Флирт с колега?

  • 25 922
  • 314
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! Дори не съм сигурна защо отварям темата. Може би за да чуя мнението ви, може би просто, за да споделя някъде.
На 25г. съм и имам сериозна връзка вече 9 години. Заедно сме от гимназията, първият ми сериозен приятел. Той е с три години по-голям. Живеем заедно, дори се замисляме за следващата стъпка. Но напоследък има повече работа и вечерно време е уморен, иска да си почива, не ми обръща толкова внимание. В същото време имаме редовен сексуален живот, средно около 3 пъти седмично правим секс. Това е като цяло за отношенията с приятеля ми.
Успоредно с това... преди няколко месеца започнах работа в неголяма фирма. В работата ми повече време сме заедно с единия колега. На 32, със сериозна връзка и малко дете. От началото се разбираме много добре, разговорите ни вървят. В последния месец-два ми обръща повече внимание. Започна се с комплименти, случайно докосване по ръката, по гърба. В началото не знаех как да реагирам. Чувствах се едновременно харесвана, но и леко стресната- да се дръпна ли, да му кажа ли да не ме пипа? Веднъж-два пъти го попитах какво прави и той ми отговори, че просто му е приятно да ме докосва. Е, на мен също ми харесваше. Постепенно нещата се задълбочиха - опитваше се да ме целуне по гърба, по врата - все набързо, когато се засечем сами без други колеги. Последните дни се опитва да ме целуне по устните, но все го избутвам. Въпреки че имам желание, но по-скоро не ми стига куражът. Може би ме спира и фактът, че не знам къде ще свършим. Споделял ми е, че ме намира за много привлекателна, че иска да бъдем заедно.
Човекът е семеен, казвал ми е, че не е моногамен и това ме притеснява. В главата ми изскачат много "ако" - ако ми хареса, ако искам да бъде заедно, ако имаме връзка...И винаги светва силна червена светлина - той изневерява. Аз съм ревнива, не мога да бъде с такъв човек. Сподели ми, че е имал дълга връзка в средата на 20-те си години. Успоредно на нея е имал афери със случайни и не толкова момичета. В сегашната му връзка не знам дали е изневерявал, но съм на мнение, че случи ли се веднъж, има огромна възможност отново да стане. А и приемам и флиртът му с мен за изневяра.
Засега смятам, че иска само да се позабавляваме. Той също работи много и един вид съм му разтуха в натоварения ден. Засега само го харесвам, но имам страхове, че може да започна да изпитвам нещо към него, ако се поддам и флиртът ни се задълбочи. Много ми допада като човек(изключение на виждането му за изневерите. Досега аз не съм изневерявала) и смятам, че има вероятност да хлътна по него.
Имам толкова много въпроси и притеснения в главата си. Да не споменавам, че не искам и колегите да се усетят и после да говорят зад гърба ми. Не на последно място обичам приятеля си и не искам да разваляме връзката си. Надявам се това с колегата да е мимолетно и скоро да утихне. А може би ще е най-добре да си намеря нова работа...
Отново казвам, че пускам тази тема най-вече, за да споделя някъде. Не искам да разказвам на приятелката ми, предпочитам нещата да си останат анонимни. Въпреки това ще се радвам да прочета вашите мнение по случая ми.

# 1
  • Мнения: 4 275
Влезеш ли в тази игра, ще излезеш много трудно. Накрая задължително ще има един или повече наранени. Кажи му на този колега твърдо, да спре да те закача и да те докосва неволно. В момента той вижда, че не се дърпаш и си действа, усеща, че и ти го харесваш.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 1 760
+ 1 . Особено ако държиш на партньора си. Освен това колегата е с малко дете. Това за мен е по-голяма спирачка, отколкото това, че има приятелка/ жена. А и ако хлътнеш, ти сама си забелязала, този мъж не е моногамен. Има голям шанс да нарани и теб.

# 3
  • Мнения: 8 760
Той също работи много и един вид съм му разтуха в натоварения ден.

Стигнах дотук и избухнах в хилеж...продължавайте и далече ще стигнете докато сте си разтуха един на друг  Joy Joy

# 4
  • Мнения: 414
Смени си работа 😉

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И да я смени, от 15 годишна в такава сериозна връзка... може да продължи да се чуди какво ли е "чуждото".

# 6
  • Мнения: 14 894
Той колегата е ясен , кой знае колко пъти се е пробвал . Разбирам , че един вид нямаш опит и че се ласкаеш , но едни отношения трябва да са заредени с перспектива и очаквания / според мен/.  За идеята да се поразнообразите , няма никакъв смисъл. При това, на работното място . Ще ти излезе име на лесна , репутацията ти ще пострада. Никак не е ок. И го разбираш напълно, доколкото ми се струва. Колегата във всички случаи ще излезе "сух" , пък и е предупредил.

# 7
  • Мнения: 8
Мишелин, проблемът наистина е, че и аз го харесвам. Отделно си имаме някакви закачки, които са без какъвто и сексуален характер - чувството ни за хумор съвпада. Притеснявам се и какви ще са отношенията ни след моя отказ - дали няма да е наранен и да спрем да общуваме.

+ 1 . Особено ако държиш на партньора си. Освен това колегата е с малко дете. Това за мен е по-голяма спирачка, отколкото това, че има приятелка/ жена. А и ако хлътнеш, ти сама си забелязала, този мъж не е моногамен. Има голям шанс да нарани и теб.

Аз съм на 90% сигурна, че той не би оставил никога жена си. Именно заради дъщеричката им. Много добър баща е, цялото свободно време е за малката. Нямам илюзии за нещо такова. Има я и вероятността аз да хлътна, да бъдем заедно и на него просто да му омръзна. Както е ставало и с другите момичета. Нямам опит в такива отношение. Със сегашния ми приятел сме заедно от гимназията - откакто сме заедно съм му се била отдала изцяло в емоционален план. Притеснявам се, че ако направя нещо такова с колегата, аз ще бъда наранена. А да не говорим, че и никога няма да мога да му повярвам, при положение, че съм запозната с миналото му. Далече съм от мисълта, че мога да променя човек, който е свикнал да не бъде само с една.

Dogsy, вече се оглеждам в джобса. Дори бях на интервю. Работата ми в момента не ме удовлетворява, така че с това нямам проблем. Но отношенията с колегата ще ми липсва - разговорите, закачките....Иде ми вече да си удрям някъде главата #2gunfire Не мога да спя добре и само мисля по темата.

crossfade , и преди са ме сваляли, но нищо не се е случвало. За мен най-тъпото е,че този човек взе да ми допадна.

tays, всичко това си ми е ясно. Да, нямам голям опит във връзките, но съм се опитала да разгледам ситуацията от различни ъгли. И отношението на колегите е нещо, за което също съм мислила.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А не изпитваш ли вина към половинката си в момента?
Само на мен ли ми е странно, че това изобщо не се споменава...

# 9
  • Мнения: 8 760

Аз съм на 90% сигурна, че той не би оставил никога жена си. Именно заради дъщеричката им. Много добър баща е, цялото свободно време е за малката. Нямам илюзии за нещо такова. Има я и вероятността аз да хлътна, да бъдем заедно и на него просто да му омръзна. Както е ставало и с другите момичета.

А ти какво искаш всъщност от вашите бъдещи, хм, отношения  newsm78 Да правите секс?
Иначе ти отсега си хлътнала Peace

На мен ми е странно, че този човек публично афишира, че изневерява често. Страшно недискретно и неприятно. Дали след като се хвърлиш в обятията му, няма всички колеги да разберат  Crazy Може да разказва по време на сутрешните кафета, какво толкова

# 10
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Според мен вече си хлътнала и то с двата крака. Сама преценяваш, че не си струва, но пак да попиташ.

Ако държиш на приятеля си и на себе си, намери начин да се отдалечиш от "приятния колега".

# 11
  • Мнения: 8
crossfade, съвсем честно ще ти отговоря. В началото изпитвах огромно чувство за вина, което намаля. В същото време не мога да си представя живота си без приятеля ми. Може да се дължи и на факта, че толкова сме свикнали един с друг.

Like_Smoke, и аз не знам какво искам. Поне увещавам себе си, че бих била доволна ако отношенията ни останат само на ниво закачки. Но дори не съм сигурна, че е така. Да, отблъсквам го, за да не ме целуне, но всъщност ми се иска да го направи.
Относно това, че е изневерявал, казвал го е само когато сме сами. Обяснявам си го с това, че иска да ми покаже, че жена му не би била пречка за него. Откровен е с мен, споделя неща и от личен план, които знам, че не би казал на други, тъй като са били болезнени за него. Пред останалите колеги не говори за такива неща, държи се дискретно.

И, да, предполагам, че ме сваля само за да си почеши егото, че още може да бъде с младата колежка. И това го знам.

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Симпатизирам на авторката на начина по който води диалога
:0)

А сега аворке ,  би ли искала да си на мястото на приятеля си или пък на мястото на жената на твоя колега ухажор Airplane Може ли поне да си представиш да си на тяхно място Vertical Traffic Light


п.п. дали пък колегата ти няма отворен брак м? Toilet

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
pinkquartz, опитвам се да те разбира, и те разбирам до някъде. Но самия факт, че той иска да ти покаже, че жена му не е пречка за него (освен ако не са в отворена връзка), трябва да ти покаже, че това не е свестен човек. Да, много са изневерявали, но обикновено е придружено с поне някакво чувство за вина. А той ти казва това, все едно ти заявява: "Днес е хубав ден."
Защо е намаляло твоето чувство за вина? Ако всичко е наред във връзката ти, звучи ми доста странно...
Да развалиш връзката си заради човек, с който  най- вероятно ще е само сексуална връзка, не си струва.

# 14
  • Мнения: 8
Desss, оценявам всеки, който си дава мнението Simple Smile

Не искам да съм на ничие от двете места. Не знам как са им отношенията, но не смятам, че проявява нужното уважение. И въпреки че аз не действам по никакъв начин към него, знам, че и бездействието ми в такъв момент не е правилно към партньора ми. И също е измяна.

Не знам дали са в отворена връзка, чудела съм се и това. Питанка в главата ми е и дали жена му знае за изневерите в предишната връзка и не й минава през главата, че и с нея може да се случи същото. Изневерите си обяснява с това, че бил студент в чужбина,а приятелката му останала тук. Е, за мен това не е основателно оправдание.

Оправдавам себе си и намалялото чувство на вина с факта, че напоследък не ми се отделя нужното внимание. Тъпо извинение.
Надявам се да не се стигне до разваляне на връзката. С колегата ми не виждам бъдеще, честна съм със себе си. Пак казвам - не бих могла да му вярвам. Дори и да изпитва някакви чувства, а не е само сексуално привличане, това не оправдава поведението му.

Общи условия

Активация на акаунт