Помага ли ви мъжът Ви в гладенето?

  • 23 764
  • 326
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 650
Аз пък не понасям прахосмукачката, така че МП  се грижи за това, но не съм изисквала, нито съм му дуднела,че е длъжен - има разлика нали, все си мислех, че веднага се разбира

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз пък не понасям прахосмукачката, така че МП  се грижи за това, но не съм изисквала, нито съм му дуднела,че е длъжен - има разлика нали, все си мислех, че веднага се разбира

Не си му дуднела и изисквала, защото те е разбрал от половин дума.
Я, ако се правеше на ударен, дали нямаше да втвърдиш тона? Joy

# 32
  • Мнения: 46 508
Аз ненавиждам миенето на прозорци и го бях вменила на мъжа ми, срещу което миех чиниите, защото на него му се повръщаше при мисълта да застане на мивката...
Това е съвсем различно. И ние докато нямахме дете можехме свободно да избираме, с удоволствие миех чинии, а само той готвеше (после вече не става, щото няма как да кажа на детето - стой гладно докато тати си дойде Joy и запретнах ръкави).
Но тя пише, че се оправя сама с детето и къщата, очевидно за него това е нейна работа.
Явно жената се опитва поне нещо, което е лично да си поема той, за да има време за другото.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми, не, тя написа, че всичко им е наред в отношенията, само гладенето ги бърка.

# 34
  • Мнения: 46 508
Наред е защото досега всичко е вършила сама и никога не го е закачала за нищо. Поне така пише, може и да лъже, че изцяло гледа детето и къщата, не виждам обаче защо да го прави.

# 35
  • Мнения: X
Здравейте! Имам следният проблем с моя БНД. Непрекъснато се караме относно гладенето на дрехи. Според него това е включено в процеса на пране и аз съм длъжна да го правя. Едвам успявам да се оправям с детето и с къщата, тъй като ходя и на работа, а заради това се стига до скандали ежедневно. Стигна се до това, че уж, за да ме УЛЕСНИ той ми подари парогладачка............ толкова нелепо.. не знам какво да правя вече с него.. Какво мислите.?
Ако моят мъж се опита да ме улесни по този начин, със сигурност ще получи черепно-мозъчна травма от удара с парогладачката по куфелницата, а на мен ще ми трябват адвокат и алиби.

# 36
  • Мнения: 414
Когато се наложи гладене, всеки си глади. Иначе ще ходи измачкан.. Мен не ме бърка😀

# 37
  • Мнения: 4 611
Просто не гладете, бе хора.  Laughing На който му трябва гладено да си глади.  Hug

# 38
  • Мнения: 8 237
И аз да се наредя в темата  Popcorn

У дома глади ММ. Аз гладя рядко. Което нищо не значи само по себе си.

# 39
  • Мнения: 6 957
Едно е да не желае, не може, няма време и пр. да направи нещо и да помоли за помощ, друго е това нещо да се вмени като задължение на някой  друг....освен ако този друг не е нает да върши  нещото срещу заплащане Peace

Съвсем се филмирахте, девойки! Peace
Аз ненавиждам миенето на прозорци и го бях вменила на мъжа ми, срещу което миех чиниите, защото на него му се повръщаше при мисълта да застане на мивката.
Е, преживяхме 40 години без да си заплащаме каквото и да било един на друг, и без да се чувствам мината, че той не виси на прозорците всеки ден.
Като почнете да ходите из отношенията си с бакалския тефтер, се чудя защо си го причинявате?! #Crazy
И аз мразя да правя някои неща, затова почти винаги той ги прави. Досега не е мрънкал. Например, след хапване обичам да си поседя спокойно и да си почета нещо, не обичам да скокна да оправям маса. Затова той оправя масата, вдига нещата, прибира каквото трябва, където трябва и ми оставя чиниите, които аз след известно време мия, защото не обича да мие. Реже лук винаги. Изхвърля боклука само той. След пазар винаги той носи торбите. Когато се наложи, винаги той отива до магазина за нещо, което сме забравили - понякога и нощем до денонощния. Това последното никак не го обича, но го прави, за да не ме натоварва. Често не оценяваме много от жестовете на човека до себе си, защото си гледаме в нашата паничка и не осъзнаваме, че на всеки понякога се случва да прави неща, които не му се правят.

По темата: аз не обичам да гладя, той също. Купуваме си дрехи, които не искат гладене. В краен случай, за няколко дрехи (предимно ризи) аз гладя веднъж на високосна и закачам на закачалка. Повечето ни неща се изглаждат на простора.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 735
Аз и ютията сме две несъвместими неща. Последно гладих преди три години. Мъжът ми знае тази моя фобия и глади той. Моето си е наистина фобия, защото съм имала доста неприятна среща с ютията.

# 41
  • Мнения: 1 782
- По цял ден висиш вкъщи ! Защо нищо не си свършила ??
- По цял ден висиш на работа ! Защо не сме богати ?

# 42
  • Мнения: 2 157
Приятелят ми глади собствените си дрехи при нужда. Аз си гладя моите.
С гладене на чаршафи и бельо не се занимаваме.
Ако ми каже "Длъжна си да ми гладиш дрехите, защото не-знам-си-какво.", ще си ходи с намачкани дрехи. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 118
Не ми помага, защото аз си гладя моите дрехи, той неговите. И двамата не обичаме да гладим, но аз малко повече не обичам.

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 07:24 от Издислав

# 44
  • Мнения: 217
Тъй като също не гладя и мъжът ми също, но през лятото все пак се налага някои дрехи да бъдат изгладени - моля авторката да сподели наблюдения за парогладачката, която  е подарена, тъй като много се чудя дали да си купя такава. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт