проблем с багажа при полет от аерогара ВарнаЗ

  • 1 765
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Аиша е права. Когато бяха взели цигари в Англия големият ми син получи писмо, че може да си ги получи като заплати съответната цена на цигарите в английски лири. Тук изчезнаха безследно.  newsm78

# 16
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 774
Когато акцизна стока е над разрешеното количество се иззема по определен ред, с протокол, в присъствие на собственика на баажа. Не се преджобва куфара тихомълком.
Това става когато минават митническа проверка. Товага се съставя акт за митническо нарушение и се плаща солидна глоба. Когато е в непридружаван багаж се конфискува, нито протокол е нужен, нито пътника да е там.

# 17
  • София
  • Мнения: 16 024
В Америка може и да е по този начин, тук е друго.
Миналата седмица на летище София след чекиране на багажа повторно извикаха 1 човек. Бяха му върнали и пътната чанта, придружиха го отзад, в офисите.
Бях наблизо и наблюдавах. После моя близък от проверяващите ми обясни, че е имал нещо в повече в багажа и са направили протокол за унищожаване. Полета беше за страна от ЕС.

# 18
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 774
Английските изисквания са идентични с американските. А и след 25 години (повечето от тях в България)опит в тази сфера, поне законите и процедурите съм научила.
Американските са малко по-културни. След проверка на багажа / сканиране и тарашене оставят протокол. Имах спрей за мечки в багажа.
Иначе в Лондон съм виждала как снемат куфар от лентата и започват да отварят наред, др  що имаше пликче в този куфар беше отарашено, а собственика въобще не беше там. Изкараха алкохол и си останаха да чакат собственика.

Всички летищни власти, тук ДХЛС, викат определени пътници -по името, необичайна дестинация и др критерии. В такива случай следят първо за пари, и дали съответстват на националното законодателство, обстоен разпит. Багаж не ровят.
Общо взето изпращащата дестинация/ страна на износа не следи за количества и подобни. Това е проблем на получаващата дестинация. Изпращащата страна сканира за стоки опасни за превоз в багажното на самолета.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Както някой по-напред е писал, проблемът ви е в наземния персонал, обслужващ полетите , а не в авиокомпанията. Концесионер на варненското летище е "Фрапорт туин стар" , съответно и те наемат персонала на летището. Ето тук има форма за контакти с тях http://www.fraport-bulgaria.com/Feedback/tabid/215 , имат и фейсбук страница. Можете да пуснете оплакване до тях , като посочите номер на полет и дата ,много бързо ще разберат кой е бил на работа тогава  Peace Ако официалните оплаквания зачестят, предполагам ще вземат мерки. И ние фолираме куфара , ако пътуваме с чекиран багаж , липси не сме имали досега.

# 20
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Благодаря, ще се възползвам от посочената форма. Току-що говорих със сина ми и той каза, че освен цигарите му липсват и очилата. За друго все още не е установил. Оправни сме ние в БГ.  Sad

# 21
  • Мнения: 6 529
Ако куфарът е отварян, трябва да оставят стикер

# 22
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Той куфарът явно е отварян, щом има липси, но стикер никакъв няма.
Освен това писах на по-горе дадения ми линк, но ЕСТЕСТВЕНО отговор няма.
Коя съм аз, че ще им искам обяснения и ще се жалвам. Rage

Общи условия

Активация на акаунт