МОН - промените продължават

  • 130 338
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 737
И на мен не ми харесва това връщане на 3 януари. Не можаха ли да я направят до края на седмицата Rage

# 706
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Трябва да съкратят друга или да удължат годината. Така е най-добре. Който има някакви планове може да ползва дни по семейни причини.

# 707
  • Мнения: 21 455
И на мен не ми харесва това връщане на 3 януари. Не можаха ли да я направят до края на седмицата Rage
По проект беше до края на седмицата, но трябва да спазят броя на учебните дни и след като се отказаха от преместването на края на учебната година се наложи да отрежат отнякъде.

# 708
  • Мнения: 19 296
А защо трябва да преместват края на учебната година? Какво пречи да се започва на 7 вместо на 15.09. Така и по-дълга зимна ваканция ще има, и децата няма да се пържат в жегите.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ами на мен не ми се виждат големи ваканциите. Като махнем съботите, неделите и празничните дни есенната е 2 дена, коледната е 5 дена, междусрочната - 2 дена и пролетно-великденската е 6, като смятам и разпети петък и понеделника от Великден.

# 710
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо му няма на 15 септември, той си е първият учебен ден открай време. Ваканциите да ни бяха проблемът, с мед да го намажеш!

# 711
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Началото на учебната година го коментирахме, че не може да се пипа с тези заповеди.

# 712
  • Мнения: 21 455
А защо трябва да преместват края на учебната година? Какво пречи да се започва на 7 вместо на 15.09.
Защото началото на учебната година е фиксирано със закон, а краят на втория учебен срок се определя със заповед на министъра.

Проектът за ваканциите явно целеше да се провери настройката за изместване на края или началото на учебната година.
E, провериха я. И двете идеи имаха поддръжници и противници. Явно в МОН са решили да не променят нищо. Засега.

# 713
  • Мнения: 11 908
Имам предположение, че от трети до пети януари ще се обяви дървена ваканция, нали обикновено има някакъв резерв.

Освен ако не се случат някакви юлски жеги насред януари и това е бивало

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Имам предположение, че от трети до пети януари ще се обяви дървена ваканция, нали обикновено има някакъв резерв.

Освен ако не се случат някакви юлски жеги насред януари и това е бивало
Юлските жеги през януари пък предизвикват епидемии Wink . Все ще изникне нещо, с което да се заличат тези 3 учебни дни. Повечето по семейни причини ще го направят.

# 715
  • Мнения: 19 296
Дидева, знам, че е със закон. Не съм наясно обаче какво пречи да го променят, ако толкова искат леко удължаване на учебната година. Много по-разумно е от удължаването в юли месец.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Според мен трябва да се гласува в народното събрание, щом е утвърдено със закон.

# 717
  • Мнения: 21 455
Не съм наясно обаче какво пречи да го променят, ако толкова искат леко удължаване на учебната година.
Нищо не пречи. Пуснаха мухата за удължаване, появи се идеята за изтегляне на началото, натрупаха се мнения в двете посоки. Явно в МОН са си направили някакви техни изводи и са взели съответното решение.

# 718
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Онзи ден бях на поправителната матура по БЕЛ. Към всички протоколи, бланки и изисквания, бяха добавили и една бланка, в която квесторът да попълва времето за всеки модул за всеки ученик. За да си направели те статистика, понеже имало оплаквания, че времето за някой от модулите не стигало. За мен това е неразумно и неефективно. Първо квесторът трябва да върши много други неща точно в края на всеки модул, после няма как да разбере точното време и трето - това все пак е поправителна матура, на която се предполага, че се явяват не много ученолюбиви зрелостници и естествено повечето даже не останаха за трети модул.

# 719
  • Мнения: 1 421
И на мен не ми харесва това връщане на 3 януари. Не можаха ли да я направят до края на седмицата Rage

След като не им стига акълът на МОНстерите, родителите ще им направим ваканцията както ни е удобно! Няма начин децата ми да са на втори в училище. Доста родители правят същото, ще има малко деца в клас, та голям учебен процес ще тече.

Общи условия

Активация на акаунт