Как да давам плодовото пюре?

  • 453
  • 11
  •   1
Отговори
Храним се с зеленчукови и месни пюренца и кашички.Сега искам да давам плодово пюренце.
Как да го дам при положение че яде в 6,30 -  200 мляко, в 10 - 180 мляко, в 13,30 - около 180-200 пюре, в 17 - каша около 180, 20,30 - 200 мляко.
Ако е между храненетата ме притеснява че в много случаи спи и не ми се иска да го будя.С кои храненета да дам тогава плодовото?И по колко за 6 месечно бебе на ден, ако не давам сок и колко ако давам сок?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Може да го дадеш в 10ч вместо млякото, а също да го прибавиш към кашата.

# 2
  • Мнения: 4 978
можеш и да го смесиш 50/50 с млякото в 10

# 3
А колко да изяжда за деня?
Може ли сутрин една част в млякото, а останалата от бурканчето/130 мл/ в кашата? И трябва ли съответно да се намали сухото вещество на млякото в 10 и на кашата в 17 часа, или това е допълнителна храна?Знам че не е хубаво повече от 200 мл храна на едно хранене на неговата възраст newsm78

# 4
  • Мнения: 344
Винаги съм давала плодовото пюре между храненията, като десерт. Елена до 6-7 месеца ядеше по половин бурканче на ХИП. Тя също много спи и го давах след закуската преди да я сложа да спинка.

# 5
  • Мнения: 1 555
Аз го давах между закуската и обяда или пък го смесвах с кашаат  Grinning

# 6
  • Русе
  • Мнения: 99
Аз го давах с кашата,като съответно намалявах количеството каша,така че като добавя пюрето да стане 200мл.А също съм давала м/у храненията,когато е било възможно.

# 7
  • Мнения: 3 042
Винаги съм давала плодовото пюре между храненията, като десерт.
Peace


На 6-7м ядеше около 50 мл плодово пюре /плодов сок/ на 1 порция.
Не те съветвам да даваш плодовото пюре за сметка на млечното хранене /в каквито и да е съотношения/. Млякото е много по-полезно за бебето от плодовото пюре.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Плодово пюре моята дъщеря винаги е яла в 17ч.; изключения - 3-4 пъти, когато вместо плодово пюре е яла каша.

# 9
  • Мнения: 522
Според мен можеш в 10ч. да даваш 1/2пл.пюре с около90мл АМ.

# 10
А за цял ден само 1/2 бурканче ли да давам ако не пие сок?
И ако не е за сметка на млечните хранения като междинно няма ли да стане много калорична храната му за деня.Гледам че пл.пюрета на 100 гр имат почти толкова калории като млякото newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
Плодовото пюре НЕ замества хранене, но може да го комбинираш с млякото или кашата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт