Сватба 2017 - V част

  • 22 308
  • 311
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 22 916
На мен не ми се вижда много готино да си вземам букета.  Grinning

За роклята казват да се изпере след 1 г, аз отидох след 1 м, но и моята имаше камъни и отказаха да я вземат на химическо. Така и не я изпрах, в момента стои в един гардероб в къщата на свекърите, че там има най-много място.  Laughing

# 286
  • София
  • Мнения: 6 010
И моята е при свекърите Simple Smile

Аз лично нямам никаква претенция към букета, няма да си го пазя у нас. Искам да се спази традицията, виждам, че и хората около мен се кефят.
Моментът, в който баща ми ме изведе от родната ми къща и ме предаде на кума на пример беше адски емоционален както за нас, така и за гостите ни Simple Smile

Mimische, къде ти е било булото?
За роклята - аз също няма да чакам и ще си я пера още сега, стига да се постопли. И също мисля да правим допълнителна фотосесия, мечтая си за снежна такава Simple Smile

# 287
  • Мнения: 198
На сватбата правихме ритуала с разбулването от кумата и булото се дава на някой, който не е от семейството на булката, за да го пази 40 дни. Идеята е да е далеч от булката, за да не си го сложи отново на главата и да стане булка на друг. Традицията е да се даде на свекървата, но аз го дадох на една много близка моя приятелка. Та от нея си го вземах след това Grin

# 288
  • Мнения: 5 532
Ох, това взимане-даване според народните традиции ми е много смешно, на було, на букет, на хвърлена вратовръзка.. 😁😁😁

# 289
  • Мнения: 516
Това с обратното вземане го знам само за булото. Аз си го 'откупих' обратно с вино 🍷 и бонбони Grinning
Никой не ми го е взимал и съм си го прибрала.
Госпожа Лаленце  и аз се опитвам да спазя поне някои неща от традицията

# 290
  • Мнения: 437
Аз пък мисля да си преправя полата на моята в друг цвят и да е до коляното и да я ползвам за други официални събития - нито ми се продва, че е поскъсана от обувките, нито пък искам да виси в гардероба!

# 291
  • Мнения: 1 326
Да се включа и аз. Моята рокля не съм я прала, нямахме време, защото веднага заминахме на пътешествие, а тя остана при майка ми. Надали ще я сложа повече, освен за следсватбената фотосесия, която мислим да направим скоро. В деня на сватбата времето ни за снимки беше много ограничено и решихме да си направим и една сесия на спокойствие, да хванем някой залез и някое по-готино местенце, без да се притесняваме за времето и пътя. Та не знам дали ще я пера, тъй като и моята няма да я вземат в химическо. Няма да я продавам, а дори и да исках няма как, тъй като цялата отдолу (и не само там) е изпокъсана от токчетата. Навярно просто ще си стои за спомен в гардероба. Букет хвърлях, но дори не знаех, че се взима. Няма да го взимам, дори не е в България вече момичето, което го хвана. А булото го дадохме и след месец, както си е традицията (която аз знам) ще отидем на гости на двойката и ще си го вземем. То е малко скъсано моето було, по-скоро изгорено с една немалка дупка, но все пак да си стои и то за спомен Rolling Eyes Smiley

# 292
  • Мнения: 424
Благодаря ви, ние ще работим с Пертито, макар че все още не сме говорили с тях. Дано имат добри предложения.

Нашите цветя за сватбата ще са от Mirena's flowers. Честно да ви кажа за това, което искаме, в някой агенции ни обявяват двойно по-високи цени от цените на Mirena's flowers. Не знам на какво се дължи.
От къде ще е роклята ти?

# 293
  • Мнения: 7
Сватбата ще ни е на 8-ми Септмеври.
А за рокля още не съм гледала сериозно. Повечето модели, които виждам по витрините на магазините не ми харесват (живея във Виена сега, не знам как са нещата в бг). Харесах само един модел до сега, по-долу е линка, но е прекалено скъпа за мен. Но се надявам да намеря нещо подобно тук (Виена, Братислава или околните градове) т.к. отнема време и след това за проби ще е трудно да се пътува.
http://katyakatya.co.uk/product/story/

За цветя мислим и ние да минем извън агенцията. Мисля, че се казва Белфльор фирмата, която ще ползваме.

# 294
  • София
  • Мнения: 6 010
Ив, много красива и нежна рокля! Дано намериш такава! Къде ще е сватбата ви?

# 295
  • Мнения: 7
Благодаря, сватбата ще е в Двореца Балчик Simple Smile

# 296
  • Мнения: 6 289
Момичета, като си купихте роклята къде я съхранявахте до сватбата, така че младоженека да не я види?

# 297
  • Мнения: 1 998
Момичета, като си купихте роклята къде я съхранявахте до сватбата, така че младоженека да не я види?

Моята рокля е при майка ми. Дадоха ми я на закачалка и в непрозрачна опаковка, така че, дори когато ходим на гости там, няма как да я види. Simple Smile

# 298
  • London, UK
  • Мнения: 301
Моята само я бях капарирала и си стоя в магазина до 2 дни преди сватбата когато ми я дадоха в непрозрачна торба и я занесох при майка ми. Но мен не ме притесняваше дали ще я види, даже му я бях показала.

# 299
  • София
  • Мнения: 22 916
Братовчедка ми даже я избира с мъжа си, но аз исках да е изненада и също стоя при майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт