Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 857
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 450
Аз се пробвах веднъж, а знаех че не трябва изобщо, петната на бузата са ми като розацея и спукани капиляри и не се махат. И са на място, на което се вижда и е гадно.  Confused На моята кожа стане ли нещо такова , си остава завинаги.
Отделно ме притеснява не си ли рискувам здравето с него.

Тези петна даже ще ме откажат да се пробвам и с ретинолов продукт.
Според мен доволни са тези с мадни кожи или нормални и нечувствителни.

Хич не е за чувствителна кожа, с история себореен дерматит..


Много жалко, спри го и искренно се надявам петната да се махнат.

# 736
  • Мнения: 3 252
Аз съм много обиграна в успокояване на червенини. Не мислех, че няма да се справя и сега, но нищо от това, което знам, че действа, не ми помага сега.
Аз съм луда да си рискувам кожата.
Благодаря ви, дано се пооправи.

# 737
  • Мнения: 18 542
Имай търпение и си обгрижвай кожата както си знаеш. Нормално е раздразнението да не мине веднага. На мен ми отне около 3-4 дни докато се успокои напълно кожата на шията след като се мазах и се бях запалила. Нямах нищо по-сериозно под ръка и карах с алое, масла и крем здраве.

# 738
  • Мнения: 337
Момичета, след осем месеца с третиноин през последния месец забелязвам, че в областта на брадичката и челюстта ми са се образували множество бели точки. Никога не съм имала такива, черни да, но бели... Това явно са запушени порички, но не знам как да се боря с тях. Някои започват да стават на пръчици. Правя какви ли не почистване, но нищо не ми помага. С масла, гелчета, пяна, всякакви маски, с четка... Нищо не постигам.  Даже вакуумната маска на др. Брандт, която много ми помагаше преди, сега нищо не прави. Всякакви ексфолианти, трици, нищо... вече не знам. Помагайте, ако се сетите нещо.

# 739
  • Мнения: 18 542
Аз точно от такива във въпросната зона се оттървах с третиноина като част от тях се изродиха в пъпки и след като се излекуваха пъпките, кожата ми остана чиста и без белези.
Много странно.  newsm78
Единственото нещо за което се сещам е ексфолиране с киселини, но избери някоя по-мека. Млечна например и помисли дали не си вкарала нещо ново - крем или масло.

Не мисля, че са се появили в следствие на третиноина, по-скоро използваш нещо което ти запушва порите.

# 740
  • Мнения: 337
Миоки, аз също не мисля, че е от третиноина, но ползвам множество продукти и не знам кое би могло да бъде. По принцип съм забелязала, че маслата не влияят добре на моята кожа, освен шипково и от чаено дърво. От скоро започнах да правя маслено измиване с арганово масло, дали е възможно да е от него?

# 741
  • Мнения: 18 542
Възможно е принципно, ако не махаш добре маслото или самото то има и нещо друго освен арганово масло. Или го спри за известно време и виж дали ще започнат да се изчистват, или гледай да отстравянавш хубаво маслото с кърпа. Най-сигурно е да минаваш с някакво друго измиващо след това.

Все пак помисли какво друго може да е. Някой крем с масла примерно или слънцезащита. Преди време яко ми се запушиха порите от един слънцезащитен на Авен и от тогава не посягам към марката. Случвало ми се е и от дневен крем на Юсерин да ми се запушат.
Нямам представа какво е имало в тях, защото тогава не се интересувах много от съставки, нито кои точно бяха, но и двата бяха уж подходящи за мазна кожа.

# 742
  • Мнения: 337
Другото по-ново, за което се сещам е серумът с вит. С на Обаги.
Слънцезащитата си я ползвам от сто години, а преди не бях така.

# 743
  • Мнения: 18 542
Не е изключено да е и серума. Това му е състава http://cosdna.com/eng/ingredients.php. Единствената подозрителна съставка е Sodium Lauryl Sulphate или SLS за която пишат не особено ласкави неща, като например: can cause severe skin irritation and reduce the effectiveness of skin function when left in contact with healthy skin.
В cosdna го дават като доста комедоногенен - индекс 5.


Спри първо маслото и ако няма подобрение, спри и серума. Въобще махни всичко което ти се стори подозрително и после вкарвай 1 по 1. Тоя серум сигурно е скъп и сигурно ще се скапе докато му дойде ред да го включиш отново, но не виждам друго решение.

# 744
  • Мнения: X
Тези Обаги не бяха ли някаква хвалена марка със сравнително високи цени? Или бъркам? Да няма някакво объркване в състава? Как е възможно в серум да има SLS. Този род съставки се ползват в измивните продукти. Много хора дори ги избягват и там, в това число и аз. А тук в продукт който остава на лицето. Странно.

Абе май трябва да се отваря нова тема ми се струва. Тази е на 50 стр..

П.С. Погледнах в друг сайт за състава на серума - не пише да има SLS. Най-добре да се види на опаковката какво пише. Но пък има вода вътре - как издържа този вит С вътре малко ми е непонятно. Ако и цвета на серума е оранжев работата става съмнителна.... за тази цена поне

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 06:32 от Анонимен

# 745
  • Мнения: 337
Този серум на Обаги действително е много скъп и като че ли за 2 месеца не виждам някакъв ефект, едва ли ще го взема пак. Иначе цветът си му е бледо жълт, какъвто беше и при отварянето, не е потъмнял, нито ароматът е променен. Но ми се струва,че понякога ми раздразва кожата на шията. Благодаря за съвета Миоки, ще пробвам по метода на изключването.

# 746
  • Мнения: 18 542
Да, най-добре.
Намерих и друго съдържание на тоя серум, в който няма SLS та не знам ти кой точно имаш, но по метода на изклучването е най-сигурния вариант.

НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт