цедене с помпа

  • 2 307
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 260
Момичета, бебенцето ми е в кувиоз, аз се цедя и съхранявам, но незнам правилно ли го правя. Първо измивам гърдите всеки път, но винаги по тях остава бяло от кърмата, въпреки че се търкам с хавлията..
После много боли...мажа се с лансилох ланолин, но пак болят.  Цедя се на 3- 4 часа, по около 100 гр всеки път, някога и повече. После на пликчетата пише да се изкара въздуха, но винаги остава по малко, надя вам се не е проблем..

# 1
  • София
  • Мнения: 632

iza_bella, с първото си дете се цедях, когато беше в кувиоз, само че аз цедях на ръка, по-удобно ми беше, с помпите не можах да се оправя  Stop Защо миеш гърдите си всеки път преди цедене?Кърмата която оставя по тях най-много да ги излекува, ако нещо са се наранили(тя е антибактериална). Спомням си, че ползвах пликчета на ЛАНСИНОХ, изкарвах въздуха колкото можех, не мисля че това е опасно, ако остане малко въздух. Ако са ти разранени зърната даже ги полей с кърма да заздравеят по-бързо(изпитано!)  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 260
Ами от болницата ми казаха ако нося да измивам гърдите и аз го правя и като съхранявам, но май наистина водата ги дразни. Започнах да вдигам малко температура и АГто ми каза, да цедя усилено, че ще направя мастит и то на ръка, нооо цедя, цедя капка по капка и те все пълни и накрая пак почвам с помпата, че поне да ги изцедя...

# 3
  • София
  • Мнения: 632
И на мен така ми казваха докато не ми се изшушиха и разраниха гърдите и техниката на изцеждане, която ми показаха беше без коментар...
Как изцеждаш на ръка точно, смисъл къде натискаш? Аз натискам малко над зърното с палеца, а другите пръсти са под гърдата. До като усетя, че ми олеква и стават меки. Ползвам и салфетки да не ми се хлъзгат пръстите докато изцеждам, ако случайно се намокри мястото. Дано ме разбираш Sweat Smile
   - ето по този начин, после натискам и от другите страни. Можеби и каналчетата още не са добре отпушени при положение че тече коластра.
На колко часа ги изцеждаш? Бебета сучат на два-три часа. Но при всички положения гърдите ти още не са са регулирали.


# 4
  • София
  • Мнения: 260
Да по този начин ми обясниха и го правя, но..капчица по капчица, не тръгва струя, с помпата ми е мн по-удобно. Иначе на 3-4 часа, ако усетя че са пълни и по често.
Благодаря ти, ще продължавам да се боря Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 632
Има и още нещо важно, когато изцеждаш масажирай с палеца малко по нагоре от зърното(там където натискаш ), за да може да се отпушат каналчетата. Първо тече на капки коластрата, после кърмата излиза на струйки.
Поздравявам те за решението ти, не се отказвай Hands Plus1

# 6
  • София
  • Мнения: 260
Много ти благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт