Мъжете и жените говорят различни езици

  • 22 439
  • 319
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Една от причините да си подновя изветрелия акаунт в БГмама е да си опресня познанията за мозъците на жените, които не са ми близки, или клиентки.

Не изобретявам топлата вода, откривайки, че има пропаст между нас. Най-трудна за преодоляване е езиковата бариера, защото когато жена каже нещо, неопитният мъж си въобразява, че тя наистина го има впредвид. Всъщност НЕ често значи ДА, "добре съм" означава "помогни ми"...

Гогато дадена дискусия с жена ми тръгне от аргументиране към емоции и драматизиране аз обичам да се шегувам: "Напълно си права и те обичам!" Това и дава да се разбере, че се е отнесла, но аз все пак съм склонен на компромис.

# 1
  • Мнения: 25 400
За Марс и Венера ли ще си говорим в темата, или за капака на тоалетната чиния?  Laughing

# 2
  • Испания
  • Мнения: 37 503
За Марс и Венера ли ще си говорим в темата, или за капака на тоалетната чиния?  Laughing

Точно това влизах да попитам.  Bowtie

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
За Марс и Венера.

Защо казвате "Ще отскоча до магазина и се връщам", като знаете, че ще се моткате с часове из мола?

# 4
  • Австрия
  • Мнения: 2 296
Да, някои мъже и някои жени наистина не намират общ език. И да, между много мъже и жени има истинска пропаст.

Защо казвате "Ще отскоча до магазина и се връщам", като знаете, че ще се моткате с часове из мола?

Има много жени, за които това не важи.

Също, както не важи за всички мъже: "Ще пия с Гошо една бира и се прибирам", но пият повечко и не се прибират  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 617
Защо казвате " излизам с приятели за по бира " и се прибирате посред нощ ? Blush

# 6
  • София
  • Мнения: 24 839
За Марс и Венера.

Защо казвате "Ще отскоча до магазина и се връщам", като знаете, че ще се моткате с часове из мола?

Защото вие казвате, че само ще изхвърлите боклука, а сядате зад блока с другите авери и пиете по 2- 3 бири. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 14 654
Не знам защо, когато някоя патка изцепи тъпотия, веднага тая тъпотия се пришива на цялото женско войнство, мен това ме дразни! Като сме тръгнали с клишетата и аз мога да кажа, че всички мъже са задници, само защото познавам един, дето е задник, но се досещам, че не всички са такива и затова не го казвам. И по темата - като казвам за един мъж, че е задник, имам предвид точно това, а не нещо друго. По същия начин ако кажа, че се връщам след минутка, се връщам точно след толкова.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Eto ти гледай

https://www.youtube.com/watch?v=29JPnJSmDs0

М/у другото имад доста клипчета с лекциите на този пастор. Горещо препотъчвам  Peace

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Защото вие казвате, че само ще изхвърлите боклука, а сядате зад блока с другите авери и пиете по 2- 3 бири. Mr. Green
Хм. Добра гледна точка.

Ако изляза "да хвърля болкука" с ясното намерение да остана долу с часове си е подло измъкване. Не искам да давам себе си за пример, но и не съм виждал такова поведение извън филмите.

# 10
  • Мнения: 2 473
Като си помисля,че някои мъже не обичат футбол и не гледат телевизия.....

# 11
  • Мнения: 8 760
Различни сме, да. Хормоните ни са различни, а те оказват голямо влияние. Добави още еволюционни фактори и готово.

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839

Ако изляза "да хвърля болкука" с ясното намерение да остана долу с часове си е подло измъкване. Не искам да давам себе си за пример, но и не съм виждал такова поведение извън филмите.
Има го, ако живееш в блок.
Ако си в къща, няма как да се получи.
Нещото, което винаги ме е дразнело, е твърдението, че жените когато казват " не", всъщност казват " да".
Това мнение си го предавате като мантра от уста на уста, а дори не обръщате внимание на личния опит.


# 13
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Различни сме, да. Хормоните ни са различни, а те оказват голямо влияние. Добави още еволюционни фактори и готово.
Ъ?
Как така "добавяш" еволюционните фактори към хормоните?!?
Сакаш хормоните са божие дело?

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839
Хормоните са си Божие дело. Peace

Общи условия

Активация на акаунт