Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте момичета!

Имат ли вашите дечица все още белега след БЦЖ-имунизацията , който се гледа между 7-10я месец? Или той изчезва?Малко се притеснихме тук с таткото, защото близко дете има подобен проблем та исках да ви попитам. Аз лично нищо не виждам като белег на лявото рамо на детенцето ми, а по принцип нали трябва да се вижда? Та затова ви питам толкова спешно!
Предварително ви благодаря за отговорите!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 526
Криси нямаше никакъв белег и аз питах педиатъра й, защото мислех че трябва задължително да има. Той я провери, т. е. пипа нещо по ръчичката и каза, че е имала накакво като топче под кожата и не е нужно реваксинация. Но иначе по принцип не е имала нито раничка, нито белег, а други дечица имат. Така че незнам, ако искаш питай пак вашия педиатър. Успех и пиши после какво е станало. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 5 790
Вики имаше белег, при това доста червен стоя дълго време. После изчезна, сега няма и следа от него. Аз се бях притеснила, защо е толкова червен, но педито каза, че е ОК.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И Васи няма. не съм обрнала внимание от кога точно, но го няма.
А пък Дени има. Но тя е набор 2000. Тогава се били правили по друг начин, каза педито.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна има белег.

# 5
  • Мнения: 48
Никола е почти на 11 месеца и има белег, който се появи още към втория месец (или аз тогава го забелязах). В началото беше като пъпчица, която само се напипваше. По-късно посиня и белега нарастна, а от около два месеца насам забелязвам че намалява.

# 6
  • Мнения: 7 831
И двамата имат белези.

# 7
  • Мнения: 2 731
И моята има белег

# 8
  • Мнения: 110
При нас беше нужно много фантазия за да се види нещо .Лекарката твърдеше ,че вижда и че не трябва реимунизация ,ама ние и до ден днешен се съмняваме.

# 9
  • Мнения: 4 668
Трябва да има белег ! При нас не се появи , а до годинката трябва да се повтори имунизацията , ако няма такъв. Изчакахме максимално , но педиатъра каза че колкото и да му се иска няма белег и правихме проба Манту ! За щастие се оказа положителна  Hug и ни се размина повторната ваксина . Но мисля , че трябва да се консултирате с лекар все пак !  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 551
Ники няма белег (вече е на една година) и ще му правят проба на Манту.

# 11
  • Мнения: 8 585
При нас не се появи , а до годинката трябва да се повтори имунизацията , ако няма такъв.
Абсолютно погрешно е това твърдение. Отсъствието на белег НЕ Е белег за непоставена или неефективна ваксинация. Само и единствено записана ваксинация в личният имунизационен паспорт на детето е достоверно доказателство. Нито Манту, нито друг способ може да служи като достоверен критерий за направена ваксинация. Няма начин да се разграничи едно (+) Манту месеци след ваксинацията на какво се дължи!!

Не се ваксинира с втора доза БЦЖ, ако детето има документирано направена една доза.
Трябва да се каже, че редица Европейски страни вече НЕ  правят БЦЖ. Германия изостави тази ваксина от известно време.
Може би за нашите условия това да е смела крачка, но поне ваксинирането би трябвало да не се прави в родилният дом, а по-късно, за да има ясен белег и да спрат тези "тактики" по проверка за наличие на белег.

Въобще цялата тази постановка по пробни Манту, търсене на белези, ре-ваксинации са, как да се изразя, неприемливи днес:

*Манту е абсолютно недостоверен критерий за правена БЦЖ или резултатността и!
* ре-ваксинацийте с БЦЖ не дават по-добър имунитет от само една правена доза и не компенсират факта на отсъствие на ИНДИВИДУАЛЕН имунизационен паспорт за всяко дете, което да стои у дома. Както и на пропуски в записването на правени дози.

# 12
  • София
  • Мнения: 551
При нас не се появи , а до годинката трябва да се повтори имунизацията , ако няма такъв.
Абсолютно погрешно е това твърдение. Отсъствието на белег НЕ Е белег за непоставена или неефективна ваксинация. Само и единствено записана ваксинация в личният имунизационен паспорт на детето е достоверно доказателство. Нито Манту, нито друг способ може да служи като достоверен критерий за направена ваксинация. Няма начин да се разграничи едно (+) Манту месеци след ваксинацията на какво се дължи!!

Не се ваксинира с втора доза БЦЖ, ако детето има документирано направена една доза.
Трябва да се каже, че редица Европейски страни вече НЕ  правят БЦЖ. Германия изостави тази ваксина от известно време.
Може би за нашите условия това да е смела крачка, но поне ваксинирането би трябвало да не се прави в родилният дом, а по-късно, за да има ясен белег и да спрат тези "тактики" по проверка за наличие на белег.

Въобще цялата тази постановка по пробни Манту, търсене на белези, ре-ваксинации са, как да се изразя, неприемливи днес:

*Манту е абсолютно недостоверен критерий за правена БЦЖ или резултатността и!
* ре-ваксинацийте с БЦЖ не дават по-добър имунитет от само една правена доза и не компенсират факта на отсъствие на ИНДИВИДУАЛЕН имунизационен паспорт за всяко дете, което да стои у дома. Както и на пропуски в записването на правени дози.

Това значи ли ,че по-добре да не допускам да се направи проба на Манту и евентуална ре-имунизация?

# 13
  • Мнения: 8 585
Положете всички усилия да уточните има ли в имунизационният паспорт на детето правена 1 доза БЦЖ. Ако има такъв запис, въпросът е приключен.
Не мога да Ви предложа нито един линк или научен текст, които да са "за" правенето на втора доза, при положение, че имате документирано една правена доза.
Нито пък ще срещнете такива официални препоръки.

# 14
  • София
  • Мнения: 551
Има правена една доза,още в родилния дом ,поне така пишеше в документите които ми дадоха и сега са при личния лекар на детето.

Общи условия

Активация на акаунт