Малчугани- набор 1999г.

  • 3 009
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 272
Моят син Борис на 13 септември ще навърши 7 г. Записах го в най-близкото до нас училище - 23 СОУ. С нетърпение чака да започне училище. Срича, пише печатно и е много добре с разговорния английски. С най-добрия си приятел ще бъдат в един клас. Дано само не са на един чин, че тогава...какво ще му остане в главата newsm78 не знам. В момента предучилищната кара в детската градина и няколко деца от тяхната група ще са в един клас Grinning

# 16
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
Моята мома е на 7г. и два месеца, наесен ще е първолак и тя в "Душо Хаджидеков"
Засега се рее безметежно през живота и понятия като време и пространство изобщо за нищо ги няма. Срича по малко, но рядко й отърва, с писането хич я няма, виж, със смятането до 20 е добре. Хич не й се ходи на училище, завалията, но й е ясно, че няма мърдане. 
Не я пускам много-много да припарва до лаптопа ми, то на него само един пасианс има и не й е интересен. Ако може, по цял ден ще гледа филмчета от типа на "Последният еднорог" и "Черната роза" (последните й фаворити). Другото й предпочитано занимание е разглеждане на книжки и списания и фантазиране по картинка.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
Моят отбор,се състои от девойка,която може да чете ,пише и смята,и младеж,на който не му се отдавт тези задължения.Но и двамата ще бъдат в 1 клас.,през тази учебна година.Избрала,съм 22 у-ще ,но това класиране,което ще се проведе,нещо ме разколебава.Някой знае ли нещо повече,за класирането в у-щето.Подала съм документи и в 35 училище.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 288
Моят син Ники ще стане на седем през юни.
Ходи на подготве в училището, където ще учи - ЧОУ 'Климент Охридски'.
Смята добре, пише печатни букви - надписва картички, чете отделни думи, но не е много старателен.
Учителката му за 1-ви клас е много симпатична и се надявам да се сработиме  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 179
Ето още един набор - Александър.На 28 юни става на 7.Записах го в СОУ"Патриарх Евтимий",което ни е малко далеч,но се разочаровах от кварталното училище на каката и реших да пробвам с нещо "уж по-добро".Алекс чете и пише(печатно),но почти не може да изпее няколко верни тона един след друг.Аз не се притеснявам особено,не може всички да са прочути тенори.За това пък сме на ти с компа,рисуваме предимно зорди,звездни рейнджъри,замъци и динозаври.Ходи на народни танци,кара ролери.Проблемът на детето е ,че е твърде разсеяно,има много развинтено въображение и като се отнесе....не се "връща скоро".Другият проблем е прекалената чувствителност.Като не се справи с нещо от първия път и се отчайва.Ще видим как ще сме в първи клас. newsm78

# 20
  • Мнения: 10 758
Айде да разпиша и мойта щерка Mr. Green
Утре става на 7.
Записала съм я в кварталното у-ще, защото й е на 2 мин. пеша, защото е основно, и защото госпожата, която ще й преподава е страхотен преподавател.Което за мен е най-важно.
В един клас ще са с щерката на pipi67  и направо не ми се мисли двете лудетини как ще изкарат.Май не трябва да са на един чин, че иначе ще подлудят госпожата.
Срича, пише печатно, опитва се да пише ръкописно, на компютъра не й давам да стои.Като почнат у-ще тогава.Тя си има комп в стаята, в началото й беше супер интересно, но сега й умръзна.

# 21
  • Мнения: 510
Здравейте,аз също съм мама на кандидат-първокласник,дъщеря ми е родена в края на ноември 1999г. Simple Smile

Ще тръгне на училище на 6 г и 10 месеца ,чете перфектно, гладко и без да срича; със събирането е ОК, но не се справя никак с действието изваждене  Mr. Green , за което получава само одобрение от бабите си...
Познава и английската азбука.
Кара предучилищната си в детската градина.Не съм избрала училище...макар и да подадох документи в по-близките до дома ни- 11ОУ,105СОУ и 55СОУ.Единствено в 11-то ОУ харесах класна- госпожа Кайрякова,в 55-то не ни  представиха преподавателите,за 105-то имам препоръки за една учителка.Имам колебания и за две частни училища,но там обучението е целодневно,а не желаем такова. Помагайте с препоръки за класни на първи клас в 55-то,ако знаете такива  Heart Eyes

Занимава се много активно със ски  и кънки на лед People Santa ,още не може да плува сама sport027   ,но скача на дълбоко   и гордо изпува,за да се хване за ръба на басейна Sunglasses

