сесия" по Музика (за 8 клас конкретно в първия учебен ден, преди часовете) - за кои ученици се отнася, като не знаят оформени ли са или не?

# 125
  • София
  • Мнения: 11 977
И тази "изпитна сесия" по Музика (за 8 клас конкретно в първия учебен ден, преди часовете) - за кои ученици се отнася, като не знаят оформени ли са или не?

Отнася се за ученици, които имат повече от определен брой отсъствия по съответния предмет през срока. Няма значение дали са извинени или неизвинени.
Мисля, че ставаше дума за 4 блока отсъствия, но не съм сигурна.

# 126
  • Мнения: 4 915
Здравейте,

Майка съм на седмокласничка, която е неориентирана в желанията си, и вероятно ви е наясно каква каша ми е всичко сега. Simple Smile Само спомена, че повечето от приятелките й се целят именно към 164 ГПИЕ.

Желая да попитам родителите тук, кой беше водещият ви критерий при избор на тази гимназия - евентуалната бъдеща реализация с испански, средата, любовта към езика?
Какви допълнителни възможности предлага училището - сертификати, дипломи, обмени?

Благодаря на отзовалите се. Simple Smile

# 127
  • Мнения: 149
И на мен ще ми е интересно да разбера, защото подаваме за второ класиране утре и мисля, че ще ни приемат в тук....средата, самият език..
какво е водещото при повечето?

# 128
  • Мнения: 32
Нас ни доведе тук самия език. Дъщеря ми хареса испанския още в 5 клас, когато имаха по 2 часа в училище като СИП. Освен това гимназията е на челни места за резултати от матури след 12 клас, учи се сериозно. Мисля че испанския език е благодатен за бъдеща реализация. Завършихме сега 8 клас , наесен включваме и втория чужд език.

# 129
  • Мнения: 149
Благодаря ти много за отговора. А може ли да те попитам за базата на училището, което разбрах дели една сграда с друго училище. Доволни ли сте от базата...ремонтирани ли са стаите..прилична ли е обстановката...та дори тоалетната...това ме вълнува също...благодаря!

# 130
  • София
  • Мнения: 913
Не откривам обща тема за Испанската гимназия. Тази е най-скорошна, макар и посветена на конкретен випуск. Моля за активност от страна на родителите, чиито деца вече учат в 164 гпие. Ще сте от огромна полза за зайците Wink.

# 131
  • Мнения: 32
Ходила съм на 2 родителски срещи, чисти стаи, нова дограма с щори, мисля че няма повод за притеснения относно сградата. Салона за физкултура е малък, но това е проблем и в други училища. Тоалетните бяха в добро състояние.

# 132
  • София
  • Мнения: 913
М.Mihova, какъв е вторият език при вас?

# 133
  • Мнения: 32
Английски език е вторият за дъщеря ми, учила го е до 7клас. Решихме че за 3чужди езика ще бъде много трудно, затова се спряхме на първо желание англ.

# 134
  • София
  • Мнения: 913
И на моята щерка са й това подбудите- ще е по-лесно с английски. Чакаме второ класиране, защото е приета с френски на първо. Предните желания са английски или италиански. Италианският също ще е "по-лесно" от френския 🤣. 

Общи условия

Активация на акаунт