Разстройство?!

  • 2 019
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми Калина /1 и 10 м./ днес получи разстройство. Проблемът е, че педиатърката е в отпуска. Е, ако нещата продължат така, ще отидем на дежурен педиатър, но се чуда от какво може да е - не е променила храната, даже апетитът  и общото й състояние са същите, само малко нослето й е запушено, а температурата й е точно 37 градуса. Същата палавница е и не се спира - не изглежда зле. Освен ентерол, не знам какво друго да й давам, а също и кои бяха стягащите храни?! Дайте някакви съвети - при вас как са били нещата и какво ви е помогнало?!

# 1
  • Мнения: 1 771
Ориз, оризова вода, чай шипка, банан. И е добре да въведеш диета. Бульончета супи от картоф, моркови, сиренце. Без масло, мляко. Това се сещам за сега.

# 2
Много помага хомеопатичното Poduphyllum peltatum, 9ch. Дава се 3-4 пъти дневно по 5 гранулки за смучене. Наистина много бързо помага. Препоръчвала съм го и на много приятелки и при всички деца ефекта е отличен.
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Руми, благодаря ти, а това лекарство има ли го по аптеките? Тези гранулки могат ли да се разтварят в малко течност примерно и така да се дадат и какво е това 9 ch.?

# 4
  • Мнения: 513
Ориз, оризова вода, чай шипка, банан. И е добре да въведеш диета. Бульончета супи от картоф, моркови, сиренце. Без масло, мляко. Това се сещам за сега.
Peace А също така сок от дренки или една лъжичка нишесте с малко вода пресича веднага  Wink

# 5
  • Мнения: 14 133
Супите да са без масло.Сиренцито съща е забранено.

# 6
  • Мнения: 120
Нещо, което при нас има безотказен ефект - 3-4 капки йодна тинктура в чашка вода. Не е неприятно на вкус, само мирише малко. Не е задължително да се изпие наведнъж, може на глътки, примерно до обяд. Пробвала съм и смекта, и специални капки за разстройство, но нищо не ни помага, както йода. Това става и за големи, и за малки.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
Ако все още пие мляко вечер можеш да вземеш лечебна хумана
И Светльо го мъчи същи проблем,но само с ентерол го борим и има ефект

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Сухи кори от нар(продават ги в аптеките)се правят на чай.

# 9
  • Мнения: 3 042
Може да й направиш пюре от печена ябълка и печен банан. Синът ми миналата седмица беше с разстройство и ми казаха да направя това пюре. Хем му беше вкусно, хем помага за запичане.
Ако още малката пие АМ, може да го правиш с оризова вода.
Задължително трябва и диета. Давай предимно храни съдържащи ориз, картофи и моркови.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря ви за съветите!
Явно е вирус, защото вдигна температура през нощта и спахме много зле. От сутринта се наака 3 пъти и явно ще се водим на дежурен педиатър. Успокоява ме единствено фактът, че беснее и дивее, както обикновено!

Общи условия

Активация на акаунт