Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 юли 2017, 18:41 ч.

Сватба 2018

• 22 124
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте бъдещи булки. И мен ме очаква сватба 2018г. И по точно на 9 юни. Аз съм страшно напрегната за тая сватба. Едни ми казват рано е , други време е за подготовки и прочее.. не знам да бързам ли да изчакам... имайки предвид че съм доста нерешителен човек за някой неща. Е , поне вече имам водеща и Dj. Готини хора , в един град живеем. Но до там. Говорихме с бъдещото ми съпруже дали да сме с агенция или не ... някакви си фантастични суми за неща които не са кой знае какво... или само координатор да си наемем... ех знам.ли ...
Да не говорим , че не знаем  и нямаме решение кой фотограф да наемем и дали не се бавим вече доста.
Момичета тая нерешителност ме.побърква и изнервя. Знам че е СВАТБА просто .. ноо искам всичко да е добпе обмислено и измислено , защото бяхме скоро на сватба.на една приятелка и беше някакъв хаос просто. Не бих искала моята да е същата
..

Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 18:43 от Eve Petrova

# 16
Здравейте, бъдещи булки! Simple Smile
Какво имате предвид под "хаос"? Simple Smile

# 17
Здравейте, бъдещи булки! Simple Smile
Какво имате предвид под "хаос"? Simple Smile

Поправих си грешката първо 😏☺
Второ .. просто нямаше организация .. куцаше доста. Не че не беше хубава като цяло, сякаш ако беше по-организирана нямаше да има чакащи ,изнервени и мокри от дъжда гости.

# 18
Т.е. имало е големи дупки между отделните ритуали ли? Мен това също винаги много ме е дразнело - кръстосване на цяла София и чакане по 3 часа между отделните компоненти.
Моята сватба беше петъчна. Подписахме в ритуалната само с родителите и кумовете, после беше фотосесията. Поканихме всички гости чак за църквата, която беше на пешеходно разстояние 2 минути от ресторанта. Беше доста стегнато и удобно за гостите и не е имало никакво чакане и изнервяне. Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 авг 2017, 22:40 от Алиса_в_страната_на_чудес

# 19
Влизам само да подхвърля място с идеи за нестандартни сватби - http://offbeatbride.com

Засега оглеждаме ресторанти и обмисляме бюджета. Хем искам да направим хубаво парти, хем ми се свидят няколко хиляди лева за една вечер... Накрая ще взема благоверния и ще забегнем на сватбено пътешествие без сватба. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 20
Влизам само да подхвърля място с идеи за нестандартни сватби - http://offbeatbride.com

Засега оглеждаме ресторанти и обмисляме бюджета. Хем искам да направим хубаво парти, хем ми се свидят няколко хиляди лева за една вечер... Накрая ще взема благоверния и ще забегнем на сватбено пътешествие без сватба. Stuck Out Tongue Winking Eye

Всеки ми казва, че това е по-разумното решение, но аз НЕ... СВАТБА! Grinning

# 21
Всеки луд с номера си, слънчогледче :д

Аз искам да орежа максимално ритуалите и излишните дреболии, нямам нерви да се занимавам с менчета, пилета и торти за кумовете, бутониери, даже букет се чудя дали да имам - да си го премятам цял ден из ръцете и да се чудя къде да го сложа. Накрая само по роклята ще си личи, че съм булка. Joy

# 22
  • София, България
Тази работа с бюджета и нас ни сърби Grin
Всичко е толкова скъпо и навсякъде като чуят за сватба, цените двойно!
Но при всички положения сватба с почерпка ще има... Не искам сватба в тесен кръг. Което честно казано е доста странно за мен, понеже никога не съм обичала да съм център на внимание в кръг от много хора. Срамежлива съм доста... Как ще я бъде тая сватба с мен не знам...

А този ритуал с пилето го видях от предишните теми за "сватба 2017"... за пръв път го чувам.
Същото, което не харесвам е взимането на булката по онзи шумен начин с откупването. Имайки в предвид, че живеем заедно хич не виждам как ще стане и защо?! Но на половинката това му е любимото и няма да мина без него Pensive

Последна редакция: чт, 03 авг 2017, 10:40 от Purple_Peanut

# 23
За кой ритуал с пилето и кръстниците свата въпрос?
Аз също ще огранича неща като бутониери и някои ритуали. Вземане на булка ще има, но в ресторанта ще е повече веселба, отколкото ритуали. Например това дето младоженците влизат в ресторанта и ги посреща свекървата и ги захранва с питка... мислех да го имаме, но свекито така ме ядоса с реакцията си като ѝ казахме, че ще има сватба, че вече не искам никакви ритуали, свързани с нея Grinning

# 24
Кръстниците се надиграват с двойка танцьори, които носят в ръцете си пиле и торта. Докато играят ръченица, кръстницата опитва да грабне тортата от ръцете на танцьора, а кръстникът - пилето от ръцете на танцьорката. До доста забавни гледки се стига, особено когато кръстниците започнат да плетат краката Simple Smile))

# 25
Ааааа, да, това го знам Simple Smile ще го имаме този ритуал, забавен ми е и ме радва, дори попаднах на една песен за случая.

https://www.youtube.com/watch?v=7dVKxG0GXHs

# 26
Тази работа с бюджета и нас ни сърби Grin
Всичко е толкова скъпо и навсякъде като чуят за сватба, цените двойно!
Но при всички положения сватба с почерпка ще има... Не искам сватба в тесен кръг. Което честно казано е доста странно за мен, понеже никога не съм обичала да съм център на внимание в кръг от много хора. Срамежлива съм доста... Как ще я бъде тая сватба с мен не знам...

А този ритуал с пилето го видях от предишните теми за "сватба 2017"... за пръв път го чувам.
Същото, което не харесвам е взимането на булката по онзи шумен начин с откупването. Имайки в предвид, че живеем заедно хич не виждам как ще стане и защо?! Но на половинката това му е любимото и няма да мина без него Pensive

Направете го по-елегантно - примерно, вместо да пълни обувка с пари, шаферките да му задават въпроси за теб и с всеки верен отговор да го пускат да мине метър по-напред Simple Smile) или се скрий зад няколко врати - на коридор, на кухня, на тераса, за да му се наложи да премине през повече препятствия.

# 27
  • София, България
Добра идея, Роузи! Благодаря. Ще помислим да го разчупим малко ритуала.
Ние ще имаме традиционното менче и чупенето на питката, разрязването на тортата и хвърлянето на букета/жартиера. Поне за сега така сме говорили. Аз мисля да направим онзи готин ритуал с двете обувки. Той май е по-скоро американски.

За ритуала с пилето се наема специално танцов състав ли?! Frowning

# 28
Добра идея, Роузи! Благодаря. Ще помислим да го разчупим малко ритуала.
Ние ще имаме традиционното менче и чупенето на питката, разрязването на тортата и хвърлянето на букета/жартиера. Поне за сега така сме говорили. Аз мисля да направим онзи готин ритуал с двете обувки. Той май е по-скоро американски.

За ритуала с пилето се наема специално танцов състав ли?! Frowning

Това за обувките и аз си го мислих, сега гледам, че има и такива табелки за тази игра.

За пилето - в най-честия случай някои от гостите танцуват, ако имате гости, които са били в танцови състави или просто се справят добре и имат желание, могат и те да танцуват, но съм чувала, че може и да се наемат танцьори от състави разни. Аз имам един съученик, който се занимава с народни танци и танцува към един състав и ми обяснява, че ги наемали за сватби така да танцуват на кръстник или просто като атракция изненада. Simple Smile

# 29
Момичета, защо наричате кумовете кръстници? На сватбата са все още само кумове, освен ако вече не са кръстили децата ви. Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт