Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 юли 2017, 10:28 ч.

Софиямед - тема №2

• 24 829
  • 152
  •   1
Отговори
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
Отделение по Акушерство и Гинекология
ОТВОРЕНИ ВРАТИ:
Всяка сряда от 13:00 до 16:00ч. в отделението по акушерство и гинекология се провеждат Отворени врати, по време на които бъдещите майки имат възможността да се запознаят с условията в отделението, както и със специалистите в него.

Заповядайте и на лекциите в безплатното Училище за родители на УМБАЛ "Софиямед" всяка сряда от 15:00ч. в Конферентната зала на ет.6!Актуалната програма можете да намерите тук: "Училище за родители".

Полезна информация при прием за раждане:
Необходим багаж при постъпване за раждане:

1. Направление № 7 за хоспитализация
2. Обменна карта
3. Лична амбулаторна карта /за издаване на болничен лист/
4. Лична карта
5. Тоалетни принадлежности за майката /нощница, чехли/

Не е нужно да носите пелени, козметика и дрехи за Вашето бебе. Всичко необходимо за неговия престой в болницата се осигурява от УМБАЛ „Софиямед“.

Старата тема

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 13:56 от kalei

# 1
Благодаря за полезната информация, все пак ще съм благодарна, ако някой сподели мнение за Д-р Димитров. Благодаря

# 2
Аз родих в края на миналата година там и д-р Димитров ме е преглеждал няколко пъти докато бях в болницата. С много добри впечатления съм - много позитивен човек и внимателен като лекар. В предната тема има доста суперлативи изписани за него. Повечето лекари в Софиямед са наистина страхотни, така че едва ли ще сбъркате Simple Smile Лека бременност Ви желая и успех, който и да изберете!

# 3
Благодаря за отговора, а може ли някой да ми каже как стои въпроса с избора на екип при естествено раждане. Има ли възможност да си избера лекар и като дойде момента да го извикат, или се ражда при дежурен?

# 4
Там раждането е платено във всички случай, така че е във ваш плюс да си изберете лекар. Хубавото е, че той може и да ви проследи бременността.

# 5
Да знам, но в Надежда например пак е платено, но ако раждането е нормално отиваш в болницата и те поема дежурен лекар, който е на смяна. Избор на екип има само за секция. Питам в Софиямед дали е така, или има избор на екип и при нормално раждане.

# 6
Ако докторът, който Ви следи бременността изражда в Софиямед, се уговаряте с него. По принцип, ако се наложи,  Ви поема дежурният екип, като междувременно Вие или дежурните викат Вашия лекар за раждането. В моя случай имахме уговорка, ако тръгна да раждам, звъня му и той идва. Ако е през нощта, екипът на смяна се свързва с него и го викат като дойде време. Но аз родих в ден, в който си беше на смяна  и така не се наложи да се доуговаряме. Постъпих предната вечер, заради намалели води, с идея за предизвикване на раждане на следващия ден. Нощната смяна ме подготви и на сутринта, когато застъпи дежурство, пристъпихме към раждане, но това, разбира се, е до късмет.  Не се притеснявайте, ако имате уговорка с конкретен доктор, той ще си бъде на раждането, независимо  нормално или секцио.
Успех!

# 7
Благодаря за обстойния отговор. Пак ще помоля, който има опит с Д-р Димитров да сподели, защото аз съм много доволна от него, но за раждане не знам как е, имам още време, но ми е притеснено още от сега. Благодаря предварително Blush

# 8
Аз раждах именно при него миналата година. Много внимателен доктор, препоръчвам с две ръце

# 9
Аз родих при Нецов, който е и завеждащ, уговорката ни беше да му звънна, по което и време да започна да раждам. И при мен не се наложи, тъй като си беше на смяна през деня. Честно казано, според мен главната роля при раждането имат акушерките, ако няма усложнения, лекарят Ви няма да бъде неотлъчно до вас, дори бих казала, че може да се появи за не повече от 15-20 мин за цялото раждане Grinning От много познати съм го чувала, в различни болници - навсякъде е така. Но екипът в Софиямед е наистина страхотен, доволна съм и от акушерките, и от лекарите, неонатолози,сестрите - всички бяха страхотни - много позитивни и отзивчиви Simple Smile

# 10
Ами не е точно така. Много зависи от лекарят. Аз раждах два пъти при Кръшкова, вторият път даже Димитров беше на смяна ( може би защото бях единствената раждаща в този момент ) и той се присъедини към екипа. Не съм имала усложнения, по повечето стандарти родих доста бързо. Кръшкова беше почти неотлъчно до мен. Проверяваше показателите, обяснявеше ми какво следва или просто си говореше с мен докато чакашме пълното разкритие. Тя главно и даваше напътствията по време на напъните.  Димитров също ми направи много добро впечатление. Говори много благо и увладяно, около него се носи някакво спокойствие. Но все пак той беше водещият лекар в случая.

# 11
Благдаря ви момичета, дадохте ми много полезна инфорация. Искам да ви попитам обстановката в родилната зала и болничните стаи как е  и бебчо като се роди при вас ли си беше през цялото време докато ви изпишат, или ви го носеха от време на време?

# 12
Момичета, търся мнения за д-р Узунова, ако има някой който се е следили раждал при нея ще съм ви благодарна да споделите. Моята лекарка беше д-р Владова, но сега не знам какво става с нея, дали още се води в болницата, чух че била в много дълъг болничен, а си търся лекар за проследяване.

# 13
  • София
Момичета, търся мнения за д-р Узунова, ако има някой който се е следили раждал при нея ще съм ви благодарна да споделите. Моята лекарка беше д-р Владова, но сега не знам какво става с нея, дали още се води в болницата, чух че била в много дълъг болничен, а си търся лекар за проследяване.

Д-р Узунова е страхотна, препоръчвам я с две ръце! Следих се и родих и двете си деца при нея.
Но до колкото знам скоро, ще излиза по майчинство Wink

# 14
Еее се нямам късмет аз със лекарите, тя щом ще излиза по майчинство отпада, аз съм едва в 8 седмица. А кой друг бихте ми препоръчали, някой има ли впечатления от Колева?

# 15
Аз се следя при Димитров в частния му кабинет. Много съм доволна, защото отделя достатъчно време на всеки пациент и обяснява всичко, но за раждане нямам представа как е.

# 16
Записвам се да следя темата Wink Аз за сега ходя при доктор Узунова Wink не знам до кога ...

# 17
  • София
Да, и аз съм при Узунова но вече съм в 9-ия месец и малко остана. Иначе в болницата казаха, че е до 16.08 на работа. Колева ще я замества и ще й поеме пациентките, но нямам лично впечатление за нея.

# 18
  • София
Да, и аз съм при Узунова но вече съм в 9-ия месец и малко остана. Иначе в болницата казаха, че е до 16.08 на работа. Колева ще я замества и ще й поеме пациентките, но нямам лично впечатление за нея.

# 19
Не знам дали логиката ми е правилна, но аз бих проверила при кой се следи и кой ще изражда Узунова и бих се записала при него, ако е възможно Wink

# 20
А къде ще раждаш и при кого ?

[/quote]

# 21
  • София
При Узунова съм за сега, имаме уговорка за секцио,  въпреки че ще е след 16.08.

# 22
Кефи ме как работи до последно Wink много си я харесвам Simple Smile

# 23
Момичета, може ли да ми кажете колко излиза раждането и цената включва ли престой и консумативи?

# 24
Здравейте и от мен. От началото на бременноста ми до днес, вече в края на 6ти месец се следя при д-р Кръстев в Софиямед, но не съм на 100% сигурна дали искам да раждам там. Много бих искала да знам дали някоя от вас има опит с Кръстев, защото ми е прекалено тих и спокоен, а аз съм пълна противоположност. Слава Богу до сега всичко се развива нормално и не съм имала проблеми, но за раждането искам да съм спокойна и да имам пълно доверие в лекаря, защото напрежението ще е достатъчно.

# 25
Мами, моля препоръчайте ми педиатър за бебче в София Мед!
Благодаря Simple Smile

# 26
Др Станева, страхотна е . И лекар на годината във Враца.

# 27
Мами, моля препоръчайте ми педиатър за бебче в София Мед!
Благодаря Simple Smile

Д-р Бърлиева е детски педиатър и кардиолог - докато живеехме в Мусагеница, от раждането, до 2г. и половина на малката, тя я е следила. Доволна бях, винаги в настроение, изслушва, обяснява. Разбира се, понякога трябва да й се напомнят някои детайли, но няма как да помни всичко за всичките си пациенти. Wink Занимава се само с деца, почти никога не сме чакали, най-много да съм намирала 2-ма пациенти преди нас. Преместихме се от преди година и половина и сега ми е далече, но ако имах възможност, не бих се махала от там.

# 28
И аз да се включа с въроси - в началото на 6 месец съм и още съм в колебания къде да раждам.
След раждането на второто ми дете, ходих при д-р Узунова, но се преместихме преди година и половина в друг квартал и не ми беше удобно да пътувам, а и разбирам, че и тя ще излиза по майчинство. Simple Smile
Миналите през родилно отделение могат ли да споделят цена за раждане, отношение, условия, бебето веднага ли го дават на майката, през цялото време при нея ли стои?
Предварително благодаря!

# 29
И аз да се включа с въроси - в началото на 6 месец съм и още съм в колебания къде да раждам.
След раждането на второто ми дете, ходих при д-р Узунова, но се преместихме преди година и половина в друг квартал и не ми беше удобно да пътувам, а и разбирам, че и тя ще излиза по майчинство. Simple Smile
Миналите през родилно отделение могат ли да споделят цена за раждане, отношение, условия, бебето веднага ли го дават на майката, през цялото време при нея ли стои?
Предварително благодаря!

Цената е 900 лв (избор на екип, който се плаща задължително) +120 лв за всяка нощувка. Стандартно при нормално раждане 3, при секцио 5 дни. Аз платих 1400 и нещо мисля, информация от ноември 2016 Simple Smile Бебето си беше при мен, защото аз така исках, взимаха я само сутрин и вечер за визитация, но ако искате да спите през нощта и да си починете, по всяко време може да дадете бебчето на неонатологичните сестри, които ще се грижат за него. Отношение и условия бих казала, че са много добри, но след раждането, ако имате проблем или въпрос, трябва да отидете и да питате, иначе се оправяте на самотек Grinning Казвам го понеже съм чувала, че в някои други болници минават през 3 часа на проверка да Ви видят как сте и имате ли нужда от нещо Grinning Насърчават кърменето, услужливи са, позитивни, изобщо много съм доволна Simple Smile

# 30

Цената е 900 лв (избор на екип, който се плаща задължително) +120 лв за всяка нощувка. Стандартно при нормално раждане 3, при секцио 5 дни. Аз платих 1400 и нещо мисля, информация от ноември 2016 Simple Smile Бебето си беше при мен, защото аз така исках, взимаха я само сутрин и вечер за визитация, но ако искате да спите през нощта и да си починете, по всяко време може да дадете бебчето на неонатологичните сестри, които ще се грижат за него. Отношение и условия бих казала, че са много добри, но след раждането, ако имате проблем или въпрос, трябва да отидете и да питате, иначе се оправяте на самотек Grinning Казвам го понеже съм чувала, че в някои други болници минават през 3 часа на проверка да Ви видят как сте и имате ли нужда от нещо Grinning Насърчават кърменето, услужливи са, позитивни, изобщо много съм доволна Simple Smile

Ани, много ти благодаря! Много полезна информация! Получих отговор на всичко! Желая ти и цялото ти семейство да бъдете много здрави и щастливи! Simple Smile

# 31
  • София

Д-р Станева е ужасна! Дръпната, намусена и общо взето я интересува само коя пътека да изотчи, като причинява адски главоболия и тревоги на горките родители.
Всеки друг педиатър в Софиямед (и не само) е за предпочитане.

# 32

Д-р Станева е ужасна! Дръпната, намусена и общо взето я интересува само коя пътека да изотчи, като причинява адски главоболия и тревоги на горките родители.

Аз съм водила детето на два контролни прегледа при нея, имам впечатления от нея и от периода в родилното - имам корено различно мнение, макар и изградено съвсем за кратко (не казвам че е на 100% правилно). Но Вашето звучи доста субективно, хубаво е когато се изказвате така по адрес на някого (особено на лекар) да кажете нещо конкретно и да дадете 1-2 аргумента Simple Smile Дръпната и намусена била... Вие всеки ден ли сте с усмивка? Ако преди Вас е минало дете със сериозен проблем в настроение ли да е? И те са хора все пак и работата им е доста отговорна и натоварваща, това дали лекарят Ви се усмихва изобщо не е критерии дали е добър специалист... И това, че източва пътеките как го разбрахте??? Не се заяждам и не я защитавам (както спонах нямам кой знае какви впечатления), въпросът е принципен Simple Smile

# 33
  • София

Аз съм водила детето на два контролни прегледа при нея, имам впечатления от нея и от периода в родилното - имам корено различно мнение, макар и изградено съвсем за кратко (не казвам че е на 100% правилно). Но Вашето звучи доста субективно, хубаво е когато се изказвате така по адрес на някого (особено на лекар) да кажете нещо конкретно и да дадете 1-2 аргумента Simple Smile Дръпната и намусена била... Вие всеки ден ли сте с усмивка? Ако преди Вас е минало дете със сериозен проблем в настроение ли да е? И те са хора все пак и работата им е доста отговорна и натоварваща, това дали лекарят Ви се усмихва изобщо не е критерии дали е добър специалист... И това, че източва пътеките как го разбрахте??? Не се заяждам и не я защитавам (както спонах нямам кой знае какви впечатления), въпросът е принципен Simple Smile

Да, мнението ми е субективно, защотото е моето лично мнение Laughing

Беше написала тотално грешна Тарансфонтанелна ехография в епикризата на бебето - "Неясни мозъчни структури, колапс на вентрикулната система"  Shocked Shocked Shocked
Изобщо никой не ми каза, че е правена, забелязах я 5 минути преди да си тръгнем от родилното. Слава Богу беше абсолютно опровергана от най-добрия специалист в областта и невероятен Човек - доц. Георгиева. А какво преживяхме с мъжа ми докато си чакахме часа само ние си знаем. В последствие разбрах и за друг подобен случай пак при нея....
Интересно е как сме приели за нормално ако зададеш въпрос на лекар, например - защо двудневното ми бебе има абокат на ръката??? да получиш троснат , отегчен отговор, който нищо не значи. Ако Вие приемате да се държат с вас като с парцал, за мен не е ОК, особено когато става въпрос за детето ми.
(между другото и абоката беше забоден пак ненужно )

Пиша мнението си за тази жена не за да се заяждам, а с единствената идея да предупредя и други родители...

# 34
Не Ви препоръчвам Д-Р Кръстев. Бях при него в началото на бременността... Думите с ченгел му ги вадих от устата, не правеше подробни мерки на бебето( глава, корем, бедро), не казваше дължина, тежина... Една снимка на ехографа не можеше да направи и викаше лекар от др стая😂... Не ми спомена за феталната морфология предварително, а ми е първа бременност и ми изтърси в сряда да си я направя до петък, че ще изпусна срока😡 . С 300 зора намерих лекар който се съгласи да ми я направи(проф. Марков). Смених лекаря с друг, но накрая не останах доволна и отидох в болница Надежда и родих там( препоръчвам Ви я)!

# 35

Беше написала тотално грешна Тарансфонтанелна ехография в епикризата на бебето - "Неясни мозъчни структури, колапс на вентрикулната система"  Shocked Shocked Shocked
Изобщо никой не ми каза, че е правена, забелязах я 5 минути преди да си тръгнем от родилното. Слава Богу беше абсолютно опровергана от най-добрия специалист в областта и невероятен Човек - доц. Георгиева. А какво преживяхме с мъжа ми докато си чакахме часа само ние си знаем. В последствие разбрах и за друг подобен случай пак при нея....
Интересно е как сме приели за нормално ако зададеш въпрос на лекар, например - защо двудневното ми бебе има абокат на ръката??? да получиш троснат , отегчен отговор, който нищо не значи. Ако Вие приемате да се държат с вас като с парцал, за мен не е ОК, особено когато става въпрос за детето ми.

Пиша мнението си за тази жена не за да се заяждам, а с единствената идея да предупредя и други родители...

Подадохте ли оплакване някъде?

# 36
Sistrata, как си? Какво стана? Надявам се да се похвалиш с бебче вече Simple Smile Успех Wink
[/quote]

# 37
  • София
Sistrata, как си? Какво стана? Надявам се да се похвалиш с бебче вече Simple Smile Успех Wink

Ох добре съм, все още сме 2 в 1. Имам вече насрочена дата за секциото, надявам се да устискам до тогава.
Ако нещо стане докато я няма д-р Узунова ми е дала телефона на д-р Колева.
Всичко ме боли, но на финала е така.
Ти как си?

# 38
Стискам палци всичко да е наред Simple Smile На 28 август съм на преглед при нея и после чак октомври.Септември на скрининг ще ходя.Но ако се наложи ,и аз ще ходя при Колева.Стискам палци всичко да мине по мед и масло.Ще чакам добри вести и да се похвалииш Wink

# 39
Здравейте, за всички, които се интересуват - д-р Кръшкова вече работи в Щерев, но не преглежда със ЗК Sad

# 40
Относно др Станева ,  . ...най- близката ми приятелка е при нея с детето си. Даже и мен са ме пускали на прегледа, когато съм била с нея. Обяснява вдичко и е много внимателна. Малката се нуждаеше два пъти да й взимат кръв - в лабораторията им се мръщят като видят бебета. Др Станева ни прати в отделението , старшата на детските акушерки да боцне беба . Акушерката се казва Катя ( фамилията не й знам ) много усмихната, веднага ни вкара в първата стая и е супер опитна. Много бързо взе кръв и ни позволи да останем. Като излязоха резултатите др Станева ни прие пак да ги обсъдим. Надявам се всичко да е ок с мойта точица ( все още) и да съм при нея.

# 41
Здравейте.
Искам да попитам какви са впечатленията Ви от д-р Миков?
Аз честно да Ви кажа съм много много разочарована.
И също се чудя такава лъскава болница, такава реклама, а нямат един читав ехограф, много стара техника, нито размери да ти кажат, нито колко тежи, нито да ти премерят кръвното, нищо, абсолютно нищо, не искат и монитора да завъртят към теб да погледнеш бебчето, а камоли снимка да ти дадат след прегледа. Разочарованието ми от проследяването на бременността е огромно. Като гледам какво е отношението при проследяването, не мога и да си помисля да раждам там.
Ще се радвам ако има и други момичета, които си следят бременността при д-р Миков да споделят своето мнение.

# 42
Апаратурата им въобще не е стара. Въртенето на монитора, съобщаването на мерки и даване на снимки зависи 100% от лекаря. Аз получавах всичко изброено горе на всеки преглед.

# 43
kalei, ще се радвам да споделиш кой лекар ти е проследявал бременността. Явно ще трябва да се насоча към друг.

# 44
Аз бях при Кръшкова, но тя вече не е в тази болница.

# 45
Апаратурата им въобще не е стара. Въртенето на монитора, съобщаването на мерки и даване на снимки зависи 100% от лекаря. Аз получавах всичко изброено горе на всеки преглед.
Същото мога да кажа и аз - при Нецов и Узунова се следих Simple Smile

# 46
Същото мога да кажа и аз - при Нецов и Узунова се следих Simple Smile

Подкрепям Simple Smile Две деца съм родила в болницата. И двете бременности ми проследиха  др Хасан и акушерка Деси. Прекрасни хора и професионалисти.

# 47
Аз родих при Хасан и съм меко казано отвратена от този човек, писала съм и преди това в темата защо. Този човек остави в мен изключително неприятни спомени за раждането ми, което беше като във филм на ужасите, да не говоря за отношението му след това, което беше грубо и обиждащо, граничещо с простащина......  Заради него ме е страх вече да раждам нормално и дай Боже, ако имам второ дете ще съм със секцио. На най-големият си враг не бих го препоръчала. А да не говоря, че от администрацията знаеха какво се е случило и ми се извиняваха 5 дена заради отношението му. Имаше късмет, че не го съдих..

# 48
Искам да попитам какви изследвания правят на бебето след раждането?Има ли скрининг на слуха например?Още не съм ходила на "Отворени врати".Предстои да отида Wink

# 49
    Да напиша тук няколко реда за д-р Колева, мисля че нищо до сега не е писано за нея в темата. Тя ми следи  ЖК и живот и здраве и раждането да е при нея. Страхотен лекар е винаги ми е отделяла достатъчно време, обяснявала ми е подробно всичко и отговаря на всичките ми въпроси, колкото и нелепи да са на моменти. Отделно е много мил човек и много грижовен към пациентите си Simple Smile

# 50
Тя е по заместване на д-р Узунова, със страхотни впечатления съм , отделно имат нов 4Д апарат и днес ми казах  и пол ,а на БХС не успяха Simple Smile Много доволна. Ако мога и двете да избирам за раждане ,бих го направила.Но май не мога Simple Smile

Да напиша тук няколко реда за д-р Колева, мисля че нищо до сега не е писано за нея в темата. Тя ми следи  ЖК и живот и здраве и раждането да е при нея. Страхотен лекар е винаги ми е отделяла достатъчно време, обяснявала ми е подробно всичко и отговаря на всичките ми въпроси, колкото и нелепи да са на моменти. Отделно е много мил човек и много грижовен към пациентите си Simple Smile
[/quote]

# 51
Здравейте.
Искам да попитам какви са впечатленията Ви от д-р Миков?
Аз честно да Ви кажа съм много много разочарована.
И също се чудя такава лъскава болница, такава реклама, а нямат един читав ехограф, много стара техника, нито размери да ти кажат, нито колко тежи, нито да ти премерят кръвното, нищо, абсолютно нищо, не искат и монитора да завъртят към теб да погледнеш бебчето, а камоли снимка да ти дадат след прегледа. Разочарованието ми от проследяването на бременността е огромно. Като гледам какво е отношението при проследяването, не мога и да си помисля да раждам там.
Ще се радвам ако има и други момичета, които си следят бременността при д-р Миков да споделят своето мнение.
Аз съм мн разочарована от др. Миков. Наложи ми се да отида по спешност през нощта за преглед и той беше на смяна. Пусна само тонове, беше мн груб, не ме прегледа и се държа мн неприятно. На въпросите ми не отговори. Със същия проблем пак по спешност в почивен ден попаднах на др. Димитров и съм възхитена.  Имах впечатления от него и при първото си раждане там, но сега ги затвърдих. Мн внимателен, обясни ми всичко,  направи ми изключетелно обстоен преглед и ме успокои.
Родих първото си дете в Софиямед, съвсем скоро ми предстои и второ раждане. Следи ме др. Узунова.  Мога да кажа, че техниката е на ниво, винаги имам снимки, всичко се обяснява подробно. И при двете ми бременности др. Узунова видя пола на бебето мн преди феталната морфология. Явно проблемът при Вас не е в остарялата база, а в проследяващия лекар.

# 52
  • Plovdiv, Bulgaria
Здравейте,някой може ли да ми каже къде работи сега д-р Кръшкова?

# 53
Здравейте,някой може ли да ми каже къде работи сега д-р Кръшкова?

И аз това се чудя, а ми е прекалено неудобно да й звънна и да я попитам Disappointed

# 54
Здравейте, за всички, които се интересуват - д-р Кръшкова вече работи в Щерев, но не преглежда със ЗК Sad

# 55
И аз така знам ,че там работи Wink

Има ли някоя наскоро родила мама в Софиямед да каже отзиви ? Wink

# 56
Да и аз ще се радвам на по-скорошна информация, ако има някоя мама, моля да сподели, как е минало раждането и престоя след това.

# 57
Здравейте и от мен. От началото на бременноста ми до днес, вече в края на 6ти месец се следя при д-р Кръстев в Софиямед, но не съм на 100% сигурна дали искам да раждам там. Много бих искала да знам дали някоя от вас има опит с Кръстев, защото ми е прекалено тих и спокоен, а аз съм пълна противоположност. Слава Богу до сега всичко се развива нормално и не съм имала проблеми, но за раждането искам да съм спокойна и да имам пълно доверие в лекаря, защото напрежението ще е достатъчно.

Здравейте.Аз следих и двете си бременности при д-р Кръстев и двата пъти раждах в болница Софиямед със неговата помощ.Смея да твърдя ,че е невероятен професионалист и съм много доволна от началото на бременностите до раждането и след това.Да тих и кротък е ,но точно това ме караше да се чувствам спокойна повреме на ражданията ,колкото и да съм го ядосвала като не съм го слушала ,нито веднъж не ми се скара( а съм чувала от познати ,че има доктори в други болници,който бият шамари на родилките защото били викали:confounded:Confounded).Дори и трети път пак бих се следила и раждала във Софиямед при д-р Кръстев.
Wink

# 58

Подадохте ли оплакване някъде?

От д-р Станева и аз Disappointed RelievedНямах кърма веднага колкото и да ми искаха .На сутринта дойде и ми каза че бебето е на абокат защото било повръщало от адаптираното мляко.Държаха бебка  ден и половина на система с глюкоза ,защото  не понасяла млякото и трябвало да я хранят с нещо(като допълнение ще кажа че и първото ми бебче  повръщаше в началото ,но тогава не казаха нищо защото тази докторка не работеше тогава там).Д-р Станева измъчи  бебето като и пукнаха няколко вени и мен самата от притеснение,като си мисля това бе с цел по дълга пътека заради която да останем в болницата.В епикризата и ние имахме странна диагноза с цел оправдание.

# 59
  • София
Здравейте,  наскоро разбрах,че съм бременна. Ходих на лекар каза, че съм началото на 5 седмица и трябва съвсем скоро да избера при кой да се следя. Искам да попитам в Софиямед има ли пакет за следене на бременността или всеки път като ходиш си заплащаш прегледите? Имам желание да се следя и живот и здраве да родя там.

# 60
Зависи кой доктор си избереш, но повечето работят със здравната каса.
Аз съм си плащала преглед с видеозон, след изчерпването на 3те полагащи се от касата. Като цяло е това

# 61
Момичета, а знаете ли как стои въпросът с присъствието на таткото по време на раждане, колко струва, ако има и други родилки в родилна зала ми се струва неуместно...? Или ако не е при нас, къде изчаква и кога вижда детето?
Благодаря предварително

# 62
Мисля че няма други родилки, ама все пак да кажат вече родилите, ще се радвам на един по-пресен разказ Simple Smile

# 63
За присъствие на таткото нищо не мога да кажа, но след като родиш и те настанят в стая, ако няма някакви услужнения почти веднага ти носят детето и таткото може да влезе при вас.
Иначе посещенията са разрешени всеки ден между 4 и 5 (поне така беше).

# 64
Много благодаря Simple Smile А имате ли мнение за неонатологията? Напр. имат ли тази лампа, под която се слага бебчо при жълтеница... Тъкмо една приятелка ми разказваше, че в Щерев нямат и ако се наложи, изпращат бебо в друга болница.

# 65
Имат Simple Smile тя се води лапма за фототерапия . На моята приятелка детето го " пекоха" заради жълтеница със специални очила.

# 66
Момичета, може ли някой да даде малко светлина относно режима на новородените в болницата, разбрах, че само вечер ги взимат, така ли е наистина? Отделно, ако цял ден са си при нас, това ме навежда на мисълта че ще трябва да му взема повече дрехи, козметика, памперси. Бие какво взехте за бебето в болницата ?

# 67
През нощта също може да е при теб ако искаш.
Дрехите, пелени и козметика не ти трябват - те си имат и поне преди година беше хубава (козметиката имам предвид).
Децата ги вземаха по време на визитация два пъти на ден, за тоалет и ако ти им го оставиш (ако искаш да слезеш до кафенето примерно).

# 68
Момичета, а случайно някоя да си е носила от онези големи помпащи се топки, които препоръчват по време на контракции? Дали разрешават Grinning

# 69
  • София
Момичета, а случайно някоя да си е носила от онези големи помпащи се топки, които препоръчват по време на контракции? Дали разрешават Grinning

Когато раждах там преди 3 м. едно момиче си беше донесла и топка и разни масла, цялата й стая ухаеше на тях. Но тя си беше платила да е в самостоятелна стая, нз дали това е от значение.

# 70
След раждането не настаняват ли родилките в самостоятелни стаи, поне така информация ми бяха дали от преди около година ?

# 71
  • София
Родих със секцио и първите 3 дни бях сама в стаята, след това доведоха момиче, което току що беше родило нормално.  Във всички стаи където имаше родилки бяха по 2. Само това момиче за което по горе споменах беше сама, но си беше платила за това.

# 72
Момичета, супер сте! Много полезна информация.

Дали може да разкажете как протича изписването от болницата?

Благодаря и спокойна неделна вечер Simple Smile

# 73
Да и аз ще съм благодарна да разбера за изписването,също така и дали в стаите се допускат външни хора, когато не са самостоятелни(надявам се не,но все пак да попитам) ?

# 74
  • София
Относно допускането на посетители - по регламент свиждането в това отделение е от 16ч. до 17 ч.  Но е доста гъвкаво, имаше татковци които идваха и към 18. Нямаше проблем, пускаха ги, важното е да не се засичат с времето за визитации. Иначе с момичето, с което бяхме в стаята, горе долу се разбирахме на кой роднините към колко часа ще дойдат. Повече не стояха по цял час, а 10-15 мин.. Само вендъж ни направиха забележки да не влизат повече от 2-ма външни в стаята. Желателно е  само по 1 човек.

За изписването обикновено го решават след сутрешната визитация, която е към 8-9 сутринта. После няма ограничение, по което време ще ви е удобно да си тръгнете. Важното е ги предупредиш заради документите (епикризи, плащане и т.н.). Но повечето които бяхме там си тръгнахме към 11-12ч.
Препоръчвам ви да отидете на отворените врати за да разгледате отделението. Пред самото него има отделно фоайе,  където може да се съберат роднините и приятелите и там да си направите снимки.

# 75
Ама как така повече от двама са влизали с стаите с новородените бебета  #Crazy #Crazy #Crazy Аз си мислих, че само татковците допускат и то за малко, какво са тези роднини други, които толкова не могат да изчакат 3 дена  #2gunfire

# 76
Момичета, а какво носихте на самото изписване, освен букет за акушерката, която подава бебчо? Бонбони, торта...?

# 77
  • София
Не съм носила букети. Почерпих с малко сладки и сок, но това на което целия персонал се зарадваха, беше че поръчах баница с боза и айрян. Поръчах ги от "Софийска баница", веднага ги нападнаха Simple Smile)
Спомянам си, че като си говорих със сестри относно почерката казаха, че не обичат или им е втръснало от торти, шоколадови десертчета и кола.

# 78
  • София
Изчетох всичко съществуващо за д-р Георги Кръстев из темите във форума, но ще се радвам някоя скорородила мама при него да изкаже мнение.

Освен това ме интересува цената за раждане от 1540 лв в СофияМед какво включва. До колкото разбрах епидуралната упойка дори се заплащала отделно и струвала 350лв...

# 79
Няма ли някоя наскоро родила мама, която да даде малко повече информация? Толкова въпроси ми изникват, примерно това да не носим нищо за бебето добре, ама какво правя ако има нужда от смяна на памперса примерно, нарамвам детето прясно оперирана и тръгвам по коридорите да  търся памперс ли, или чакам няколко часа, някой да дойде да ни провери и да се помоля за нов  newsm78 ?

# 80
Пелените се сменят от неонатоложките, обиконвено два-три пъти на ден минават /ако детето е при теб/, те си имат пелени. Ако много спешно има нужда от смяна / първите дни едва ли ще се наложи/, викате сетрата, има си бутон за тази цел.

# 81
  • София
Да като цяло сестрите от неонатологията се грижат за хигиената на бебето, но винаги може да си вземеш няколко памперса и кремчета от тях , да си имаш в стаята. В някои стаи има маса за повиване, в други не, като моята. Тогава взех от сестрите едни еднократни подложки и сменях памперса на леглото. тов акъм третия ден, тогава вече с епочуствах човек Simple Smile
И направо питай каквото те интересува. Преди 4 м. родих там с планово секцио и надали са се променили кой знае колко нещата там.

# 82
Аз също ще съм с планово секцио, предполагам, че операцията се прави сутринта или поне до обяд, след това колко време те държат в реанимация, след колко време те пусна упойката и дадоха ли ти нещо обезболяващо след като те пусна? Носиха ли ти бебето в реанимация?

# 83
  • София
Да, сутрин почват операциите, в зависимост колко са родилките и кои са докторите, се решава рано сутринта коя кога ще е. В моя случай аз бях първа за деня от 08:30. След това към 11 беше операцията на следващата мама. Иначе обезболяващи колко искаш. Първите 1-2 дни ти се вливат венозно или мускулно, зависи. След това ако искаш ти слагат, но няма да се притесняваш, те си питат дали искаш и как се чустваш, мое мнение по добре си слагай. На третия ден ми препоръчаха да си взеха едни свещички - профенид, страшно добри и с тях изкарах следщите дни и в къщи.
За отпускането на упойката - бях със спинална, а не пълна, някъде късния следобяд вече бях добре, тогава почваш да се наливаш и с вода. На следващата сутрин ни раздвижиха. Въобще слушаш  сестрите , те са много готини, с най-добри спомени съм от Деси и Тина .
За бебето и реанимацията - донесоха ми я когато таткото дойде и това беше. Чак на следващата сутриа след като ме раздвижиха ми я докараха в стаята. А следобяд почнахме лека по лека опитите с кърменето.

# 84
Благодаря за отговора, а в стаята после как беше, сама или с още някой ?

# 85
  • София
Някои момичета бяха от самото начало с други в стая.
При мен така се получи, че чак на третата нощ престой в болницата, настаниха една мама, която току що беше родила нормално.
Има допълнителна такса, ако искаш да си самостоятелно настанена, но трябва да ги предупредиш. За съжаление не помня каква беше, може да им се обадиш.

# 86
Ами не съм решила все още дали искам самостоятелно, може да ми е много скучно сама, ама от друга страна, ако попадна на някоя несъобразителна съквартирантка, която постоянно да си вика роднините и това не е добре и аз не знам мисля го още.

# 87
Здравейте, терминът ми е на 17.02.2018 като желая да родя при доктор Хасан - изключително доволна съм от него, както и от акушерката Деси.
Проблемът е че той ще бъде отпуска до  29.01.
Въпросът ми е има ли цена само за избор ба акушерка или просто си плащал 900лева , защото раждаш в частна болница плюс допълнотелните суми за цена нс нощувка.
Имате ли информация дали кма разлика в цената при нормална раждане и секцио. Също така каква е цената за вип стая.
Благодаря за съдействието

# 88
  • София
Здравейте, терминът ми е на 17.02.2018 като желая да родя при доктор Хасан - изключително доволна съм от него, както и от акушерката Деси.
Проблемът е че той ще бъде отпуска до  29.01.
Въпросът ми е има ли цена само за избор ба акушерка или просто си плащал 900лева , защото раждаш в частна болница плюс допълнотелните суми за цена нс нощувка.
Имате ли информация дали кма разлика в цената при нормална раждане и секцио. Също така каква е цената за вип стая.
Благодаря за съдействието

За планово секцио и за нормално раждане цената е една (май около 1500 +/-, тия 900 са част от 1500те). Допълнително плащаш (мисля 350 лв) за епидурална упойка, ако я искаш. За избор на акушерка не знам дали плащаш, но ако толкова много я харесваш може да говориш директно с нея и да я попиташ дали има начин тя да е в екипа по раждането и ако да, как да го направите. За Вип стаите не мога да си спомня но беше около 200 лв нощувката (ако не се лъжа) някой по-запознат тук може да каже Simple Smile

# 89
Здравейте!
Как става записването за ЖК в Софиямед?
Има ли лекари , които следят по Каса или се заплаща и колко?
Кой бихте препоръчали?
Мерси!

# 90
Аз лично Колева бих препоръчала.Д-р Хасан също е добър, доктор Узунова -също, но мисля, че е още по майчинство.

# 91
  Аз също бих препоръчала д-р Колева, страхотна е и като лекар и като човек, няма да съжаляваш. За д-р Хасан има малко противоречиви мнения а д-р Узунова и аз мисля, че още е в майчинство.
  Тук е момента да изкажа и възмущението си от парашутистката специализант д-р Кръстева, както се сещате е дъщеря на д-р Кръстев, изключително надута и надменна, няколко пъти съм я засичала и винаги ми е правила лошо впечатление, самочувствието и е се едно е завеждащ отделение а не специализант. 

# 92
Препоръчвам д-р Хасан и акушерката, с която работи - Деси. Прекрасни, прекрасни хора и специалисти. Две дечица родих при тях, и следващо, ако имам, пак ще им се доверя. И момичета, докторът си е доктор за следенето, но ако ще раждате естествено, много е важна акушерката. Реално тя изражда бебето, тя ви наставлява какво и как да правите, така че, гледайте екипа и да си харесвате и доктора и акушерката. Късмет 😀

# 93
  • София
Аз лично Колева на никой не бих я препоръчала. Точно тя ме отказа от раждане в Софиямед. Веднъж съм раждала и са ме преглеждали поне 10 различни лекари в различни болници и имам база за сра сравнение.  Както се казва гърмян заек съм вече. Много е мила и внимателна само ако й платиш ехографа. За стандартно следене по ЗК работата й е проформа. В момента, в който й казах, че ще раждам в друга болница тотално ме неглежира. Нещо, което не може да се случи при д-р Узунова - стриктна, всичко си следи, реагира адекватно. Точно както всеки би очаквал от лекаря, на който поверява следенето на бременността си.

# 94
  • Sofia
Дали има някой, който да е записал детето си на педиатър в София мед. Търся мнения.

# 95
Според мен и Узунова е същата печалбарка ...

# 96
Поне се обосновете по някакъв начин.
Съжалявам много, но за нея точно не знам дали би могло да се кажа, когато два дни след секциото си става да оперира пациентка, която идва по спешност.

# 97
Да това е вярно, но знаеш ли срещу каква сума ? Ако не бях запозната ( лично ) нямаше да си позволя да коментирам.
 Не става въпрос дали е добра или лоша като лекар, а че алчността й е пословична.
Няма да споря с никого, всеки си решава сам за себе си.

Последна редакция: вт, 20 фев 2018, 03:19 от Чукове на съдбата

# 98
  • София
От познати чух,че в Софиямед ражданията са предимно секцио. Защото лекарите излишно го препоръчват, когато трябва и когато не трябва, казват,че било наложително. Имате ли наблюдения дали това е така? Колебая се дали да раждам там.

# 99
Не мисля, че са предимно секцио. Два пъти съм раждала там, плюс ми се е налагало да лежа за задържане и много жени си раждат естествено. Моят доктор-Хасан, дори не ми е предлагал секцио, а предпочита естествено, и ако се наложи - чак тогава. Имаше обаче някой доктор, който предпочита секцио, но не мога да се сетя кой...

# 100
Може би е др. Нецов. Аз се следя при него, изключително доволна съм, но постоянно казва, че бебка е голяма и най-вероятно ще се наложи секцио. Утре съм на преглед, за да преценим как ще действаме, защото съм в 39+2 седмица. Много ми се иска да родя нормално, но и не оспорвам преценката му....

# 101
  • София
Сетих се да питам някакви недотам важни работи, ама все пак Simple Smile

1. Изписването от към страна на неонатологията ли става или от страна на АГ-то?
2. По време на раждане със собствена пижамка ли се ражда или ти дават "болнична" такава с цел да не омажеш твоята си Simple Smile
3. Отделението разполага ли с помпа за кърма?
4. Всяка една от вече раждалите мами там им е вливан окситоцин?

# 102
По въпрос 1-реално входът на отделението е само един, или бъркам?
2. Трябва да носиш минимум две пижами, с едната раждаш.
3.няма помпа, трябва да си носиш.
 Успех и леко раждане.

# 103
  • София
Понеже разбрах, че 1500 някъде се плаща за раждането и избор на екип, в тази цена включен ли е и престоя в болницата ?

# 104
Да, включен е престой Simple Smile

# 105
  • София
По въпрос 1-реално входът на отделението е само един, или бъркам?
2. Трябва да носиш минимум две пижами, с едната раждаш.
3.няма помпа, трябва да си носиш.
 Успех и леко раждане.
И аз мислих, че е само един, но онзи ден видях снимки във Фейсбук на входната врата на Неонатологията, която е различна от АГ-то, та се зачудих.
П.С. относно окситоцина имаш ли коментар? Simple Smile

# 106
Последно като родох 2017 изписването беше откъм аг-то. За първото раждане ми сложиха окситоцин, за второто-не. Но смятам, че можеш да обсъдиш с доктора си най-добре Hug

# 107
Здравейте, мами Simple Smile Аз вече съм горда мама на бебе Емануела.
Роди се на националния празник. Имах насрочено секцио за 7-ми, но водите ми изтекоха, контракции на 3 минути и разкритие 1 см.
Чух се с моя лекар, др. Нецов, и потеглихме към болницата. Там сформираха екипа. През това време ме прегледаха, направиха ми клизма (въобще не е страшно) и ме въведоха в операционната. С моята нощница си бях, не дават от тях. Биха ми спиналнта упойка, усеща се като ухапване от комар и след секунди вече не си чувстваш краката. Извадиха бебка, показаха ми я, една сестра си държеше телефона до мен, за да видя точния час Simple Smile Всичко минава с шеги и закачки, за да се разсейваш.
След това ме заведоха в реанимацията, таткото дойде да ме види, а после отиде до Неонатологията да види Ема.
На мен ми я доведоха малко по-късно, но само си я гледах, не я сложиха на гърда.
Операцията беше в 12,30, раздвижиха ме на другата сутрин в 10. През цялата нощ ми вливаха обезболяващи, не съм усетила болка. Раздвижването е кофти, но не чак толкова. Още от сутринта сестрата ме караше да се завъртам наляво и надясно. Малко неприятно е, когато ти натискат матката, за да изтичат лохиите.
След като станах, си отидох сама до стаята, даже сестрата ме накара да забързам крачката Simple Smile
Изкъпах се, сложиха ми водоустойчива лепенка и ми доведоха бебето.
Истина е, че колкото повече се движиш, по-добре се чувстваш.
В отделението няма помпа.
Изписването става от входа на Неонатологията. Посрещачите минават от страна на Спешното отделение.
Като цяло съм изключително доволна от всичко. Грижиха се перфекто за нас, дават съвети за кърменето.
Една лекарка ми препоръча да си взема свещички Профенид за болките.
Вземете си шоколадче да се подкрепите след раздвижването и малки бутилчици вода.
По принцип след секцио се стои 5 нощи, но нас ни пуснаха след 4-тата, тъй като всичко с бебето и смен беше наред.
Цената е 1500 лв.
Май това е всичко, ако имате още въпроси, питайте смело Simple Smile
Успешно и безпроблемно раждане на всички, на които ѝм предстои.

