Брекети-недоволни от постигнатия резултат след носенето им

  • 6 780
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, Носих брекети преди девет години. Избрах светилото в тази бранш Д-р Мутафчиев.Не съм доволна от крайния резултат. Лекуващият лекар реши да измести центъра на предните зъби, личи си, особено на снимки Sad При мен се промени и овала на лицето, стана по-издължен. Моля препоръчайте ми добър ортодонт в София искам ми се да оправя, каквото и доколкото е възможно. Simple Smile

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 313
Препоръчвам доктор Мариянов: http://dental-help.net/component/mtree/kv.-Reno/dentalni-kabinet … -r-Marianovi.html
От скоро има и кабинет в Лозенец, София.

# 3
  • Мнения: 5 819
   Включвам се да следя паралелно и двете теми за "Брекети".

# 4
  • Мнения: 3
И аз съм недоволна от моята ортодонтка Мариана Мирчева! Некомпетентността води до огромни проблеми след това... така се случи и с мен!

# 5
  • София
  • Мнения: 288
@Demy, може ли да споделите кое точно не Ви удовлетвори от лечението? Все пак клиниката е с доста добро реноме и цените й са едни от най- високите. В момента съм в търсене на ортодонт и имам записан час точно там. При кой от лекарите там проведохте лечение и говорихте ли с тях по въпроса?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 903
Съжалявам, че има причина за такава тема и е жалко, че има хора, които не си вършат работата, която е толкова отговорна.

# 7
  • Мнения: 22
@Demy, може ли да споделите кое точно не Ви удовлетвори от лечението? Все пак клиниката е с доста добро реноме и цените й са едни от най- високите. В момента съм в търсене на ортодонт и имам записан час точно там. При кой от лекарите там проведохте лечение и говорихте ли с тях по въпроса?

Здравей,
Отговарям прекалено късно, но не влизам много във форума. При светилото Мутафчиев. По мое време беше само той.  И аз се подведох по рекламата. Има добри ортодонти, който не са толкова скъпи и ще ти обърнат нужното внимание. Той е да минават повече клиенти  Laughing да има повече денги. Пишете на кого се спряхте. Мога да препоръчам отродонт( видяла съм резултатите от работата му) Обиколих няколко такива. При мен ужасно ме дразни, че ми измести центъра на предните зъби и искам да го коригирам. Явно му е било по-лесно. Всичките негови колеги при споменаването на неговото име ,тактично се усмихваха  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 045
Същия ортодонт на мен пък не ми прибра единия от предните зъби напълно и свали брекетите - защото повече не можело Simple Smile и просто единия зъб си стои видимо по-напред от другия , а място има при мен защото съм ситни зъби. Няма да коментирам , че изначално подхода на лечението му беше грешно, но това е друга тема.

# 9
  • Мнения: 6
Здравейте,

Бих искала да попитам дали на някой му се е налагало да си прави корекция на зъбите с шини след сваляне на брекети? Заслижаваше ли си и удовлетворителен ли бе резултата?
Проблема е там, че с моята ортодонтка имаме различно виждане за изправени зъби и не сме единодушни, според нея съм за сваляне, а на мен не ми допада крайния резултат. Бях на консултация при друг специалист, който ми предложи тази корекция със шини като по евтин вариант вместо да заплащам за нови брекети и съм в дилема.
Моля дайте съвет, благодаря предварително Simple Smile .

# 10
  • Мнения: 15
@Demy, може ли да споделите кое точно не Ви удовлетвори от лечението? Все пак клиниката е с доста добро реноме и цените й са едни от най- високите. В момента съм в търсене на ортодонт и имам записан час точно там. При кой от лекарите там проведохте лечение и говорихте ли с тях по въпроса?

Здравей,
Отговарям прекалено късно, но не влизам много във форума. При светилото Мутафчиев. По мое време беше само той.  И аз се подведох по рекламата. Има добри ортодонти, който не са толкова скъпи и ще ти обърнат нужното внимание. Той е да минават повече клиенти  Laughing да има повече денги. Пишете на кого се спряхте. Мога да препоръчам отродонт( видяла съм резултатите от работата му) Обиколих няколко такива. При мен ужасно ме дразни, че ми измести центъра на предните зъби и искам да го коригирам. Явно му е било по-лесно. Всичките негови колеги при споменаването на неговото име ,тактично се усмихваха  Laughing

Какво имате предвид под ,,изместен център,, накъде е изместен? Не ви ли обясни доктора защо е направен така? При повечето случаи се получава леко издължаване на контура на лицето, мисля, че е нормално, след всички снимки ,,преди - след,, които съм виждала.
Можете ли да качите снимка с резултата ви?

# 11
  • София
  • Мнения: 149
Подновявам темата, за да изразя и аз недоволство от работата на д-р Мариана Мирчева.
След свалянето на брекетите попълни видими разстояния между зъбите с полимер; през цялото лечение не обърна внимание на растящите мъдреци, които след свалянето на брекетите отново предизвикаха размествания; захапката остана крива и недобре подредена, кото води до натоварване на определени зъби.   
Имам чувството, че се учеше върху мен, най-вече с прозрачните ритейнъри, които винаги причиняваха разранявания.
Не препоръчвам.

Общи условия

Активация на акаунт