Краста

  • 17 656
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, много неприятна история. Хванах краста, най-вероятно от един хотел, защото не съм имала никакви контакти с хора извън формално ръкостискане. Заразих и семейството ми. От два месеца се мажем с какво ли не, правим процедури с бензоил бензоат, мажем се с перметрин за животни, преди се мазахме и със сяра с мас. Всичко се пере на 90Ц и се глади, къщата е пръскана с райт и разни други пиретриноиди и боракс. Аз вярвах, че съм се излекувала, тъй като нямах никакви пъпки в продължение на 20 дни, но после се появиха отново, макар и не съвсем същите. След поредното мазане с бензоат 4 дни, продължават да излизат.  На едното ни дете и на мен ни излиза по една или две пъпки на различни места по тялото. Докато мине се появява нова другаде. Ходихме при трима лекари. Тъй като симптомите вече не са класическите: с каналчета по кожата, а изглеждат като подутини от ухапване, лекарите отказват да повярват, че това е краста. Въпреки това предписват класическия бензоил бензоат и дезинфекция, което вече правихме 3 или 4 пъти. Също на повечето места пише, че крастата не излизала по лицето. Това категорично не е вярно, излизаше на мен и на двете ми деца. Много съм отчаяня от докторите. Много са съчувстевени и добросъвестни, но мисля, че не са актуализирали познанията си върху този проблем, а и не предлагат някакво ефективно решение.
Спестявам огромна част от емоционалните последствия за цялото семейство. Взаимни обвинения, изолация от приятели, отчаяние, безсилие, непосилно пране, чистене и гладене и купища пари за какви ли не мазила.
Въпросът ми е някои от вас имал ли е такива нетипични проявления на краста след проведено лечение и как се е развило това при вас?

# 1
  • Мнения: 21
Проверете за т.нар. "молюзки " Може наистина да не е крастата вече.
Щото с горецитираните препарати,гладене и т.н за около 2 месеца
изчезва. Но трябва да се отделят нетретираните дрехи и да не "контактувате" с тях.
Успех!

# 2
  • Мнения: 5 820
   Ужас. Да се хване краста в хотел. Потресена съм наистина какви са хигиените условия в някои хотели.

# 3
  • Мнения: 11 234
А дали не правите алергични реакции към това постоянно мазане с препарати?

На Ваше място бих пробвала известно време с малко по-меки и природни лекове, като Цитросепт, сребърна вода, силно солена вода.

Медицината и лекарите са си наред със заболяването, но то не е уравнение, което всеки път протича по един и същ начин. Според мен обаче, подвеждате лекарите и казвате, че е краста и те ви лекуват за това. А то е нещо друго.

От къде започнаха обривите и как протече заболяването?

# 4
  • Мнения: 11 234
Също така мисля, че се презаразявате, въпреки усилията, които полагате.  Peace

# 5
  • Мнения: 15
Да, имаме и алергични реакции, в определени редки случаи, но те са съвсем различни. Повърхностно изменение, като леко зачервяване на определени места. Крастовите пъпки си вървят на колонии и групи, както и преди, така и сега. Лекарите казват, че не виждат типичните каналчета и пътеки, защото пъпките сега изглеждат по-подути, като от ухапване. На места е описано, че организмът започва да реагира алергично спрямо кърлежите след около месец и затова пъпките са по-различни. За това пиша,че докторите се придържат твърде стриктно към класическите симптоми и не отчитат, че тялото все пак изразява някаква съпротива. Така или иначе никой не ми взе проба да види с микроскоп за какво става дума.
За около 2 седмици се мазах с разни природни неща като зехтин с чаено дърво. От това не съм правила алергия никога преди и въпреки това се появиха пъпки. Не мисля, че греша за кърлежите.
 Да, Дорис, сигурно сте права, че се самозаразяваме. Не знам какво да направя, изхвърлих си половината дрехи и това продължава.