# 108
  • София
Странно. Понеже се ядосах, та онзи ден ходих на деня на отворените врати да разпитвам разни работи.

Едното от тях беше, че помпа има (мислих, че нямата), но по-добре моя да си нося, от хигиенна гледна точка.
Нощници има(мислих, че не предлагат), но по-добре моя да си нося.
Следродилни гащи и тампони за кърма нямали.
Памперси и мокри кърпи за бебето не са необходими. Те давали - не знам за тази информация с памперсите и кърпите колко е достоверна, в последствие се сетих, че тия въпроси трябваше на неонатоложка да ги задам, а не на акушерката, че се оказва, че неонатологията вече е в друг сектор и бебета са през няколко врати и коридори Simple Smile

Като цяло това, което разбрах е, че раждането ще ти протече както ти каже твоя доктор. Всеки доктор си имал подходи и способи Simple Smile Така че за въпроси относно самото раждане и протичане на него трябва АГ-то да си питаме.

# 109
  • София
Ети, честито! Колко голямо се роди бебче?
Аз още не съм ходила на отворени врати и ще гледам скоро да си остана от работа за да отида. в сайтове на други болници има снимки поне на родилните зали и стаите, а на софиямед няма. Какво представляват самите "отворени врати" в софиямед, разбира ли се нещо по-конкретно , което не можеш да разбереш от Аг-то на консултациите? Има ли много посетители и възможност да си зададеш въпросите?

# 110
Благодаря Simple Smile Ема се роди 3,200 и 51 см.

Отворените врати не са нищо особено. Отидох и отпред се засякохме с още едно момиче и бяхме само ние. Показаха ни 1 стая, разказаха ни какво да си носим за нас, колко струва раждането... Но общо взето аз си бях написала въпроси и си ги зададох.
Стаите са напълно прилични, с 2 легла, няма как да сте повече от 2 мами, но може и да си самичка, ако няма много родилки Simple Smile Има възможност да си заплатиш допълнително и да си сама.

Поздрави и успех!

# 111
  • София
А самите родилни зали как са? От познати, разбрах,че в някои болници са самостоятелни, в други не. Разгледах сайтовете на повечето болници и това беше уточнено, но за софиямед,честно казано не разбрах как е точно. Като за първо раждане, мисля ,че не би ми се отразило много положително  да видя друга раждаща жена или да родя, докато има друга жена.

# 112
  • София
Цените ли там са високи по принцип или специалиста при който смятам да ходя е много скъп (100лв), ултразвук 50лв (при друг)? Става дума за хронична травма на крака и се чудя къде да отида, при добър специалист. А за доц. Тони Георгиев съм сигурен че е такъв.

# 113
  • София
А самите родилни зали как са? От познати, разбрах,че в някои болници са самостоятелни, в други не. Разгледах сайтовете на повечето болници и това беше уточнено, но за софиямед,честно казано не разбрах как е точно. Като за първо раждане, мисля ,че не би ми се отразило много положително  да видя друга раждаща жена или да родя, докато има друга жена.
До колкото знам родилната зала е една. В нея има две магарета и според зависи може и да се засечеш с още някоя. Ще ви опънат един параван да не я виждаш, ако те притеснява, но ще я чуваш Simple Smile
Има и отделна зала за планирано(или не) секцио. Т.е. ако тръгнеш да раждаш нормално, ама нещо не се случат както трябва работите веднага те местят в другата за секцио.
Ама не съм 100% сигурна, та някой знаещ да се обади Simple Smile

# 114
Здравейте, някой да има впечатления от педиатрите там?
Живо ме интересува, защото ми е много удобна локацията Simple Smile

# 115
Здравейте, бихте ли могли да ми кажете в цената 1500 лева, включена ли е упойката или тя се заплаща отделно?

# 116
Упойката при нормално раждане се доплаща отделно 350 лв, секциото струва 1500 лв.

# 117
  • София
Във всички болници има информация, кое колко струва, само в Софиямед не. И всеки казва различно. Не може на мен на женската консултация да ми се казва едно, на друго момиче друго, а на трето на отворените врати трето нещо. Тук също се срещат различни мнения. Ами някак си тези неща би трябвало да са официално оповестени и това не говори хич добре за болницата.

# 118
  • в моя свят
Не само, че не пишат, ами на мен ми извъртяха много кофти номер като ми издадоха фактура с основание Пакет, а аз плащам лапароскопсия сет и застраховката ми отказва да признае разхода. Имаше жалба, проверка и глоба по случая, като тази практика надали ще се промени. Докато имах престой там, постоянно някой се разправяше за сумите и кой какво казал , а какво излиза накрая. Добре, че доктора при когото бях е специалист и това в крайна сметка е най-важното, а не парите.

# 119
Благодаря Simple Smile

# 120
  • София
До колкото знам цената за раждане там вече е повишена с около 200 лв..

# 121
Живот и здраве ще раждам там (планово секцио) със спинална упойка. АГ-то днес ми каза, че цената на раждане от 1-ви април е 1700.
Искам да попитам вече раждалите мами там (секцио) колко нощувки те държат?
Благодая

# 122
Здравейте! Успех с раждането.
По принцип след секцио се стои 5 нощувки, но ако всичко е наред с бебо и мама, може и 4. Нас ни изписаха след 4-тата нощувка.

# 123
Благодаря🌹

# 124
  • София
Здравейте,
Лекарят, при когото винаги ходя (д-р Хасан) е зает, а тъй като имам нужда от преглед по-раничко ми запазиха при д-р Миков.
Обикновен преглед е, тъй като имам закъснение в цикъла и отрицателни тестове.
Някой има ли наблюдения към него, какво ви е мнението?
Благодаря предварително!

# 125
  • София
Здравейте,
Лекарят, при когото винаги ходя (д-р Хасан) е зает, а тъй като имам нужда от преглед по-раничко ми запазиха при д-р Миков.
Обикновен преглед е, тъй като имам закъснение в цикъла и отрицателни тестове.
Някой има ли наблюдения към него, какво ви е мнението?
Благодаря предварително!

С много добри впечатления съм от него. Даже ме беше яд, че не знаех че вече е там и не ми води той ЖК. Приятелка си следеше и двете бременности при него. Акушерките също казаха, че е много добър лекар и човек.

# 126
Здравейте, все още не съм раждала, но имам изключително грозни впечатления от д-р Исхан Хасан и болница Софиямед, затова ще ги споделя и тук, може би ще е от полза за някой при взимане на решение Simple Smile
Действието се разви преди година, но все отлагах писането на мнение за крайната му немарливост и непрофесионалност. Посетих го след като имах симптоми, включващи парене и сърбеж. Направи ми микробиологично изследване. Когато отидох за резултатите, както обикновено пред кабинета му чакаха купища хора, поради обичайното закъснение с часовете. Когато влязох, той и сестрата държаха изследването ми в ръце и мълчаха. Накараха ме да им преразкажа защо съм отишла и какви оплаквания съм имала. Последва мълчание и поглед, забит надолу. Както може да си представите, започнаха да ми минават плашещи мисли през съзнанието. Най-накрая доктора прецени да прекрати тягостната тишина с репликата "Ами има причина....има причина за симптомите". Говореше с паузи и на пресекулки и вече си представях, че диагнозата явно е много сериозна, дори смъртоносна. След паузи и увъртания ми съобщи, че при изследването е открита бактерията Ешерихия коли. Спомних си, че съм чувала за разпространена бактерия по морето и т.н., но не знаех никакви подробности - какво  я причинява и до какви последици води. Заради начина, по който ми го съобщаваха се паникьосах изключително много и попитах какво означава това и до какво може да доведе. Попитах и дали се лекува. Той ми отговори "Да, но бавно. Много бавно. Може да отнеме години". Бях меко казано шокирана. Като последици ми каза, че е възможно да доведе до запушване на маточните тръби и евентуално може да не мога да имам деца. Не мога да ви пресъздам цялата тягостна атмосфера на този разговор. След това започна да пише рецепта с лечение, като изписа поне 6 неща. Аз вече не бях на себе си, причерня ми, започнаха да ми пищят ушите и усетих, че ще припадна. Помолих да ме извинят и казах, че не се чувствам добре, при което като с магическа пръчка и той и сестрата сложиха ведри физиономии и започнаха закачливо да ме питат какво толкова съм се притеснила. При все че се намирах в лекарски кабинет, вместо да ми измерят кръвното или да ми предложат вода, отвориха вратата и казаха на съпруга ми "Ела да си придружиш момичето". Той се чудеше какво се е случило, след като влязох здрава и права, а се налагаше да ме "придружава" на излизане. Както може да се сетите, след като се освестих физически, изключително се разстроих от новината, че е възможно да не мога да имам деца и че ми предстои години борба с някаква бактерия. На следващия ден осъзнах, че поради абсолютната си неадекватност в кабинета не са ми ясни някои неща по изпълнението на рецептата. Д-р Хасан приема в кабинета си само в петък и събота и за да избегна една седмица чакане, за да го посетя отново си позволих да се обадя по телефона и просто да го питам. Той бешв изключително подразнвн и груб, каза ми че за това си има кабинет, аз му отговорих, че както сигурно помни съм си тръгнала от кабинета почти в несвяст и че за да го посетя отново трябва да чакам 1 седмица и той изсъска през зъби "Имате точно една минута да си зададете въпроса". Всъщност повече така и не го посетих. Отидох на консултация при д-р Делчева в св. Пантелеймон. Изключително блага и разбрана, вдъхваща спокойствие и обясняваща всичко. Засмя се като чу прогнозата му. Обясни ми, че това е бактерията причиняваща цистит и е много често срещано да попадне в половата система. Че се лекува с лекарства и обикновено един курс на лечение около месец дава резултат. Така и стана. Година след това съм бременна в 4-ия месец. Никога няма да забравя начина, по който се почувствах в кабинета на д-р Хасан, стреса, който ми причини и грубото му отношение на следващия ден. Представям си как бременните, които имат нужда от спешна консултация чакат по 1 седмица, за да могат да зададат въпрос. Не го препоръчвам на никого, нито самата Софиямед, в която обслужването на рецепция е на ниво, по-ниско от на бензиностанция. Но това е друга тема. Успех на всички с избора на свестен и отзивчив специалист Simple Smile

# 127
Доста неприятен опит. Аз също се следя при д-р Делчева и искам да споделя изключително добрите си впечатления от нея. Успешна и лека бременност ви желая!

# 128
  • в моя свят
Благодаря, че споделихте. И аз не смятам повече да се доверявам на Софиямед. Явно много са си повярвали лекарите там. Само се надявам все пак да има и добри лекари, за да има къде да се лекуваме при нужда.

# 129
  • София
За конкретния доктор не знам, но за регистратурата просто нямам думи. Все по-зле и по-зле стават. И все по-малко.

# 130
Миналата година раждах при д-р Хасан и тази година живот и здраве отново ще се доверя на него и Деси. От опит мога да споделя, че е много внимателен и отговорен. Раждах в ден, в който почиваше - беше неотлъчно до мен от 9,00 сутринта. Бяха 8 човека докато раждах - бях убедена, че ще се стигне до операция, но той ми я спести. Родих в 15,10.
Относно чакането за преглед - аз досега не съм ходила при добър специалист, пред чийто кабинет няма опашка... Не съм чакала повече от 20-тина минути. Въпреки това прегледът не се пришпорва. Може би административните въпроси са му една идея досадни, но Деси е насреща за тях.
В отделението е прилично - стаите и спалното бельо са ОК, но банята беше със запушен канал. Къпеш се сутринта и до обяд джвакаш в смес от мръсотия, сапунка и вода. Персоналът е любезен.
Раждането струваше 1500 лв - 600 раждане&престой и 900 избор на екип. До колкото зная фондовете поемат раждането, а изборът на екип си го плаща пациента. Може би при всеки е различно.

# 131
Има ли някоя раждала естествено в тази болница? Все секцио, та секцио чета.. ако да - кога и при кой доктор?

# 132
 Здравейте,аз-при др Хасан,две раждания.   Прекрасен специалист,работи с акушерка Деси-също страхотнa. По време на двете ми бременности,почти всички жени са ми казвали, че са родили или предстои естествено раждане,не само при др Хасан,а и при останалите доктори.Последно родох 2017г.имаше някой др,който основно препоръчва секцио там,но не помня кой.Успех Simple Smile

# 133
  • София
д-р Узунова и д-р Миков са за нормалното раждане.

# 134
За д-р Узунова мога да гарантирам!

# 135
Момичета а някой знае ли нещо за невроложката Димова ,понеже имаме час за др.седмица а не зная нищо нито за болницата нито за лекарите там.

# 136
Здравейте. Мисля да се запиша за наблюдение на бременността при д-р Хасан и ме интересува лесно ли издава болнични по време на бременност?
Бихте ли споделили впечатления?

# 137
Доста неприятен опит. Аз също се следя при д-р Делчева и искам да споделя изключително добрите си впечатления от нея. Успешна и лека бременност ви желая!
Дали имате мобилен телефон на д-р Делчева?

# 138
Дали имате мобилен телефон на д-р Делчева?
Д-р Делчева преглежда в няколко центъра - МЦ Лора до Съдебната палата и Св. Пантелеймон, пак в центъра. Звъннете там да си запишете час, успех!

# 139
Аз се следя при нея в св. Пантелеймон, но искам да се консултирам с нея за нещо,а съм извън София, затова търся други нейни контакти.