Световъртеж

  • 4 750
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте. Искам да споделя нещо и се надявам да има някой преживял същото. От няколко години насам имам световъртеж, който започна след като боледувах над месец от тонзилит.  Започна се с един световъртеж и впоследствие залитане или по-скоро чувството, че ще падна някъде. Когато ходя предметите някак си се движат все едно си в кола и пътуваш . Зрението ми е някак си променено. Не е чисто. Виждам предметите, просто е някак си замъглено . Когато тичам бих казала, че се тресе картинката. Влошава се от кафе и алкохол. Понякога получавам пристъпи като тогава са съпроводени с главоболие и гадене. Попринцип ходих на невролог и ми предписа Вестибо. Тогава имах някакво подобрение, но симптомите така и не изчезнаха. Имал ли е някой подобни симптоми?

# 1
  • Мнения: 29
Здравей! Според мен трябва да потърсиш второ мнение от лекар. Това ми звучи доста сериозно. Изпитвала съм световъртеж, но си е имало причина. Пробвай да поспиш повече някой ден, направи си айрян със сол, но най-добре си потърси второ мнение от лекар!

# 2
  • Мнения: 35
Благодаря за отговора! Да, ще потърся, но световъртежа не е постоянен. Проблемът с равновесието е. Както и със зрението.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 064
Аз от години имам световъртеж. Ходих на невролог, отоневролог, психолог и психиатър даже. Лежах и в болница и в крайна сметка - нищо. Получавам ги от време на време. Пих какво ли не - от билки, до антидепресантите. Резултатът е нулев. Приятелка на майка ми получава и тя световъртеж, лекуващият й доктор и казал, че от тук натам периодично ще бъде техен пациент. Т.е веднъж щом се е появил, пак ще се случи. Аз го получавам, когато съм притеснена, напрегната, стресирана ивсе такива "приятни"моменти, каквито в забързаното ежедневие няма как да ги пропусна. В момента съм в отпуск по майчинство и е малко по-спокойно. Последното лекарство,което взех- вертигохил. Хомеопатично.
Потърси и второ мнение.   И намери хапчето, което ти помага и по-скоро,причината поради която ги получаваш. Адски неприятно е, а най-кофтие,че когато съм в криза не мога да лежа. Спя седнала, защотот ако легна,нещата стават жестоки. Желая ти успех!

# 4
  • Мнения: 497
Проблемът с равновесието е.

Отидете на консултация с отоневролог - в Исул има такива специалисти.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
имала съм такива симптоми след грип.
виждах текст, но не можех да чета, защото буквите бяха като разместени... Rolling Eyes
като легнех и всичко се люлееше като в лодка, гадене от цялото това люлеене, беше ужасно.

накрая се оказа недостатъчно оросяване на мозъка и пих доста време гинко.

успех с намирането на причината.

# 6
  • Мнения: 2 455
Кръвното е първата причина, а оттам нататък не зная......

Имах този проблем преди години точно в такива горещи летни дни. Сега го нямам.

Тогава един съсед ми казваше, че вървя напето и се възхищаваше! Отговорих му, че ми се вие свят. Той каза, че е предполагал същото! Явно нещо е забелязал.....

# 7
  • Мнения: 2
Получих световъртеж за първи път миналата седмица.Симптомите отшумяха от само себе си.Но искам да се прегледам при добър отоневролог.Препоръчайте такъв.

# 8
  • Мнения: 295
Здравейте, пиша тук, за да не отварям нова тема. На 35 години съм и преди 3 месеца за пръв път се сблъсках с този проблем. Първо няколко месеца беше едно леко замайване само на моменти и го получавах 2-3 пъти в седмицата (понеже от години съм с ниско кръвно и го отдавах на това). Обаче изведнъж ми се появи силен световъртеж с чувство на люлеене, което е доста по-различно от причерняването от ниско кръвно.
И се започна: една седмица в болница, снимки, изследвания и изписване със същия световъртеж, диагноза ошипяване на 1 и 2 шиен прешлен и "ще ти мине". Пих Бета серк - 3 опаковки и накрая дименхидринат няколко дни и една сутрин се събудих без световъртеж. Беше минал месец. Всичко изчезна, ходих на море, чувствах се добре, единственото притеснение беше, че от повече от 2-3 чаши алкохол се случваше да получа чувството за лек световъртеж.
И един ден се започна отново. Пих Бета серк вече трета опаковка, в комбинация пак с дименхидринат + Сомазина за 5 дена 3 пъти на ден и вече мина месец, но световъртежът си стои. В някои дни почти изчезва - замотва ме само по няколко пъти на ден, в някои ми е трудно да стоя дори седнала. Държа да отбележа, че и двата пъти първите 6-7 дена бяха кошмар и не можех да стана от леглото. Бонус сега втория път ми се появи и шум, пищене на моменти и заглъхване в ушите.
Пия Гинко прим вече 2 месеца и нищо.
Сега ми казаха да пробвам с Вертигохийл и физиотерапия на врата, защото често много ме опъва или от изкриваването на главата в странна поза, световъртежът се засилва.

Някой може ли да препоръча нещо, което му е помогнало? Неудобно ми е чак вече да отсъствам от работа, чувствам се неадекватна като се засили и невролозите се опитват да ми обяснят, чче всичко е на нервна почва и стрес, които смея да твърдя, че нямам.


Общи условия

Активация на акаунт