Браво за темата  Hug 

# 22
  • София
  • Мнения: 171
И Бистра, дъщеря ми, октомври ще навърши 7 Whistling(как ръстът нашите деца)!
Сега ходи на предучилищна в градината, а на есен в 41 ОУ. Laughing
Иска да ходи на училище, защото там не се спи на обяд. С четенето и писането не се престараваме - по малко, когато има желание. Наблягаме на разходките и игрите все още! Peace

# 23
  • Мнения: 120
Надявам се ще ми позволите да се включа и аз. Синът ми е роден на 01.01.2000 г, но е в предучилищна група с набор 99 и наесен ще бъде в първи клас. Аз много държах да е с по-големите деца. Като начало го записахме в кварталното училище /26-то СОУ в кв.Княжево/. Там ще учи английски от първи клас, има приложни изкуства и спортове. Избрахме това училище, защото живеем близо до него, а и ще сме с бебе наесен и ще ми бъде трудно да го прибирам от по-далечно училище. Помощници /имам предвид баби/ нямаме, така, че засега това. По-добър е в математиката, отколкото в четенето и писането, но не го насилвам допълнително с учене.
Трябва да има какво да научи и в първи клас. Няма да забравя как се оплакваха от мен учителките, когато бях в първи клас, че мога да чета и пиша и преча на другите деца.

# 24
  • София
  • Мнения: 223
Ето ни и нас.Кристиан е роден на 05.12.06г!Сега сме пред трудния избор за всички дали да е в близкото у-ще или в по елитно!?Много съм объркана,но се надявам да направим правилен избор!Иначе синът ми може да пише печатно да смята и срича!Еми това е упрех на всички първокласници  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 671
И ние в джаза - Трифон навършва седем на 27 август. Срича, пише печатни букви, пее много правилно, говори /повтаря/ цели английски фрази, научени от The Age of Empires - това ни е последната страст. Иначе му четем Хари Потър - на пета книга сме. Записахме го в бившето "Димитър Благоев", макар че "Христо Смирненски" е на десет метра от нас, ама не е с добър авторитет  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 425
Ето ни и нас. Синът ми Георги на 14.08. ще навърши 7 години и на същия ден ще бъде първокласник. Ще ходи в същото училище, където ходи сега на детска градина. Ще кара първи клас две години, заради езика, който доста добре владее (по-добре от българския), но аз реших така, за да не му дойде много нанагорно. Все още не може да чете и пише, но знае буквите и може да брои до безброй. Аз не го уча, защото мисля, че училището е за тази цел  Wink. Преди два месеца му правиха тестове за интелигентност и казаха, че детето ми се развива съвсем нормално за възрастта.




# 27
  • на пистата
  • Мнения: 5 832
хайде и аз да се разпиша.на моя синковец хич не му се пише и чете предпочита да играе ,но навън, компа му омръзна вече почти не сяда на него.записахго преди две седмици в паралелка с хореография не видях смисъл в английския тази година, че в това училище от втори клас започват задължително да го учат.ами това е по нататък ще пишем за учебници, ранички и всичко за първокласника Simple Smile

# 28
  • Мнения: 118
Я и ние да се вкючим Анна-Мария ще навърши 7 г. на 17 юни и ще бъде малка сладка ученичка в 1 клас в 97-о СОУ в Люлин с английски, компютър (с който е на ти) и ще учат по някаква икономическа програма Junior achievement като в края на всяка година ще им дават сертификат за минато ниво, ще ходи на занималня и има желание да продължи с народни танци. Тази година беше подготве в училище и имаха хореография 1 седмично и тя се влюби в танците, освен това смята, брои до сто, чете, с писането сме малко по-зле, но и е простено тя пише с лявата ръка. Малко е разсеяна, забравя да си прибира нещата и винаги нещо и липсваше, я гума, я молив, я фулмастер. Laughing Аз май малко се поувлякох. Желая на нашите малки дечица успех в училище  newsm10

# 29
  • Мнения: 1 937
И моята Ралица е от набора!
Мили мами, изпълва ме такова умиление, като чета как всички се гордеете с децата си - изтъквайки големите за "крехката" им възраст постижения! Май всички са толкова напред "с материала", че другите ще има да ни догонват  Simple Smile
Моето момиче ще учи в ОУ "Княз Александър І-ви", гр. Пловдив! Дали ще намерим приятелчета тук?

Общи условия

Активация на акаунт