Базедова болест - тема 6

  • 49 204
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11 737
Разбирам защо се разхлопваш. То ще да е от нередовна консумация Satisfied
Майтапа настрана, но дали не скача захарта и да предизвиква сърцебиене! Чудя се просто.
Не знам какви може да са причините.

# 106
  • Мнения: 20 162
Аз ако изплющя един шоколад, ще се гътна ....от два реда, до час-два ми става лошо, представям си след цял  Laughing

# 107
  • Мнения: 11 737
Става ми лошо за 5-10 минути и ми минава Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 108
  • Мнения: 20 162
Става ми лошо за 5-10 минути и ми минава Stuck Out Tongue Closed Eyes
Не човек, а желязо Laughing

# 109
  • Мнения: 11 737
Става ми лошо за 5-10 минути и ми минава Stuck Out Tongue Closed Eyes
Не човек, а желязо Laughing
Май няма особена разлика, дали ще се изяде 100 г шоколад или парче торта, но на мен от торта ми става много лошо. Не ги и обичам особено.

# 110
  • Мнения: 352
То и аз не ям сладко от поне 6-7 месеца. Втръсна ми. Искам да ви питам  случвало ви ли се е да имате безсъние някой път. Пример с мен. Лягам към 7:30 засега такъв ми е режима ;д и се въртя и не мога да заспя гледам уж по-едно време съм заспал има няма  един час и то станало 11:00 мъка ми стана с тая завивка направо топло. Не знам явно базеда влияе и на съня макар и всичко да ми е ок с хормони та се чудя едва ли съм единственият случай много ми е объркано с тия неща все още макар и не като преди. A,стаята беше хладно 22 градуса но,уви явно чичо базед него бърка това. Cry Вечер съм забелязал,че и пулса ми се вдига не много най-много до 85-90 кръвно някой път поне не е като преди. Трудно се свиква с това нещо. Това е от мене и да поясна само не се оплаквам а споделям просто лека вечер от мене. Simple Smile

# 111
  • Мнения: 2 817
Angelov255 и аз имам проблеми със съня. Постоянно се будя след като съм заспала и с часове се въртя. А хем винаги съм си спяла като пън. Сега уж хормоните се нормализираха при мен, само ТСХ ми е ниско и малко е по-добро положението, но пак имам тежки нощи. Когато лягам късно и ставам рано не се будя през нощта.

# 112
  • Мнения: 11 737
Аз също, откак съм с Базед си имам проблеми със съня. Като беше активно заболяването не можех да заспя до 1-2 часа, а като заспях и всичко беше за час, два. После се събуждах, въртях се и се е случвало да ставам и в 4 часа, да пия кафе и после пак да си лягам.
Сега спя малко повече. Пак около 7 часа сън ми се събират, но се случва да има едно, две събуждания, но бързо да заспивам после. Но си ставам много рано. Около 5-6 часа. Много рядко се случва да спя до 7 и то ако съм заспала след 12-1 вечерта.
От няколко дни съм болна и спя следобеда повече от час, а единия път и 2 часа откарах. Такова чудо не се е случвало от сигурно 10 години. Предимно опитите ми са завършвали с 5 минутна дрямка или едно такова повърхностно дремване и после ми е много гадно. Замаяно, залитам, като стана ми бучат ушите и съм като парцал. И кръвното по него време е спаднало, а аз свикнах на малко по-високо. Докато се освестя и то станало време за сън. Simple Smile

Има разни билкови за сън, но не съм пробвала.
Чай от Маточина действа много добре преди сън. Опитайте да пиете чаша топъл чай преди лягане.
Тия дни открих и свойствата на лавандула с мента. Смесвам си и пия чаша чай преди сън.

# 113
  • Мнения: 352
Да когато човек е недоспал е гадно. Аз за сън пия мелатонин адифарм уж по една таблетка но някой път и до 3- стигам. Аз преди заспивах бързо 10 мин и край. Сега е различно всеки път. Иначе когато спя или легна пулса ми става доста нисък около 55. -60. Понякога имам чувството, че не мога да се отпусна и леглото все едно е някакво наказание прилив на енергия имам все едно. Иначе когато е студ проблеми нямам със съня. Ще видя как ще си оправям нещата.  При мене за да съм ок ми трябват поне 8 часа сън. От както съм с базеда това със съня ми се превърна в проблем малко или много не е голям но,все си е.   Това е от мене лека сутрин. Simple Smile

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 07:19 от Angelov255

# 114
  • Мнения: 352
Здравейте,дами от доста време се каня да споделя това което забелязах при мене може и други да има в това положение. Забелязал съм,че вечер ми се повишава пулса не винаги ,но имам чувството ,че ефекта от бетаблокера си е отишъл все едно. И това става след ставане един ,два часа по-късно. И след това като пия бетаблокера всичко поутихва след 15 мин най-много. Та си мисля ако не е това лекарство положението щеше да бъде тегаво.

# 115
  • Мнения: 11 737
Ангелов, как да си е отишъл ефектът от блокера, като споделяш, че след като пиеш ти е ок, а вечер, невинаги, се вдига пулса.
От това което съм прочела споделено от теб, за мен твоят пулс е напълно нормален. С все колебания, които имаш между 60 до 90.
Пулсът не е ок, ако в състояние на покой - разбирай легнал, поне 15 минути, е със стойност над 100 или стойност под 55, ако по принцип пулсът ти не е бил с такива стойности преди болестта. Защото има хора с нормален пулс като на водолази - 55-60.
Ако с бета бокер пулсът е под 60 в покой е редно да се обсъди с доктор намаляване или спиране на дозата. Ако пулсът е над 90 с бета блокер в покой, пак обсъждане с доктор за корекция на дозата.
Всякакви други колебания в пулса между 60-90 в покой са нормални. Скокове над 100 в покой е редно да се обсъдят с доктор.
С активен Базед, моят пулс със ставане от сън е бил между 120-140, а преди сън вечер - 100 и малко над 100, и ми беше невъзможно да заспя.
В момента на ставане от легло и движение, пулсът нормално се движи нагоре-надолу, според дейността, която се извършва. Ако да кажем се движиш в къщи насам-натам и решиш да седнеш да измериш кръвно и пулс веднага, винаги ще ти покаже по-висока стойност на кръвно и пулс. Затова, най-добре е да седнеш, да изчакаш 5-10 минути и тогава да измериш кръвно и пулс, като първото измерване е контролно и не го отчиташ. Аз правя 3 измервания, като съпоставям второто и третото.
Ако искаш да проследиш как се движат нещата с кръвното и пулса, направи си таблица и проследи нещата за 2 седмици. Всеки ден прави измервания по едно и също време сутрин, обед, вечер, като спазваш покоя преди мерене и записвай всичко в таблица. Първото контролно измерване не записвай, а следващите. Така ще имаш що годе ясна картина как се движи кръвно и пулс. Ако пулсът се движи в граници 60-90, значи няма поводи за притеснения. Разбира се, инцидентно може да се случи да скочи малко повече пулсът, но за това и други фактори влияят, не само заболяването.
Правило също би било да не мериш кръвно след ходене по-голяма нужда, след прием на кафе/примерно/, след хранене, след физическо натоварване. Трябва да се изчака след тези дейности.

# 116
  • Мнения: 352
    м
мереленда благодаря за полезната информация. Тази  сутрин ще пускам за тсх- то изследване. А, сега да споделя проблема който отново ме мъчи. А, той е тъкмо се каня да лягам. От вчера нещо започна да ми е неспокойно, топло даже. Прибрах се що годе в настроение. И мерих кръвно всичко ок.4 часа започнах да се потя, викам си ясно какво значи сега мерих кръвното все пак да видя как е.130 на 88 пулс65. И 129/92 пулс 73. Едно такова неспокойно ми е и аз не знам от какво явно твърде много мисли. Знам ли. Мислейки най- лошото. Такова кръвно доста време не съм имал. Още ми е трудно , но все някак си ще се справя.😢

# 117
  • Мнения: 11 737
Заболяването ни удря нервната система и не са малко и случаите, в които Базеда имитира неврологични заболявания. Чувала съм случаи, а и аз самата бях така, как при хора с нервност, тревожност, безпокойство, тремор, никой не се сеща да провери щитовидната жлеза, а лекуват въпросната тревожност с антидепресанти, успокоителни някакви или казват, че всичко е от стрес. И действително като е на успокоителни лекарства човек, те маскират главния проблем.
Че стресът е фактор, фактор е за заболяванията, но симптомите идващи от вече хиперактивната жлеза, ако не се диагностицират правилно и не се лекува заболяването, то се задълбочават.
Вярвам че симптомите малко по-малко ще изчезнат при теб като се регулират хормоните. Тук не говорим да са просто в граници, а да са в граници, в които да се чувстваш добре. Защото има значение в какви граници са, макар да показва, че са в норма.
Да, и при мен се случва, дори с хормони в норма, да имам понякога и нервност, и безпокойство, да ме облее топла вълна, да ми е горещо, да ми прилошее, да вдигна кръвно, да ми се ускори пулса и т.н., най-вече при резки смени на температурата и при смяна на сезоните. Разбирам те, че ти е трудно. Споделяй, затова сме тук, защото само ние, които боледуваме от същото, можем да те разберем. На другите и да говориш, ще ти кажат да се успокоиш или да пиеш билки, или не знам си ала бала съвети, но как се чувстваш наистина и какво ти е, само болните от същото заболяване, може да те разберат.
Следя няколко чуждестранни групи за Базедова болест. Народът е толкова болен, с такива последствия от Базеда върху нервна система, енодкринна система, гастро ентерална система, полова система, кожа, коса, очи, че понякога си мисля, че аз с моя Базед съм направо цвете и нямам право да се оплаквам. Да и аз си имам проблеми като бонус и с кръвната захар, и с кожата, и със стомах и черва се задълбочиха, не мога да спра и лекарствата, защото без тях преминавам веднага в хиперфункция, но немалко от хората си носят по 2-3 автоимунни заболявания като бонус и всеки търси някакъв начин да се справи с проблема.


# 118
  • Мнения: 352
Здравейте! Да ви питам - забелязвате ли връзка между храната, която употребявате и евентуално сърцебиене, което получавате? Аз много рядко ям сладко, но ако хапна то следва жестоко сърцебиене, понякога продължава и с дни  newsm78 Или аз си въобразявам  newsm78
Чудиш се защо имаш сърцебиене еми яденето.Аз помня зимата на 2016 декември след една пържена наденица пържена в мазнина получих тогава доста гадно сърцебиене,висок,пулс кръвно.  Висок пулс имах тогава към 140 някъде. И за това гледам за внимавам какво ям. Сладкото отпада по-добре някой плод. Банан,ябълка.   

# 119
  • Мнения: 352
 И отново аз съм пуснах изследването за тсх-то. Следобед ще си взема резултатите.  И след това ще пиша за резултатът какъв е. Надявам се,всичко да е ок. Това е от мене засега.

Общи условия

Активация на акаунт