СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 6

  • 66 381
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 149
Добре дошли в новата ни тема!


Архив:

Скрит текст:


Важни връзки за гимназията:
Официален сайт на СМГ
Семегеец на годината във Facebook
Вестник СеМеГе във Facebook

Интересни връзки, свързани с математиката:
Формули
Форумът в math10.com
Математика за всеки
Математически конкурсиМатематика, риболов, поезия
Блогът на Иван Миронов
Солема

Други полезни връзки:
Институт по математика и информатика БАН
Съюз на математиците в България

Полезни теми за математика от форума:
Прием в СМГ след 4 клас
Математици стоят готови за помощ по задачи нови
Математически турнири

И за всичко друго, което ни интересува:
Мястото, където най-изчерпателно са обобщени търсенията ни по всички въпроси


График на часовете и междучасията в СМГ:

1 блок  07:30 - 08:10        08:15 - 08:55

2 блок  09:05 - 09:45        09:55 - 10:35

3 блок  10:55 - 11:35        11:45 - 12:25

4 блок  12:35 - 13:15        13:25 - 14:05

5 блок  14:15 - 14:55        15:05 - 15:45

6 блок  16:05 - 16:45        16:55 - 17:35

7 блок  17:45 - 18:25        18:30 - 19:10

# 1
  • София
  • Мнения: 4 996
Фран, благодаря за темата  bouquet

Ще се включа в нея в подкрепа на виждането, че не е правилно учители да влизат в национални комисии. Стоянов каза в интервютата нещо в тази посока, макар че формулировката му подразни доста хора.

Жалко, че тази година страстите в темата са така разгорещени, че почти никой не се похвали с приема си в СМГ - било от малките, било от по-големите ученици. Ми, да започна аз с това  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 031
Обичам да чета в тази тема за постиженията на учениците от СМГ, а сега...  Embarassed

Лично аз се надявам конфликта да се разреши, но нямам никаква идея дали изобщо е възможно връщане назад.


# 3
  • Мнения: 4 204
Фран,  и аз Благодаря!  bouquet
Призма, много се радвам,  въпреки че не съм се съмнявала. Какъв език избрахте?

# 4
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Призма, толкова се ошашавих от всичко случващо се, че еуфорията ми беше леко помрачена. Иначе ние сме от приетите петокласници, събитие от което всички сме много щастливи у дома! За мен беше важно, че уцелихме формулата на успеха, която включваше напускане на неподходящо частно училище и посещение на курсове по математика в СМГ. Е, и работа в къщи де😀

# 5
  • София
  • Мнения: 4 996
Фран,  и аз Благодаря!  bouquet
Призма, много се радвам,  въпреки че не съм се съмнявала. Какъв език избрахте?
АЕ. Младежът не харесва немския, а и ние не настояхме. Жалко, че не се осъществи идеята за френска паралелка.

# 6
  • Мнения: 2 182
И моето успя. За 2-ри път си извоюва място в СМГ. С АЕ.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 654
Записвам се и аз в темата, вече само с един ученик в СМГ.
Покрай цялата пОмия (потрисам се, като прочета пУмия) в миналата тема така и не се
спомена за феноменалния успех на Петър от 11 клас на международната олимпиада по химия -
едва втори за страната ни златен медал от участията ни на МОХ.
http://olympicbg.org/news/strahoten-uspeh-za-himitsite-ni-zlato- … impiada-v-tayland

# 8
  • София
  • Мнения: 1 022
Здравейте, да се запиша и аз в темата с новоприети близначки в 5 клас в СМГ. Техният първи избор е НЕ, да видим дали ще им стигне бала.

Последна редакция: нд, 16 юли 2017, 14:19 от esma

# 9
  • Мнения: 131
С колко е минималния бал в СМГ след 3 класиране за 8 клас  ?

# 10
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Записвам се и аз в темата, вече само с един ученик в СМГ.
Покрай цялата пОмия (потрисам се, като прочета пУмия) в миналата тема така и не се
спомена за феноменалния успех на Петър от 11 клас на международната олимпиада по химия -
едва втори за страната ни златен медал от участията ни на МОХ.
http://olympicbg.org/news/strahoten-uspeh-za-himitsite-ni-zlato- … impiada-v-tayland
  Браво!!! Поне в химията нещата са спокойни😉

# 11
  • Мнения: 4 017
Поздравления на новите ученици в гимназията и техните родители!

# 12
  • Мнения: 822
Химията, физиката, постиженията по информатика, дори и по биология на децата в това училище също са феноменални, точно като самите тях и не само защото са си наши! Добре дошли на новоприетите ученици, добре заварили на продължаващите!

# 13
  • Мнения: 478
biomol, злобата ви показва безсилието, в което се намирате и внимавайте с дозата.


Вашата г-жа е решен проблем  Grinning

Злобата, която нямам идея на какво лежи, контрастира с личността на обсъжданата госпожа. За съжаление явно не преценявате, че след две години на децата ви ще преподават само посредствени имена, а тези, които умеят да градят и възпитават личности с ценностна система ще са в други училища. Но явно на някои им е невъзможно да погледнат мааалко по-дълбоко в проблемите.
Честито на новоприетите и на тези, които завоюваха оставането си!

# 14
  • Мнения: 197
Цитат на: math_mother в нд, 16 юли 2017, 11:10
.....
Моето мнение е, че тази година бяха селектирани добри отбори. Второ и пето място в общото класиране е чудесно представяне за първи и втори отбор. За първия отбор не познах само един от участниците, но нямаше откъде да знам, че отговаря на критериите за възраст, въпреки че е в 9 клас. На негово място бях поставила младежа, който след контестациите отпадна във втори отбор.....

Споделете моля как прогнозирахте състава на отборите?

Общи условия

Активация на акаунт