Повтаряне на предучилищна група в училище?

  • 7 499
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Здравейте, имам следния въпрос: Детето ми догодина ще е 4-та група в детската градина и ще я завърши на 6 г. и 8 м. Не искам да тръгва на 6 г. на училище, а да изкара и 1 година предучилищна в у-ще. Някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация и дали е възможно да се повтаря пред8чилищната група?

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 17:29 от nimfi4ka

# 1
  • Мнения: X
Обикновено децата тръгват на училище с набора си. Явно детето е родено в края на годината. До колкото знам и деца, родени в края на месец декември, тръгват на училище преди да са навършили 7 години - с набора. За по-ранно тръгване на училище никой не прави проблем, особено ако е премината дву-годишната предучилищна подготовка, но за по-късно...не мисля, че е редно. Голямата ми дъщеря е родена ноември. Също не ми се искаше да тръгне на училище преди да е навършила 7, но нямаше как.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
Не, родена е януари и тръгна на градина с преден набор.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 115
По-догодина отиваш в училището, НЕ говориш за градината, подаваш си молбата за ПГ и ти приемат детето без никакъв проблем.

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 19:56 от Free Agent

# 4
  • Мнения: 2 485
Щом е родена януари няма никакъв проблем да изкара подготвителна група в училище. Може и в градината да остане, ако желаеш.

# 5
  • Мнения: X
Щом е родена януари 2012  тръгва на училище след две години. Ако беше декември 2011 - тръгва догодина.

# 6
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
Моето също е с предния набор сега на градина.Казаха ми,че не може да кара два пъти предучилина Confused И аз се чудя как ще бъде занапред.

# 7
  • Мнения: 2 485
Захарче, коя група е детето ти? Просто го премести още сега в групата от неговия набор. Няма нищо за чудене.

# 8
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 659
Сега не есен ще е трета,а трябва да е втора.Няма как да го преместя,защото в групата с неговия набор са записани 38 деца.Затова и кандидаствахме за по големия набор.Исках да е точно в тази градина.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 244
Моето също е с предния набор сега на градина.Казаха ми,че не може да кара два пъти предучилина Confused И аз се чудя как ще бъде занапред.
Захарче, кой ти го каза това, че не може 2 пъти предучилищна? Точно от това се опасявах..моето дете така или иначе ще е 4-та група,няма как да го местя, а мислех, че ако искам мога да отложа първи клас Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 38 115
Детето си върви с набора. Казвам ти от личен опит /моят проблем беше малко по-различен, но пак е свързан с ДГ И ПГ/. ДГ и училищата нямат особена връзка. Отиваш в училището, качваш се в канцеларията, попълваш си една молба и си влизаш ПГ като стой та гледай.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 244
По-догодина отиваш в училището, НЕ говориш за градината, подаваш си молбата за ПГ и ти приемат детето без никакъв проблем.


Защо да не говоря за градината? Излиза, че не е възможно да повтаря и трябва да заобиколя правилата ли?

# 12
  • Мнения: 2 485
Никакви правила не трябва да заобикаляш. Щом не е навършило 7г мястото му е в ДГ или в подготвителна група в училище. Тръгването по-рано на училище е само по желание на родителите. Ако не желаеш, никой не може да те принуди насила. Както вече ти написаха, подаваш една молба в училището и всичко е ОК.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 244
Благодаря ви за отговорите!

# 14
  • Мнения: 8 147
След завършване на 2 предучилищна група детето получава удостоверени. То е официален документ от минстерството. Тоест не вярвам след като детето изкара ПУК в ДГ, държавата да плати втори път за същата дейност.
Може би е хубаво още тази година да го преместите с набора.

Общи условия

Активация на акаунт