# 6
  • Мнения: 11 234
Според мен проблемът с презаразяването идва от кърпите с които се триете. Макар да ги перете на висока Т и да гладите. Говоря за хавлиите за баня и за кърпите за ръце и тяло.

Можете да си купите ролка за еднократна употреба /като в козметичните салони/ или да ползвате чаршафчета, които се поддържат много по-лесно и като се гладят всичко измира.
Също така купете етилов спирт или вземете препарат за дезинфекция от козметичен салон или от фирма, зареждаща болниците и напръскайте добре матраците, диваните, холовия/кухненския ъгъл, завивките. Ако пръскате с етилов спирт - отворете и излезте. Повторете процедурата през ден. Не мирише и изсъхва бързо, а избива всичко.

Купете си маска и ръкавици и имийте всичко в дома ви с доместос - подове, врати, телове за простиране, а банята заливайте с белина. Дезинфикцирайте тоалетната с белина всеки ден. Все пак се събувате и сядате.

Потърсете и хомеопат за паралелно нападение и с хомеопатия.
Възможно е лампите на Цептер също да ви помогнат.

Цитросепта е голяма сила - пробвайте ако искате на определени участъци  Peace

Ние се заразихме от краста във влак, но с онова бялото мазило за 3 дни некъпане и мазане и мина. Зщо е това чудо при вас  Shocked Проба никой не ни е вземал.

# 7
  • Мнения: 15
Дорис и аз съм имала краста в студентските ми години, когато ме зарази един младеж. Оправих се за около седмица- две мазане. Това сега е някакъв звяр. До сега съм била напълно излекувана без пъпки за около 2-3 седмици и след това отново се започва наново.
Отдавна съм забравила за кърпи, всички стоят в едни чували затворени. Бършем се с хартия.
Децата ги лекуваме и с хомеопатия наред с другите мазила и мога да кажа, че те са по-добре, но на дъщеря ми също и излиза по една две пъпки и ако не я намажа един ден се увеличават.
Докато не ми вземат биопсия от кожата смятам, че докторите не са си свършили работата.

# 8
  • Мнения: 5 820
   Като чета за тази краста по интернет и доста страшна. Може да бъдеш заразен навсякъде. Инкубационният период е 10-20 дни.

# 9
  • Мнения: 15
Ами първият път, когато се заразих беше ясно, е е от човек и то съвсем конкретен. Сега не съм имала никакви контакти с хора извън семейството. И аз не смятах, че е възможно без контакт с болен да се зарази човек, но ето на, явно от ползване на легла или хавлии е съвсем реална възможност.

# 10
  • Мнения: 46 403
Ами първият път, когато се заразих беше ясно, е е от човек и то съвсем конкретен. Сега не съм имала никакви контакти с хора извън семейството. И аз не смятах, че е възможно без контакт с болен да се зарази човек, но ето на, явно от ползване на легла или хавлии е съвсем реална възможност.
Според мен някой от семейството се заразява и ти от него.

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
чела съм някъде, че има един уред, който провежда слаб ток и трепел скабиите...

забравих как се казва, някакъв руски беше, в нета има схеми и за самоделие. newsm78
Запер май се казваше... Thinking

# 12
  • Мнения: 11 234
Да Запер е. Има по 120 в нета. Ама ... надали ще помогне

# 13
  • Мнения: 1
Здравей. Преди години и аз хванах краста по подобен начин. Първо не ми го откриха и близо месец се лекувах за гъбички. После съвсем случайно един стар фелдшер ми взе проба и на микроскоп видя, че е краста. Много бързо се справих. Предписа ми Сабин. За 3 дни всичко беше само спомени. За да сте сигурни, че е краста направете проба. Вижда се през микроскоп. Така ще е сигурно. Успех.

# 14
  • Мнения: 15
Благодаря  FBID875490899236284, скабин съдържа основно активно вещество бензоин бензоат, с каквото се мазахме вече 3 пъти цялото семейство.

Общи условия

Активация на акаунт