Ноември толкоз е далече, а бебче ни се гушка вече! (тема 3)

  • 60 699
  • 757
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313









































































































































Скрит текст:
Бебето: между 3 и 4 кг.
Матката: 900 гр
Плацента: 500гр
Гърди: 400гр
Увеличаване на количеството на кръвта: 1,5кг
Липидни резерви: от 2 до 3 кг
Задържaне на вода: 2кг
В  6-тия месец трябва да сме напълняли от 6 до 8 кг и в края на бременноста между 9 и  12кг.


# 1
  • Мнения: 141
Мерси за новата тема, Зима : ) Нека я напълним само с положителни коментари!
Вчера бяхме на преглед и бебка се движи супер за седмиците- цели 660гр е вече Simple Smile (знам,че е относително). Както се бях притеснила, че не качвсм се оказа, че съм качила 8 кг 😂😂😂

# 2
  • Мнения: 79
Така ме радва заглавието на новата тема! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 165
Да ни е честита темичката с най-хубавото име. Благодарско, Zimaaa 😊

praskovka25 супер, в коя г.с. сте? Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 63
Пу, че ми е кеф да си видя заглавието, радвам се че ви е харесало. Аз да ке похваля - днес бях при д-р Маринов на Фетална ЕКГ и той каза, че ми е екстра бебешока, ама много бил ритал и го бил уморил! 😀 Действително вчера и днес се скъса да рипа, и си се усеща силничко.

# 5
  • Мнения: 53
Здравейте, мами Yum Благодаря за новата темичка!  Днес бях на преглед, всичко е наред, малката е удвоила теглото си от миналия път преди месец и вече сме 800 гр. (в 26-та г.с съм). Видяхме, че не се е обърнала още. Вашите бебоци в какво положение са засега, седалищно или главично? Знам, че има време, но се надявам на естествено раждане Simple Smile.

Последна редакция: пт, 28 юли 2017, 22:04 от ViviDi

# 6
  • Мнения: 165
ViviDi има случаи, в които и в последните седмици се обръща, не го мисли от сега. При нас на последния преглед беше с главичката надолу, но според мен се върти, защото усещам ритничета и горе високо, и долу ниско Simple Smile

# 7
  • Мнения: 53
ViviDi има случаи, в които и в последните седмици се обръща, не го мисли от сега. При нас на последния преглед беше с главичката надолу, но според мен се върти, защото усещам ритничета и горе високо, и долу ниско Simple Smile

Да, и аз предполагам, че се върти непрекъснато, така че ще видим по-нататък Yum

# 8
  • Мнения: 141
NikolovaV - в 24+4 Simple Smile
Аз не разбрах как е бебка, по усещане май още е напречно и се върти 😁 Възможно ли е да ме подпира с крак горе в ребрата, към слънчевия сплит или по-скоро ми се разширява корема (не го обясних много добре, но дано ме разберете).

# 9
  • Мнения: 1 019
Здравейте, мами, да ви попитам има ли някоя от вас с положителна уреа или микоплазма. Аз съм в декемврийската тема, но там никой не писа, а вчера ми излязоха изследванията и съм страшно притеснена след като дори доктпра ми отказа каквото и да е лечение ...

# 10
  • Мнения: 313
Потърси още едно мнение. Аз това бих направила.

# 11
  • Мнения: 257
praskovka25 и моето ме ръчка в ребрата постоянно. Мисля, че през повечето време е с главата надолу, а краката му м подпират високо. Усещам едновременно силни ритничета горе и слаби побутвания долу (сигурно ръчичките) Simple Smile

Много ни е хубава темичката Simple Smile Аз днес ходих с приятелка на една детска площадка и като се прибрах направо ми беше подгизнал сутиена... Ужас Grinning Май скоро ще купувам подплънки за сутиен.

# 12
  • Мнения: 88
Браво за новата тема Simple Smile
Аз днес се разходих да гледам колички във Вис Виталис и си харесах една на Bebe Stars TORRO е модела. Някой да има наблюдения за този модел или марка, че аз не съм ги чувала?

# 13
  • Мнения: 165
Ох, аз мисля да си поръчам количка по интернет, а и не само количка. Знам, че е малко рисковано като не си видиш на място продукта, но пък цените тук в магазините са двойни и тройни. А и не им разбирам много, нямам наблюдения за различните модели. Наистина би било хубаво, ако опитна мама сподели мнение Simple Smile

# 14
  • Мнения: 79
Ние със съпруга ми решихме да разглеждаме колички в магазините и след това да чакаме намаления по сайтовете, като вече сме си харесали модел(и). Най-вероятно даже ще я купим на black friday, чак след раждането, живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт