Подсилване на имунната система

  • 4 294
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте! Simple Smile

Ще съм много благодарна, ако ми  препоръчате неща, които действат укрепващо на имунната система - билки, храни, добавки, лекарствени препарати, каквото и да е. От месеци имам повтарящи се проблеми с гърлото и реших, че една от причините за това може да е точно отслабена имунна система. Още от малка съм имала доста проблеми, дължащи се на това, и затова сега серизоно съм решила да я подсиля максимално.

# 1
  • Мнения: 50
Здравей Simple Smile
Аз съм използвала ехинацея и съм много доволна, прибавям ти малко текст за да се информираш (все пак ако не знаеш Grinning ) как точно действа

ECHINACEA 400mg 60 Capsules – силен имуностимулатор

Антивъзпалителен и антивирусен ефект. Ускорява оздравителните процеси при грип и настинки. Съдейства за прочистването на кръвта. Ускорява заздравяването на рани, противодейства на инфекциите на пикочния мехур, гъбичните и кожни инфекции.

Съставки: Echinacea blend 400mg (Echinacea purpurea; Echinacea angustifolia; 4% total phenolic compounds 10mg) . Не съдържа захар, изкуствени подсладители, оцветители, овкусители и консерванти.

Употреба: Да се приема 1 капсула до 4 пъти дневно или според предписанието на лекар. Препоръчително е да се употребява максимум 2 седмици, за да не губи своята ефективност. Може да се приема повторно след 2 седмици пауза.

Опаковка: 60 капсули в контейнер

Какво е Ехинацея?

Ехинацея е една от най-популярните и добре проучени терапевтични растения налични днес.  Тя е от семейство сложноцветни. Има девет вида, но само три се използват при хранителните добавки – Echinacea angustifola, Echinacea purpurea and Echinacea pallida.  Индианците са използвали ехинацея, за да поддържат силен имунитет в продължение на стотици години.

Налични са много доказателства, че Ехинацеята подкрепя имунната система и производството на бели кръвни клетки. Клинични проучвания сочат, че ускорява оздравителните процеси при настинки и грип с около 1 до 4 дни. Също така може да бъде ефективна при профилактика и облекчаване инфекции на горните дихателни пътища. Ехинацеята e силен естествен антибиотик и стимулатор на имунната система. Сама по себе си тази билка не лекува заболявания, а подпомага организма в борбата му с болестите.

Как действа Ехинацея?

Echinacea в мощен имуностимулант, като активира белите кръвни клетки. Въздейства върху активността на продукцията на имунни Т-клетки, усилва склонността на лимфоцитите да фагоцитират (изяждат) бактерии. Допринася за увеличаване производството на интерферон – важна част от защитата на организма срещу вирусни инфекции. Има силен противовъзпалителен и антивирусен ефект. Подпомага оздравителните процеси при заболявания. препоръчителна за хора, които боледуват често и искат да стимулират имунната си система. Най-често се използва за профилактика на болести като обикновена настинка, кашлица и респираторни инфекции. Спомага за отстраняване на натрупания секрет в синусите и бронхите. Също така е доказано свойството на билката като силен антиоксидант, намалявайки вредните въздействия на свободните радикали.

Ехинацея ускорява заздравяването на рани, противодейства на инфекциите на пикочния мехур, гъбичните и кожни инфекции, като съдейства за пречистване на кръвта. Може да облекчи симптомите при акне и кожни обриви.

# 2
  • Мнения: 46 508
А какви са проблемите с гърлото. Възможно е да е неизлекувана инфекция, която да се повтаря.

# 3
  • Мнения: 9
s1s2s3s, благодаря ти за изчерпателната информация! Hug


Не се сърди, човече: В края на август миналата година се преместих да уча в чужбина, и от октомври почти всеки месец преминавах през нещо, наподобяващо гнойна ангина - зачервяване, налепи, пареща болка в гърлото, но не и температура. Там ми казваха, че са вирусни инфекции, които просто изчакваш да ти минат. При първото ми прибиране в България през зимата, ми откриха стрептококи и след това пих 2 седмици Аугментин. Имаше затишие от месец и половина, но от април до юни проблемите се завърнаха. Понякога налепите изчезваха сами, друг път се налагаше да се опре до антибиотици. Лекарите в чужбина всеки път ми казваха, че не са стрептококи, а тук винаги се откриват в резултатите от гърления секрет. Започна да се говори за махане на сливиците, защото според УНГ специалистите стрептококите са се загнездили в сливиците ми и са като огнище, предизвикващо инфекциите отново и отново. При поредното ми изследване тук отново откриха стрептококи, но интересното беше, че нямах никакви симптоми, AST-то ми също беше в норма. Порових се малко в интернет и попаднах на мнение, че е възможно да съм само носител на бактериите, но те да атакуват, когато имунната ми система е отслабена.  Затова и реших първо да пробвам засилване на защитните сили на организма като алтернативен метод преди да се подложа на операцията. 

Ако някой има опит с подобни повтарящи се тонзилити и/или борба със стрептококови инфекции, ще съм изключително благодарна, ако споделите опита си и какво всъщност ви е помогнало да се справите с тях.

# 4
  • Мнения: 46 508
Подозирах, че става дума за нещо такова.
Дъщеря ми се зарази със стрептококи след контакт с болен от Скарлатина. Двамата с мъжа ми също ги пипнахме. Не развихме скарлатина, но резултатите от гърления секрет показаха наличие на стрептококи, нивото им обаче беше ниско, другите изследвания ок, затова ни препоръчаха да не пием АБ.
Обаче се започнаха боледуване след боледуване, наистина не тежки, но непрекъснати.
Затова минахме курс АБ и да чукна на глава нещата се стабилизираха.

Много е важно след курса с АБ да пуснеш пак гърлен секрет (лекарите ще ти кажат колко време след спирането, за да са обективни резултатите). Иначе се получава омагьосан кръг, защото след време, ако не са излекувани, пак се проявяват.

Другото много важно нещо е всички, с които живееш да се изследват. Възможно е да се заразяваш от някой от тях след като си се излекувала. При него може да няма симптоми, затова е важно да се пусне секрет.

Успоредно с това, разбира се, можеш да се храниш балансирано и да пиеш добавки, но не мисля, че ще помогне много...

# 5
  • Мнения: 9
А курс с какъв антибиотик сте преминали и за колко време? Не се крие риск от резистентност при по-продължителен прием?

# 6
  • Мнения: 46 508
Стандартен беше приемът, но не помня точно какво ни бяха предписали, беше преди 7-8 години и вече съм забравила.
Аугументин пихме и ние.

Но пак казвам - напълно е възможно да успяваш да се излекуваш, а след това друг носител около теб да те заразява. Т.е. дори да е точен АБ, дори да е точна дозата, това няма да помогне.

# 7
  • Мнения: 1 203
Гарантирам за комбинация домашен сироп от бъз и клеева тинктура, по възможност също приготвена вкъщи. Рецепти за сиропа има в интернет. От няколко години държим грипа надалеч, цялото семейство.

Общи условия

Активация на акаунт