Сватба 2018

  • 62 998
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 882
Момичета аз също съм решила, така или иначе ще чакат гостите да пристигнем в ресторанта след снимките и за да не полудеят децата както и възрастните съм   обмислила  за аниматор, който да ги забавлява докато пристигнем  Confused Мисля, че мамите ще са много щастливи както и децата им.

# 526
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Всъщност ние нямаме много близки с малки деца. Две от двойките ни приятели съм 10000% сигурна, че няма да вземат по никакъв повод децата си Grinning
Само племенникът ми, който ще е на 2 годинки. И още едно детенце, което е доста по-голямо и вече не е в графата “деца”.

За сватби с гости с повече деца аниматорът е добър вариант. Но и той е до някое време... после все ще трябва да си тръгнат по-рано гостите с малките.

Sunflower, с тази твоя подготовка спокойно можете и Януари да се ожените Grinning
Аз съм традиционалист, подобен тип “хвърляне” на букети не ми допада. Както и онова с обръщането и даването на букета на конкретно момиче и последвлао предложение за брак. Някак си не са мой стил. От модерните обичаи само играта с обувките ми харесва.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 23:12 от Purple_Peanut

# 527
  • Мнения: 5 543
Между другото момчето, което хвана жартиера на сватбата ми, и едно от момичетата, които се докоснаха до букета при хвърлянето, вече се сгодиха. 😊😊😊

# 528
  • София
  • Мнения: 371
Аз съм в затишие! Плануваме почивка в Лондон от неделя и съм се хвърлила натам, но чета! 😘 Четох за меден месец на Бали, мои приятели се върнаха вчера от там. Вулкана, който не е изригвал от 63та, в момента се е активизирал и магмата се надига, добре че са си тръгнали. Прекрасни са тези места, запомнящи се.. обаче опаснички 🤔

# 529
  • Мнения: 1 998

Sunflower, с тази твоя подготовка спокойно можете и Януари да се ожените Grinning

Нали, нали Grinning никак нямам търпение!  Тази събота ще ходя да гледам рокли, сигурно за 10-ти път го казвам, но много се вълнувам... Опитвам се максимално да се наслаждавам на подготовката и избора на всяко нещо, защото сватбата ще мине като един миг...
Иначе аз също съм голям традиционалист. Диджеят ни каза да помислим за игри и ритуали, за да ги обсъдим с него после. Също така каза да си изберем песен за първия танц, трябвало да е наша песен, някоя, която означавала нещо за нас... То хубаво,  но ние нямаме такава песен и стана сложнооо...

# 530
  • София
  • Мнения: 59

Sunflower, с тази твоя подготовка спокойно можете и Януари да се ожените Grinning

Нали, нали Grinning никак нямам търпение!  Тази събота ще ходя да гледам рокли, сигурно за 10-ти път го казвам, но много се вълнувам... Опитвам се максимално да се наслаждавам на подготовката и избора на всяко нещо, защото сватбата ще мине като един миг...
Иначе аз също съм голям традиционалист. Диджеят ни каза да помислим за игри и ритуали, за да ги обсъдим с него после. Също така каза да си изберем песен за първия танц, трябвало да е наша песен, някоя, която означавала нещо за нас... То хубаво,  но ние нямаме такава песен и стана сложнооо...

Sunflower, ние също нямаме "наша песен" или някоя, която да е със символика. Помня, че в началото, когато мъжО още се опитваше да проявява сантименталност, му беше изпратил една вечер песента Will you still love me tomorrow, но няма да е тя.
Затова за момента просто съм харесала една песен, която винаги ми е звучала страшно сватбено и точно на мястото си - the power of love на селин дион. Може би някои ще сметнат, че е скучна, но за мен трябва да я направят нещо като задължителен химн 🤣

# 531
  • Мнения: 53
Момичета, канят ли се родителите на кумувете на сватбата? Както нямахме кой знае какъв списък, така започна да превишава бройката доста, но не смятам да премахвам някого. Но пък се питах за родителите на кумувете, да не стане неуважение, че не сме ги поканили, или пък обратния ефект- защо сме ги поканили. Благодаря за мненията предварително Simple Smile

# 532
  • Мнения: 198
Досега не съм виждала да се канят родителите на кумовете само поради факта, че са им родители. Ако имате близки отношения и искате да са на сватбата ви, поканите ги, но в противен случай не мисля, че кумството на децата им е причина те да присъстват на сватбата.
Като цяло ви съветват да поканите хора, които наистина искате да са там с вас. Тези, за които имате съмнения, вероятно това съмнение е с причина и не са ви толкова близки Wink

# 533
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Не мисля, че трябва. Simple Smile Само ако сте близки. Аз съм близка с родителите на кумата и пак имам резерви и още се чудя дали да ги поканя.

Момичета, гледам сега мнооого е модерно да се взима фамилията на съпруга с тире. Добре де, после като отиде момичето трябва навсякъде във всеки един формуляр или бланка да изписва всичките си имена?!?! Това е смърт! Те моите едва се побират сегашните....

# 534
  • Мнения: 12
Съжалявам предварително, ако с този ми пост предизвикам караници, но това с децата ме жегна. Не смятам за редно да се отписват. Нямам деца, но ако някой ми постави условие...ми няма да отида на сватбата, щом на моето дете се гледа като проблем.
 Всяко дете е различно има такива ангелчета, дето ще ми е кеф да украсят деня ни. Бяхме на екскурзия в Италия с 5 месечно бебе, буквално обикаляхме по 12-14 часа дневено и това малко съкровище допълваше идилията. Само веднъж се разплака след като ни надуха на едно кроабче в Лаго Маджоре. Нямам търпение да щъка в бялата рокличка край нас!
Плюс тва всеки родител си познава детето и сам може да прецени как той или детето ще се чувства по-добре. Някои не могат да се отделят, представете си колко ще й е яко на майката, ако за 1-в път го оставя. Ми няма да може и за час да се отпусне (имам такива познати).
Други сами ще изберат да ги оставят, защото са им палави и няма да видят нищо от сватбата.
Относно букета... миналата година се редих с една 16 годишна и още 10-тина момиченца под 9 години. Grinning Няма такъв срам, но булката ме извика по име и нямаше как. Смятам че това може да се избегне по много по-деликатен начин.
Не си предтавям нашия ден, без слънчицата на най-добрите ни приятели!
Отново се извинявам, моля никой да не го приема лично. Това е моето виждане.
Страхотен ден, момичета! Simple Smile

# 535
  • Мнения: 1 378
Да, аз си мислих по-едно време за тире, че ми е много трудно да се разделя и с името Smile но моята фамилия е дълга, на приятеля ми освен, че е дълга е и засукана и просто по-добре да не си докарвам проблеми на главата.

Аз като цяло хем се вълнувам и радвам за събитието, хем ми е и едно мъчно такова, че се разделям един вид с някаква част от живота ми. Само аз ли съм такава странна Sweat Smile Онзи ден като взех да чета на Sunflower текста за родителите и на половината се разревах и не ги допречетох даже Sweat Smile Имам някакви подобни изблици от време на време Smiley

# 536
  • Мнения: 62
Ние поканихме родителите на кумовете ни, за мен беше проява на уважение и го направих, но всеки сам си решава. В крайна сметка дойде само майката на кума ни. Мен също ме притесняваше, че списъкът доста набъбна, но в поканите бяхме помолили за потвърждение 20 дни преди датата и около 20 % от поканениете казаха, че няма да дойдат.
Аз не запазих старата си фамилия, никога не съм разбирала това с тирето, освен при хора, които са известни с фамилните си имена, в противен случай ми се струва смешно, а и бащиното и старото ми фамилно име са дълги, та само тире им липсваше  Grinning

# 537
  • Мнения: 1 998
Тази песен на Селин Дион и аз много я харесвам и съм си мислила за нея. Simple Smile
За сантименталностите - понякога, когато се замисля или си представя нещо, или се върна в детството и аз плача, сигурно е нормално Simple Smile
За фамилията - категорично вземам на мъжа ми, без тирета. Simple Smile

# 538
  • София, България
  • Мнения: 3 585
Аха... точно... с три дълги имена съм, ако сложа и тире ще стане цял роман. Така се радвам, че ще взема това на мъжа ми. Неговото е доста по-късичко, ще ми спести част от главоболията до сега.
А и както казах по-назад съм традиционалист, обичам всичко да е, както трябва да е.

От друга страна ми е малко мъчно, че ще се разделя с фамилното си име, което съм носила почти 30 години Disappointed

Иначе като цяло не чувствам, че се разделям с нещо. Въпреки че съм доста свързана с родителите си и винаги съм край тях, дори и сега когато вече съм пораснала. Но и съм от много време с приятеля ми и вече живеем заедно и някак не чувствам да се разделям с някаква част от живота си. Може би отдавна съм се разделила.

За първи танц, изоообщо не сме мислили. Диджеят каза, че ще се чуем чак след Нова Година, сега няма смисъл и за това не бързам с песента.




# 539
  • Мнения: 1 378
SmileyНе знам, аз съм си малко сантиментална такава и затова Simple Smile Преди години като ставах студентка пак бях така, ред сълзи ред сополи Smiley понеже осъзнавах, че няма да се върна да живея вкъщи. И аз принципно живея с приятеля ми и много отдавна не живея с наште, ама ддзн Smiley

Общи условия

Активация на акаунт