Мина първата година, Юнчето с охота повдига на мама адреналина

  • 53 735
  • 746
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 976
Огнян е с яка хрема. Баткото докара вирус. Обаче новата мода е да не дава с нищо да докосна носа му. Нито мога да капя нещо,нито с аспиратор да дръпна. Хремата е по-скоро задна. И термометър не ми дава да му сложа. Лудница. Почна да става инатче и пищи все едно го коля. Ще я видим таз работа Simple Smile

# 526
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Аз вече седмица не успявам да преборя сополите... Взех да си мисля, че ще си текат докато не приключим със зъбите. Два горни кътника с пробили по два ръба, горен кучешки с пробил връх, другият се вижда как прозира под венеца, долен кътник изцяло прозира под венеца. Т.е. всичко непоникнало до сега Sick Нощите са кошмарни! Иде ми да се изнеса от нас! #Cussing out
Да не говорим, че иска всичко да става по нейната, бие кака си, а аз вече не давам всичко само защото е по-малката. Като рефер и звероукротител съм  Laughing

# 527
  • България
  • Мнения: 3 621
И Теди все още е с хрема?
При Стела мина и замина!
Аз за друго щях да пиша.От няколко дни,Теди се оригване.Не им се беше случвало от бебета.
Не изглежда да има някакъв дискомфорт.
Но се чудя каква може да е причината?

# 528
  • Мнения: 2 721
Дано по скоро да се оправят малчуганите!!
И нашия е голям инат, най мразя тръшкането в земята, ейй пищи като луд и се хвърля назад+тропане.. Даже скоро викам на комшийката ни , че нали сме нови тук, да не си мисли че го бия , а че просто си е кривотия и реве за щяло и нещяло, тя жената се спука от смях, вика всички момчета са так, а тя с 2 малки внучета , та ме разбра де 😆..
Кажете ми какви витамини и пробиотици давате? Искам да му взема хубав сироп , че с тия Марсианци дето ми ги изписаха...майтап си правят с мен..

# 529
  • София
  • Мнения: 1 420
Stitch, завиждам ти. На моменти ми се иска и моята да се откаже от сукането, но тя е инат и дори вече ме съблича по улиците.
Всички болни да се оправят, и то бързо. Ние сме си с 6 зъба и един избил, само трябва да порасне. Чакам да видя има ли и други на път, но засега нищо, а иначе е кисела като лимон. Всичко и е "Не". Както беше свикнала с гърнето сега бяга от него като дявол от тамян. Направо ще откача. В скрит текст слагам премеждията ни в петък Simple Smile
Скрит текст:
По принцип на лекар водя само за консултация, но в петък ми се наложи по спешност да заведа Марина. Като я мих видях едно топче /от кост/ на ключицата. Заведох я в Пирогов, а лекаря умря от смях с мен. Каза че ключицата ѝ е била счупена преди около 20 дни и вече е зараснала, а това е калос, който ще изчезне за 2-3 месеца. После се сетихме че на морето посрещна вратата на терасата и цяла нощ плака, дори температура вдигна. После нито е плакала, нито е пазила ръчичката. Лекаря каза, че била голям мъж. Смятах да му обясня че мъжете към днешна дата са нежната половина на човечеството, но можеше да се обиди. Simple Smile
Ирен, ако се притесняваш се обади на лекар за оригването.
Маги, заради "Марсианци"-те сина ми спря да яде. И сега е 163см и 37кг /на 12год/. Поне не му пречи на баскетбола, че е в спортно училище с тоя спорт Simple Smile

# 530
  • Мнения: 3 213
Милена, направо се изумих от прочетеното. Аз съм чупила ключица преди 4-5 години и болката е ужасяваща. Не можех да се облека сама, трудно ставах и всякакви движения от кръста нагоре бяха болезнени. Твоята мома е войник.

Маги, спокойно - тръшкането и моят младеж го владее до съвършенство. Целия се гъне и пищи сякаш му предстои екзекуция. В същото време, може да падне и да се пребие, като куче, но да стане и да продължи без да пророни сълза.
За имунитета давам Биозин по препоръка на Педи. Малко е скъпичък, но уж е ефикасен...

Ирен, за оригването знам, че е хубаво, защото всяко изпускане на газове облекчава организма. Ако се случва твърде често, може би трябва да видиш дали не става след консумиране на определени храни. Може малката да получава киселини - те предизвикват често оригване.

Моите малчугани са добре (чукам на дърво). Хремата и кашлицата почти отшумяха. Вече пада голяма игра - гонят се, боричкат се, карат се за играчки, гушкат се. Много са смешни, като ни имитират. Единият се опитва да среше с гребен косата на другия или хващат кремчето и уж се мажат по лицето с него, носят си якетата преди излизане, опитват се да обуят нашите чехли или да си нахлузят сами чорапите. Момата ме изуми един ден, докато правех баница във фурната и понеже се опитвах да я разсея от нещо в детската стая и казах "хайде да отидем да видим дали е станала баницата" и тя заряза всичко и отиде сама в кухнята, застана до прозорчето на фурната и се наведе да гледа вътре. И двамата бяха нахлузили по една кухненска ръкавица, защото са ме видели да ги ползвам. Младежът пък се опитваше да отвори вратичката на фурната с ръкавицата. Убиваме се от смях с ММ. Всеки ден с нещо ново ни изненадват. Grinning

# 531
  • Мнения: 1 775
Преди 3 месеца беше с 2 зъба, а вече има 12, всички 8 резци, 4 кътника и в момента пробиват кучешките. От миналия четвъртък е някакъв ужас със зъбите, 2 кътника и един резец избиха от тогава - много е болезнено, вдига температура, принудих се да давам Панадол за болката и да мажа с Калгел на няколко пъти... а венецът на мястото на кучешките долу е направо кърваво червен Sad Не може да дъвче нормално, плаче, докато яде, плаче, докато спи, буди се непрекъснато. Досега не бях усещала тия зъби, дори и първите 2 кътника, но сега е зле Sad Милото, направо не мога да го гледам как се мъчи, дано се приключи скоро Sad

# 532
  • Мнения: 555
Софи си седи с 8 зъбчета и няма изгледи за други... По отношение на ината, ей това дете ме побърква, особено навън. Влезем ли в магазин на третата минута започва да крещи супер истерично, а всички наоколо ме гледат УЖАСНО! Нищо не мога да свърша с нея навън, а както сме сами по цял ден, баща й няма време с абсолютно нищо да ни помага в скоро време очаквам да стана 20 кила... Наистина не знам как да се справя с нея, пък и се чувствам отвратително, когато всички в аптеката, супермаркета и т.н. ме  гледат порицателно...
Това настрана. Момичета имам нужда от съвет. Как да се справя с гърнето. До сега не я бях слагала ( след няколко неуспешни опита се бях отказала ). Вече обаче е голяма и реших все пак да опитам. Проблемът е, че тя ака, докато спи. В смисъл пробужда се, върши си работата и отново заспива. Аз не разбирам кога се случва това. Пробвах днес на 2 пъти да я сложа, но тя я стои минута, я не. Чух, че е будна веднага отидох да я сложа, но вече беше свършила работата. Наистина не знам какво да правя. Освен да ставам в 6 сутринта, да я чакам да се събуди и да я слагам. Но предвид , че лягам около 1-2, това означава че до седмица ще съм труп... Моля за съветите ви Simple Smile

# 533
  • Русе
  • Мнения: 1 033
За пищенето в магазините - хич да не ти пука. Много важно как гледат хората. Да се пробват те да успокоят детето. Все пак трябва да се пазарува, да се яде Simple Smile Ако с нещо я разсейваш? Солети, играчка? Моите уж са дресирани по магазините, но Йоана някой път нервничи - давам да дъвче нещо или в краен случай залъгалката ( която иначе не ползва).
За гърнето - аз съм мързелива майка и все още не слагам изобщо. Ще опитам след 18 месеца, според дебелите книги тогава вече могат да стискат или да се изхождат осъзнато. Йоана я върши тази работа три-четири пъти на ден. Ако съдя по каката, към две години се регулира по веднъж, в едно и също време. Не бързам, ще замърсяваме природата още малко с хартиени гащи...

