Сватба 2018

  • 62 951
  • 741
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 198
Момичета а да ви питам аз съм решила да поема роклите за шаферките ми и дали знаете къде има хубави рокли. Тези по сватбените магазини доста скъпи ми изглеждат а не са кой знае какво.

Не знам какъв бюджет сте си определили и за колко рокли става дума, но аз лично много харесвам колекциите в asos (като цени средно са от 50 до 100 евро). Имат специално за шаферки колекции с различни модели рокли в един цвят, така че са практични, ако не всички искат да са облечени с една и съща рокля. А дори и от роклите, които не са типично шаферски има подходящи. В момента има намаления на роклите от този летен сезон.
Скрит текст:

Част от моите шаферки не си намериха готови рокли и им се наложи да си шият. Бях леко шокирана от цените, които се въртят като 'нормални'. Astonished

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 19:43 от Mimische

# 556
  • София, България
  • Мнения: 3 579
Гледам от MEGZ поръчват често шаферски рокли. Simple Smile другият вариант е шивач.

# 557
  • Мнения: 882
Да и аз ги гледах там и са на приемливи цени.

# 558
  • Мнения: 1 998
И аз обмислях от МЕГЗ.
Да ви кажа аз 2 пъти бях шаферка на мои приятелки и двата пъти аз си купих роклите - по 50лв дадох. На едната сватба булката се допитваше до нас, но и тя имаше изисквания за роклите. Роклята ми от там не е такава, която ще облека втори път, но на сватбата се чувствах добре, бяхме голяма атракция, защото бяхме 10 шаферки с еднакви дълги рокли. На втората сватба единственото изискване беше да сме с дълги черни рокли, но бяхме с различни модели. Там аз съм си виновна, че си купих рокля, която си мислех, че ще ми е супер удобна, но уви - не беше, та нея също не мисля да я обличам пак.
Аз ще имам 5 шаферки. На този етап си мисля да са с къси рокли /до коляно някъде/ и разкроени, за да отиват на всяка фигура. Трудно е да се избере модел, който да отива на по-слаби и по-едри, на малък и голям бюст, да се вписва цветово в сватбата и да се хареса на булка и шаферки Grinning Аз много бях харесала една рокличка, но промених идеята за цветове на сватбата и няма да ми пасне, много ме е яд. Ще ви я покажа.

# 559
  • Мнения: 72
При нас има лееекичко развитие Grinning На 08.10. освен, че ще ходим на изложението в Блек сий рама ще ходим и до други хотели, които сме набелязали и се надявам, че ще имаме вече място.

Относно децата на нашата сватба няма да има, защото имаме само няколко приятели с дечица и са малки. До колкото разбрах ще ги оставят на бабите, за да не ги стресират излишно. Само племенника на ММ ще е с нас ( на 1 год и половина ще е ), защото няма на кого да го оставим зайчето.
А за името лично аз ще съм с тире. Това е избор, който всеки си прави сам и по собствени убеждения.
Чета всичко с голям интерес и дано следващия път имам нещо повече за разказване. Simple Smile

# 560
  • Мнения: 319
Момичета, не знам при вас как стои финансовата страна на нещата, но ние ще си поемем всички разходи сами, без родителски гръб.

Та, вчера като ни дойдоха заплатите и прехвърлих от общата ни банкова сметка, към спестовната за сватбата и голяма радост настана.  Blush Всеки месец заделяме определена сума и всеки път се радвам като малко дете, че нараства. Бавно, но славно.

Чувството да знаеш, че постигаш това, заедно с любимия човек, е уникално.  bouquet
 Знам какви усилия, лишения и работа ни коства това. Гордея се много с нас.

# 561
  • Burgas
  • Мнения: 106
Момичета помощ, не мога да намеря видеооператор. В Бургас или някъде в околията.  Просто да си заслужава.

# 562
  • Мнения: 1 998
Момичета, не знам при вас как стои финансовата страна на нещата, но ние ще си поемем всички разходи сами, без родителски гръб.

Та, вчера като ни дойдоха заплатите и прехвърлих от общата ни банкова сметка, към спестовната за сватбата и голяма радост настана.  Blush Всеки месец заделяме определена сума и всеки път се радвам като малко дете, че нараства. Бавно, но славно.

Чувството да знаеш, че постигаш това, заедно с любимия човек, е уникално.  bouquet
 Знам какви усилия, лишения и работа ни коства това. Гордея се много с нас.

И аз така се радвам като малко дете на всичко, което успея да купя и подготвя сама Simple Smile
Иначе при нас моите родители ще ни помогнат финансово.

# 563
  • Мнения: 1
Здравейте, попаднах на оферта за сватба в хотел Лайт в София. Изглежда много приятно като място, а офертата им е повече от приемлива. Някой може ли да сподели мнение?

# 564
  • Мнения: 198
Момичета помощ, не мога да намеря видеооператор. В Бургас или някъде в околията.  Просто да си заслужава.

Моето предложение не е съвсем около Бургас, но си струва определено - Пламен Бижев, от Стара Загора е, но работи в цялата страна. Прави наистина страхотни неща, на сайта му има качени сватбени видеа. Има информация и за финансовата страна на въпроса на сайта му. Не е от най-спестовните варианти, но работата му за мен лично беше това, което търся и сме изключително благодарни и доволни от крайния продукт Heart Eyes

# 565
  • Мнения: 1 998
Момичета помощ, не мога да намеря видеооператор. В Бургас или някъде в околията.  Просто да си заслужава.

Моето предложение не е съвсем около Бургас, но си струва определено - Пламен Бижев, от Стара Загора е, но работи в цялата страна. Прави наистина страхотни неща, на сайта му има качени сватбени видеа. Има информация и за финансовата страна на въпроса на сайта му. Не е от най-спестовните варианти, но работата му за мен лично беше това, което търся и сме изключително благодарни и доволни от крайния продукт Heart Eyes


Аз разгледах сайта от любопитство, ние вече имаме видеооператор. Работата на Пламен Бижев изглежда добра, но ми се виждат доста пари, за да получиш филм от 60 или 90 мин /или аз не го разбирам правилно/.
Сещам се във Варна за Красимир Ламбов, но и там сумите са доооста сериозни. Бях попаднала на оферта от него във фейсбук групата. Всички очаквахме, че ще му е висока сумата, но тя наистина си е доста /според мен/ Simple Smile при интерес, ще потърся офертата и ще ви я пратя на лични.

# 566
  • Мнения: 198
Момичета помощ, не мога да намеря видеооператор. В Бургас или някъде в околията.  Просто да си заслужава.

Моето предложение не е съвсем около Бургас, но си струва определено - Пламен Бижев, от Стара Загора е, но работи в цялата страна. Прави наистина страхотни неща, на сайта му има качени сватбени видеа. Има информация и за финансовата страна на въпроса на сайта му. Не е от най-спестовните варианти, но работата му за мен лично беше това, което търся и сме изключително благодарни и доволни от крайния продукт Heart Eyes


Аз разгледах сайта от любопитство, ние вече имаме видеооператор. Работата на Пламен Бижев изглежда добра, но ми се виждат доста пари, за да получиш филм от 60 или 90 мин /или аз не го разбирам правилно/.
Сещам се във Варна за Красимир Ламбов, но и там сумите са доооста сериозни. Бях попаднала на оферта от него във фейсбук групата. Всички очаквахме, че ще му е висока сумата, но тя наистина си е доста /според мен/ Simple Smile при интерес, ще потърся офертата и ще ви я пратя на лични.

Посочените минути са доста ориентировъчни, нашето видео се получи около 120 минути. На мен лично и това ми се вижда много, но нямаше какво да се изреже повече от деня. Не съм фен на тези безкрайни репортажни видеа по 5-6 часа, но това е лично мнение Wink

Иначе цената зависи най-вече и от техниката, която ще използва. Той имаше търпението да ни обясни разликите в използваната техника с нагледни материали от други сватби, за да знаем в крайна сметка какво избираме. За мен беше най-добрият избор.

Красимир Ламбов беше другият човек, с когото се свързах, но беше вече зает за нашата дата. Неговите цени вървят даже малко нагоре, но също си заслужава според мен Simple Smile

# 567
  • Мнения: 53
Момичета, имате ли оферти от флористи или агенции? Получих оферта само за украса на ресторанта, на колата, ритуала и букет за над 2000лв. Само на мен ли ми се струва ужасно много пари за цветя, които на другия ден ще идат в боклука?

# 568
  • София, България
  • Мнения: 3 579
Уоооу... То зависи от украсата де...
Ама честно казано не намирам оправдано 250 лв. украса за кола (бях мернала на едно място)... някак не виждам къде точно са тези 250 лв. Все пак нямам сватбена агенция и не знам какъв и колко е трудът. Може би тези цени са оправдани... но силно се съмнявам Simple Smile

Бях се допитала за сватбен координатор до една агенция и получих доста добра оферта само за координация. При интерес, мога на лично да ви дам линк към Фейсбук страницата им, да не стане като реклама тук.

# 569
  • Мнения: 5 538
2 к лева са страшно много пари, но зависи кой колко пищно го иска.
Украсата на колата ни струваше към 40 лв. и пак ми се вижда много за 5-те минути, в които сме се возили от вкъщи до ритуалната зала /после всичко беше на пешеходно разстояние/, букет - 25 лв., украса в ресторанта - по един малък букет рози в гъба на всяка маса и един по-голям на младоженската  - 70 лв., малки свещници по масите - още 20-тина лева. Калъфките и панделките по столовете, арката над младоженската маса и стойки с изкуствени цветя ми бяха комплимент от ресторанта. Simple Smile Но и да не бяха, не би трябвало да струват повече от 300-400 лв.

Общи условия

Активация на акаунт