Започна последната третина за ОКТОМВРИйската дружина! - Тема 8

  • 33 140
  • 749
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 872
И аз мисля да отида. На другите още не мога, защото са в работно време Sad . Вчера една непозната жена ме пита на слизане от метрото "Вие за лекцията в 10 ли сте?", а просто офисът ни е до един моловете. Но то с тоя огромен корем, как да си помисли човек, че отивам на работа.

# 301
  • София
  • Мнения: 245
Даа, познато. Преди и аз работих до Мола на Цариградско и често на обяд гледахме бременните след лекциите.
И аз още работя  и всички ме питат, което пък малко ме дразни. Все пак всеки има личен избор дали да ходи на работа и как се чувства. А пък повечето лекции са през седмицата.  Sad

Видяхте ли есенната Бебемания е ноември - http://bebemania.bg/ . Малко ме е яд, че няма да е преди появата на бебето, но пък може и вече да съм по ориентирана, какво да гледам, ако успея да го посетя де  Grinning

# 302
  • Мнения: 1 716
Ееее, защо чак ноември, то тогава най-вероятно всичко ще сме си взели вече, пу. Не съм чувала досега за Бебеманията, може би ще има добри предложения, но не вярвам с едномесечно бебе да се занеса, като знам и сега какъв съм търтей Grinning . Отделно ММ има рожден ден тогава, та съвсем...

# 303
  • Мнения: 1 102
Хора, ние размислихме за Икейската кошара Grin Доста умувах тези дни - тя е без люлка, без чекмеджета....А ние си имаме толкова хубава кошара с люлеещ механизъм, с повивалник и 6 чекмеджета.....Вярно е голяма, защото е от транформиращите, но пък е в идеално състояние и ще събере всичко. А и люлката също е важна. В спялнята се събира, наистина има място за всичко. Та вчера цял ден сме си пренасяли частите от нашата кошара, бивша от баткото, а днес почнахме да сглобяваме. Пак се намериха липсващи части, все нещо липсва я от количката, я от кошарата, но то за толкова години човек забравя кое къде е прибрал. Laughing
Тези дни покрай жегите не се чусвтам добре - все гледам да поседна, прималява ми, навън ми хлопа сърцето. Почва да става все по-тежко.

# 304
  • Мнения: 18 422
И ние тия дни стигнахме до същия извод - че ще си ползваме старото креватче. Само че понеже в нашата спалня все още няма да се побере, ще я сложим при каката (тъкмо да не се чувства изолирана), а при нас ще купим малко креватче за първите месеци от рода на Chicco next2me, само че дървено. През нощта, докато започне да спи по цяла нощ ще е при нас, а през деня, когато каката е на училище ще бъде в детската.

# 305
  • Мнения: 1 716
Мили мами, имам въпрос. На бебето чорапи трябват ли му? Аз си мисля, че ританки са достатъчни, но да питам... Също така къде се слагат тези чорапи, ако носим? Под или над ританките? Шашнаха ме днес и с гащи за новородени, аз си мисля, че се слага памперс и боди, какви са тези гащи? Вашият опит какъв е?

# 306
  • Мнения: 1 102
Аз ританки почти не ползвах пък. Чорапи трябват, зареждай много. Слагат се даже под ританките особено есенно-зимен сезон.
Има памперс-гащи, но те не са за новородени. За тях памперси стандартен вид Grinning

# 307
  • Мнения: 1 716
Ужас, нямам чорапи! В магазините за детски дрешки ги има, предполагам?
А гащи тип бельо за новородени има ли? Не памперс-гащите, а бельо за над памперса и после боди да се слага или е само памперс+боди?

# 308
  • Мнения: 1 102
Аз не съм чувала и виждала някой да слага гащи върху памперса на бебето, освен лятото на момиченце, ако е с някаква поличка тип "туту" и за да се скрие памперса. Wink
Има чорапки, особено за мъниците са толкова микроскопични и сладки, че те умиляват на мига Revolving Hearts

# 309
  • Мнения: 1 716
Много ти благодаря, Лизи! Добре, че ми каза, щях да си простудя детето Grinning
Никога нямаше да се сетя за бебешки чорапи, изобщо не ми е хрумвало. А за гащите - майка ми днес ми го сервира, явно аз съм носила Grinning , но и на мен ми се струва странно.

# 310
  • Мнения: 18 422
Аз чорапки май не ползвах, сега като ревизирах са като нови.

Реших си и дилемата с козметиката. Щерката заради атопичния дерматит използва измивен лосион и овлажняващ крем на Bioderma, серията Atoderm и в аптеката ми казаха, че идеална и за бебета. Тъкмо няма да правим супа от кремове. Може би само олио за масажчетата ще взема.

# 311
  • Мнения: 1 130
Едно време е имало някакви гащи /плетени/, които са ни слагали върху пелената. Моята баба беше наплела за Павел, но никога не съм ги ползвала.
И гащи тип бикини/слипове имаше в комплекта за изписването. Но и тях не съм ползвала. Едно време им викахме пликчета.

# 312
  • Мнения: 627
Момичета, вчера бях на преглед И специалистката по ФМ ме наплаши с гестационен диабет, диабет на бебето и не съм спала. Измери го с 1 седмица по-голямо, което не било добър показател, като се има предвид че съм качила цели 15 кг. Аз обясних, че качих най-много в първите месеци, защото единственото, което можех да хапна беше само и единствено тестени храни, но от 21 насам си ям много внимателно. Глюкозата ми е в норми, нямаме диабетици в семейството, почти всичките ми познати, включително майка ми, са качили по 25-30 кг....разбирам, че е възможно, но е най-лошия сценарии, а не най-популярния, нали?
Сега съм 21+2, бебето отговаря на 31+2. Питах колко тежи, но по три пазлични комбинации от показатиле показва 3 различни грамажи: 1500-1700-1900. Побърка ме тази жена, не съм спала. Има ли подобни случаи сред вас - бебето да върви напред, както и вие с кг?? Embarassed

# 313
  • Мнения: 18 422
Тони, само за 1 седмица по-напред не ми звучи особено сериозно да има подобни притеснения. А за околоплодните води каза ли ти нещо?

# 314
  • Мнения: 1 872
1 седмица не е страшно. За гестационен диабет би трябвало да ти направят допълнителни изследвания на кръвната захар. Поискай направления от лекаря по ЖК.

Общи условия

Активация на акаунт