164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 80 740
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 154
И миналата година беше така при осмокласниците. Взеха им страха в началото на учебната година. Втория срок обаче всичко се успокои и оценките тръгнаха нагоре. Даже ни предупредиха на първата родителска, че ще е така (ппомолиха ни да не казваме на децата Simple Smile ). Ще има ниски оценки, но втория срок ще ги компенсират децата. Явно това е система в испанската. Сега в 9 клас не е много по-различно. Повечето учители в началото са доста строги. А относно физическото - дъщеря ми има проблем с коляното. Говорих с госпожата на родителската, не съм носила никакви бележки, и тя не я кара да прави нищо, което й натоварва крака.

# 436
  • София
  • Мнения: 3 052
Ами да вземат да качат едни примерни документи в сайта на училището, като имат претенции за съдържанието им. То и аз се чувствах много глупаво да ровя какво, аджеба, означава "молба свободен текст от родител, че може да не присъства в час" - що пък да не присъства. Сглобяването на великото изречение ми отне 2 вечери ровене и четене в нета, мега тъпа се чувствах, като си разпечатах резултата на хартия...
Санака, това с уча.се е велика идея, евала на такиква креативни татковци! "Нашият" първосигнално му спира джобните като наказание, но то не става, защото 2 дни след училище отива на английски (14,20-16,20) и трябва да яде нещо преди това. Мамино сърце не трае, синчето гладно да броди Flushed
Иначе, колкото и "грозно" да се е получило според щерката ти творението, сигурна съм, че няма да е оценено с 3. В последствие стана ясно, че моят "защитавал" някакъв съученик, първият порязан с 4 за неоригиналност. Допускам, че езикът на защитата не е бил особено подобаващ за положението на ученик пред учител.... Иначе винаги се е изявявал като "защитник на онеправданите" и неведнъж, особено в началното училище, сме ходили да спявка с класната, защото зорлем се вкарва в ситуации. Напоследък, обаче, виждам проблеми с гнева и начините на изразяването на несъгласие и не знам дали не е добре да потърся консултация с психолог...

# 437
  • София
  • Мнения: 912
Все си мисля, че качеството на комуникацията учител-ученик не трябва да е изразено в оценки.

# 438
  • София
  • Мнения: 287
Мандаринка, и мен от известно време (започна през миналата учебна година) ме притесняват изблиците на гняв. Не е често, но се случва. От малък е изключено кротко дете - добронамерено, отстъпчиво, състрадателно. Отдавам гнева на възрастта. Засега го проявява срещу брат му, а малкият си е голям дразнител, или удря с юмрук по стената. Не знам дали го прави извън къщи, надявам се - не.

# 439
  • София
  • Мнения: 11 952
Блъскат ги хормоните, та свят им се вие. При момичетата пикът е обикновено около 13г., а при момчетата - година, две по-късно /като всичко останало Joy /. Миналата година имаше и безпричинен на рев, и тракане на врати и крещене. Пак си е форма на гняв. И мина - пак си е предишното дете. И с голямата беше същото. При момчетата проявите просто са ... по-момчешки.  Ако няма прояви на агресия, не виждам причина за психолог. Само това им липсва. И без това им е тежко. Joy Ще се влюбят в някоя мома и ще кротнат, споко.

# 440
  • София
  • Мнения: 11 969
Не подценявайте агресивните прояви.
Не забравяйте и че тревата се продава свободно наоколо.

# 441
  • София
  • Мнения: 11 952
Агресивните прояви не са за подценяване, разбира се. Аз имам предвид типични за възрастта емоционални изблици. Потенциалната опасност от експериментиране с наркотици е още по-малко за подценяване. Unamused И да, проблемът е, че характерни за възрастта неща, като смяна на настроенията, повишен апетит и т.н., са характерни прояви и при употреба на трева. А достъпът до нея е свободен навсякъде и никой не е застрахован.

# 442
  • София
  • Мнения: 3 052
И да, проблемът е, че характерни за възрастта неща, като смяна на настроенията, повишен апетит и т.н., са характерни прояви и при употреба на трева. А достъпът до нея е свободен навсякъде и никой не е застрахован.
Именно! Това ме кара да съм "нащрек", надявам се, безпричинно. Иначе изблиците на гняв са вербални, поне това, което виждам в къщи. Насочени са основно срещу сестра му (ама и тя е сериозен дразнител, де) и срещу майка ми, която някак успява и мен да изкара от равновесие със своя назидателно-обвинителен тон за дреболии. Напоследък и аз го докарвам до състояние на борба с гнева, 2-3 пъти имам чувството, че едвам се удържа да не ме удари (може и да си внушавам, де) Confused Погледът му помътнява, присвива очи, накокошинва се и дори и да съм права, не би признал. В такива моменти обръщам тона на, да кажем, "съветнически" и омеква. Примерно за тройката по рисуване откривено се ядосах и така докарах състоянието "тая е мъжемразка, само момичетата получиха шестици" - ама хвърчи слюнка, ръкомаха! Аз пък реагирах на "Тая" и стана по-зле. После омкнах и му заговорих за стипендиите за успех и как една тройка по ИИ го прецаква, за общ успех в дипломата, осъзна, но по-скоро промяната на моя тон подейства отпускащо, а не това, което казвам.
Възможно е да са типични за възрастта изблици, просто са новост в общуването ни и за съжаление май не се проявяват само в къщи...иначе ще чакам да отмине.

# 443
  • София
  • Мнения: 912
А получавате ли отзиви в shkolo.bg за децата си? Там пускат ли инфо, ако детето не е ок с поведението? Откъде са ви съмненията? Във вайбър групите ли си общувате с другите родители? Ние имаме група за 8"е" клас, но за сега е спокойно, няма драми. Няколко родителя помолиха за откритост, ако нещо някой чуе, или има оплаквания от поведението на децата им (главно синове)🙂.

# 444
  • София
  • Мнения: 287
Момичета, в сайта на гимназията са публикували информация за подаването на заявления за стипендии.

# 445
  • Мнения: 35
Тъкмо подадохме заявлението. Процедурата е кратка и лесна. Сравнявам с тазгодишните изисквания за стипендии в НХА- кошмар, цяла седмица фамилията тича за никому ненужни документи. Едва ли не искат справка и за пенсиите на баби и дядовци.

# 446
  • София
  • Мнения: 11 952
А получавате ли отзиви в shkolo.bg за децата си? Там пускат ли инфо, ако детето не е ок с поведението?

Засега имаме един отзив - похвала по испански за активно участие. След като вписват похвалите, предполагам, че хич няма да се колебаят да пишат и забележките. Joy

# 447
  • София
  • Мнения: 287
А получавате ли отзиви в shkolo.bg за децата си? Там пускат ли инфо, ако детето не е ок с поведението?
Засега имаме един отзив - похвала по испански за активно участие. След като вписват похвалите, предполагам, че хич няма да се колебаят да пишат и забележките. Joy
Ц, не се колебаят. Една забележка без домашно от септември по математика (що да не си стои написаното домашно вкъщи на бюрото) и една от Кармен от тази седмица, че не внимава в час. Imp
Може би имаме един от най разнообразните откъм съдържание акаунти в Школо - оценки шарени в буквалния смисъл, половин отсъствие, отзиви, съобщения - от всичко по малко.

# 448
  • София
  • Мнения: 3 052
Няма нито похвали, нито оплаквания, само оценки. Невинаги получавам известие на телефона, въпреки, че съм си изтеглила мобилната версия.
Имам един въпрос относно изчисляване на успеха за стипендии - взимат ли се ЗИП-овете? Единият ЗИП е БЕЛ и по него има 5 за годината - трябва да го добави към оценките и него, нали, въпреки, че има и оценка от ЗП по този предмет. Ще е средно аритметично от двете, реално. Така ли се смятат? Класната не знаела...

# 449
  • София
  • Мнения: 287
Няма нито похвали, нито оплаквания, само оценки. Невинаги получавам известие на телефона, въпреки, че съм си изтеглила мобилната версия.
Имам един въпрос относно изчисляване на успеха за стипендии - взимат ли се ЗИП-овете? Единият ЗИП е БЕЛ и по него има 5 за годината - трябва да го добави към оценките и него, нали, въпреки, че има и оценка от ЗП по този предмет. Ще е средно аритметично от двете, реално. Така ли се смятат? Класната не знаела...
Според мен трябва да събереш всички оценки от удостоверението без СИП и да разделиш на броя им.

Общи условия

Активация на акаунт