Кучето го е страх от котето

  • 895
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте.
Ами така... Вчера си взех малко коте,  женско, на 06.08 прави два месеца.
Имам също 5 годишно куче смеска между пинчер и болонка, което го е страх от котки, защото преди време една го окраска. Странното при него е, че обича да се гони с котките, които живеят пред блока, но от малкото коте бяга,дори не иска да го погледне.
Котето се приближава към кучето, като от време на време хъска и го гледа лошо, а с всяка стъпка на което, кучето с три назад..
Не знам дали е възможно да се сприятелят, особено след като кучето и котката са с разменени роли. 😞
Някой има ли идеи за сприятеляване? 🙏
-ㅂ. ㅁ.ㅈ.🇰🇷🇧🇬

# 1
  • Мнения: 2 894
С времето и кучето и котето ще се научат да съжителстват заедно. Не насилвай нещата, защото в момента и двете животинки са под стрес от промяната, но ще свикнат едно с друго и след време ще си търсят компанията.

# 2
  • Мнения: 7 106
Аз съм с йорки и през последните 3-4 години откакто е при нас съм прибирала доста котенца, докато ги "видгна на крака" и задомя. Моето куче също харесва котки и се разбира пракрасно с кварталните, които познава, но и то се страхува в първите 1-2 дни от новите "квартиранти"  Laughing. Котенцата бързо свикват с кучето, особено когато виждат, че не е заплаха за тях, обаче са игриви и нахални  Laughing, което пък кара кучетата да дават отбой. Със сигурност и твоето куче ще престане да се страхува от котето, още повече щом съжителства добре с котките пред блока. Дай им малко време да се опознаят, само след няколко дни ще видиш как ти обръщат къщата докато се гонят и играят  Wink

Общи условия

Активация на акаунт