# 534
  • Мнения: 555
Нищо не я залъгва Нинив Sad най-интересното е, че само навън крещи в количката, когато е вкъщи мога да я оставя и час сигурно, без да издава гък. Аз да ви кажа, съм много разочарована от хората, спрямо децата. Дори в Римедиум една тъпа касиерка я обиди, но се направих, че не я чух, в противен случай щеше да стане голям скандал. Същата веднъж, когато малката беше със сестра ми в аптеката ( тогава все още не крещеше ) е взела нещата на сестра ми, които е напазарувала и ги е сложила върху главата на Софи. Казала й е, че нещата не могат да са в коша на количката и да си вземе кошница. В същия момент аз влизам и виждам върху главата на малката един куп неща. Сещате се какъв скандал вдигнах... Та щом и за потенциални крадци взимат една жена с бебе, какво да кажа...

# 535
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Нещо да я дразни или плаши? Йоана пищи от служителите с шапки на витрините в Кауфланд. Иначе може и час да стои в пазарската количка, но си знам и не минавам от там. Предполагам понеже ние пазаруваме на едни и същи места, че и при вас е така и малката го свързва с нещо, ходенето в магазина.
Иначе, при нас, доста се съобразяват с децата ми ( аз не го изисквам де, не са длъжни). В кварталния магазин и аптека ги познават и даже ги закачат. В кварталното барче (тип бистро), където пием по бира с цаца и картофки, също. Е, аз гледам да подреждам след тях (има импровизиран детски кът с играчки и моливи от детето на шефа), че доста разхвърлят. Преди две, три седмици обаче бяхме по центъра и седнахме с една приятелка на бира в една бирария, където и друг път сме ходили доста пъти ( тогава без деца). Имат претенции да е рок място, с доста вида, че и доста скъпи бири ( 10 лв бутилката). Е, нямаше на кого да оставим децата, а имаше и други детенце в заведението, колкото голямата ми дъщеря. Моите се държат добре на такива места, стояха си седнали, дъвкаха картофи и солети. Ей, сервитьорката пусна сума реплики - бебето да не й надувало и то главата (Йоана си бръщолевеше нещо, не е радвала),  и т.н. Музиката беше доста по-силна от дребното Simple Smile Може би не е място за деца, ама и мама има нужда от социален живот, а и беше рано.. Е, няма да стъпя повече там и без деца, избор колкото искаш.  Не мога да ходя само по детски центрове.
Та не им се впечатлявай. А за крадла - майка с количка - има, има. Точно бебета ползват за параван, затова така са ви реагирали. Извинете, май се олях с поста  Laughing

# 536
  • Мнения: 3 213
На мен в Лидл ми направиха забележка да не слагам в количката и от тогава пазарувам с ММ, който взима пазарска количка или купувам само по няколко неща. Има логика да не е разрешено, но чак пък да накачулят нещата върху бебето е прекалено. Ужас !

Май сме на вълна кофти случки, затова и аз ще разкажа една от днес. Водих децата по обяд в една от детските площадки в квартала. Тя е нова и модерна, направена като кът в по-голяма площадка с различни съоръжения за деца, както и много пейки и беседки. Още не сме прекрачили гумирания под и виждам, как децата се устремяват към централната пейка на площадката (ама баш по средата на площадката) с 2 жени. Оказа се, че са извадили някаква манджа в прозрачна пластмасова кутия и хранят бебе на 10-11 м, като то пълзи наоколо, а те го гонят с лъжицата. Миришеше яко на готвена храна, а ние тъкмо се връщахме с бурканчетата от кухнята и след малко игра навън, щяхме да се прибираме да ядем. Малките като се закачиха за тази пейка, ококорени без да мигат, стоят като гаврошчета. Опитах да ги дръпна, но те пак се връщат. Имаше и други деца, които зяпаха. 20 минути размятаха храната пред очите на всички и накрая оставиха пластмасовата кутия с храна на пейката, за да мирише и децата да я виждат. Еми...не го разбирам това. При толкова пейки - някои по-отдалечени и скрити, да храниш детето си пред всички деца на най-посещавания кът на площадката. Толкова да не им идва на акъла, че друго дете може да поиска. Знаете, децата дори да не са гладни, видял ли храна навън, веднага я пожелават. А това са бебета, все пак - няма и как да им обясниш, че да те разберат. Много криво ми стана. Отдавна не се бях чувствала толкова неудобно. И не мога да разбера как не се усетиха да се преместят, след като видяха че децата ми се взират в храната им и полагам кански усилия да ги разсея (все пак са две), а невъзмутимо продължиха.... Отвратена съм и се надявам това да не се повтаря, защото следващият път няма да се въздържа от коментар.

# 537
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
За съжаление на мен ми се налага засега следобедното хранене да го правим навън, но винаги гледам да сме на някоя пейка по в края.И дребното си стои в количката.Няма да размахвам манджи из градините.

# 538
  • София
  • Мнения: 1 420
Кити, сигурно я е боляло, но не плаче. Голямо е идиотче.
Магинка, и Марина пищи и се инати. Днес един баща чието кретенче крещеше, направи физиономия на Марина, а тя се сърдеше че и взех количката. Казах му къде може да си прави физиономиите и не му хареса. На гърне не слагам. Пробвах и имахме успех когато беше под годинка. Сега го ползва за столче или за шапка Simple Smile Една касиерка в Ремедиум до ден днешен като ме види с децата и изчезва. Един ден си позволи да коментира как бебето трябвало да седи в количка. Стигнах до управата Simple Smile Голяма съм гад Simple Smile
Нинив, на тази сервитьорка бих и казала няколко неща и то пред управителя, ама така че като ме види другия път да се скрива в кухнята и докато си тръгна да не излиза от там Simple Smile
За съжаление и ние се храним по улиците, но винаги сядам далеч от площадките, за да не дразня децата и малката е в количката си. След като се наяде ако иска ходим на някоя площадка, но там не давам да яде нищо.  Или ако гризка солети давам и на другите деца Simple Smile


# 539
  • Мнения: 2 721
На мен в Лидл никога не са ми правиши забележка , но дърпам от ония кошници , но пък Кити едва ли ще ти е удобно с близначета и кошмица да мъкнеш. Малко пък трябва да са съпричастни..БАСИ!
На мъжа ми там му изчезна безледно преди няколко месеца протмонето и искахме да видим камерите , но видиш ли на всеки 30мин се обновявали и нищо не се пазеше, на деугия ден такава врява вдигнах , че сигурно до Бургас са ме чули..
А в Била лятото ме спря охраната и тръгна да ми бута спящото дете за да проверила дали има нещо. При положение , че от години всеки божи ден пазарях за големи суми просто бях потресена. Касиерката я насметох , че със заплатата само количката неможе да си позволи и да не се закача с мен( не съм надменна , но се вбесих , че ме направиха за срам пред целия магазин. Виках управителя , а той човека ни знае  и ги глоби след това.
Иначе и на мен на касата в БулМаг така , наредила съм се и чакам мудната касиерка а Митито се къса от писъци  щото не обича да седи мирно в количката , а аз говорех спешно по телефона. А и като не е на кеф си го оставям да вика, ами дете на 1година е все пак бе мамицата им(без извинение) . Та касиерката ме гледа лошо и я питам какъв и е проблема, а тя с супер нагло ми казва , че детето ми пречи на всички и каква безотговорна майка съм била така като го оставям да пищи. Само я потах дали има деца, нямала.. Ами викам моето момиче като имаш ще разбереш, а на другите на които пречи многп им здраве.😁 Аз изобщо не си мълча като ме засегнат на тема дете. Да не е кукла , че да стпи мирно. Не ме е срам изобщо!!

А това с храненето на площадка , когато е пълна с деца го мразя. И аз съм го хранила навън, но на място на което няма деца, или в някой отдалечен ъгъл с гръб към тях. Примерно той не обича солети и бисквити , и най много се дразня някоя майка или баба като тръгне да му бута в ръчичките без да ме пита, той естествено ги хвърля, но дори и да не го прави не е редно. А и от един пакет да яде с други 10деца също не ми харесва, кое болно, кое мръсно..
Кривчо както му викам като не е на кеф, вчера от кривене и меънкане се заби челно във вратата на кухненския шкаф..Стана му цицина с лека раничка, но не е сцепена. Следях го няколко часа , реакции емоции и всичко. Пушка е, главата му е като камък, всеки ден се блъска в нещо и не ми прави и впечатление вече😂 .
Имаме 7зъбчета вече, решиха на куп да избиват и дано скоро му израстнат всичките.

Общи условия

Активация на акаунт