Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 462
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: X
Аз съм писала вече, но ще се повторя, не изварявам, а ползвам таблетки Милтън.

# 451
  • Мнения: 322
Аз изварявам само след края на цикъла. Ето чашката която преди време си бях поръчала от Амазон https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01KH3J6OK/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1

# 452
  • Мнения: 29 232
Благодаря за включването на всички.... bouquet Понеже ми се иска да пробвам изваряване в микровълновата, затова питам, за да не се прецака самата чашка, ако не е подходящо.

# 453
  • Мнения: 322
Аз слагам чашката в тази която съм показала, напълвам вода почти догоре и я пускам на максималната степен на МВ, при мен е 900W, за примерно 7-8 минути. Не знам доколко е стерилизирана, но така си я оставям да се изсуши и си я прибирам за следващия месец.

# 454
  • Мнения: X
Аз слагам в керамична/стъклена чаша, подходяща за микровълнова, и пускам на макс мощност за 7-8 мин.
В момента обаче нямам микровълнова и изварявам в едно джезве на печката - след завиране на водата оставям още поне 5 мин на котлона.

# 455
  • FRANCE
  • Мнения: 2 220
 Пускам в миялната, става като нова. Но се е случвало и в микровълновата в чаша с вода.

# 456
  • Мнения: 4 610
Аз ползвам на MeLuna, обаче примерно първият ден-два, когато цикълът е много ми се е случвало нощем да протече като стои повече от 2 часа. Иначе през деня през 2 часа я сменям ако е много. Следващите дни може и през 8-10 часа.  Може би трябва да си взма по-дълбока за първите дни? Тази я ползвам активно вече 3 години някъде. Но за всеки случай си взимам ежедневни превръзки. Иска ми се да мина и без тях. Писна ми постоянно да си купвувам.

# 457
  • Мнения: 1 876
Здравейте, записвам се в темата. Искам да премина към такава чашка и си избрах Organicup. Мога ли да я поръчам от някой бг сайт или от официалния? Мнения за нея и кой размер е подходящ за по-обилен цикъл за нераждала жена (мисля да взема А и ако не ми е комфортно ще взема В размер, написали са, че може да се направи замяна)

# 458
  • Мнения: 4 610
Доколкото съм чела  размерът на чашката не се избира по това колко обилен е цикъла а колко висок ти е цервикса и колко си широка.

http://lila.bg/meluna

Тук може да прочеш по-подробно.

# 459
  • Мнения: X
Има значение колко е обилен цикълът - съобразно това се избира вместимостта на чашката. Дължината на чашката се съобразява спрямо височината на цервикса (има по-издължени модели чашки). Ширина на влагалището нямам представа как се измерва. По-скоро има значение дали имаш по-стегната или по-отпусната мускулатура - съответно се избира по-твърда или по-мека чашка.

# 460
  • Мнения: X
На първо място се гледа височината на цервикса и по това всяка жена може да си избере чаша, която ще и върши най-добра работа. Колкото по-голяма вместимост, толкова по-добре, но ако чашата е прекалено дълга, може да подмине цервикса и да тече, или въобще да не влезе. Може да се избере чаша с до 1,5 см. по-висока.
Мускулатурата има значение, но при много марки по-големият размер се явява и по-твърд, с изключение на мелуна, които има от всичко за всеки. Освен ако чашата не е изключително мека, рядко има проблем с отварянето. Всичко е до опит, който се придобива с няколко месеца ползване.
За мен лично, ползвала и силиконова, и ТПЕ, силиконовата се плъзга по-добре и по-лесно се поставя, дори само с вода.
Вагината реално няма ширина, тя е като джоб, чиито стени прилепват плътно, но е изключително елестична, така че това не бива да е притеснение, все пак е направена детска глава да минава оттам.

# 461
  • Мнения: 4 610
Момичета, имам въпрос. Бях на гинеколог и ми каза, че имам възпаление, попитах дали е възможно менструалната чашка да играе  някаква роля и ми отвърна, че е много възможно, понеже кръвта не изтича свободно извън влагалището. Препоръча ми да не я ползвам, но аз се учудвам, понеже досега не съм чувала някой да е имал проблем от менструална чашка? Доколкото знам кръвта се събира в нея, обаче не се застоява в стените на влагалището, както при тампона, а си стои в самата чашка. Някоя от вас имала ли е подобни отзиви от гинеколог?

# 462
  • Мнения: X
Аз лично не съм имала никакви проблеми. То нека си го кажем, повечето гинеколози не са и чували за менструална чаша. Чудя се, ако не му беше казала, че ползваш чаша, дали щеше да измисли някаква друга причина за възпалението? А и течността, която се събира в чашата няма достъп до въздух, така че няма как да протекат някакви процеси. Ползвайки тампон или превръзка, кръвта има свободен достъп до стените на влагалището, за разлика от чашата.
Възможно ли е обаче при механичното слагане и махане да се е получило някакво нараняване, което да е довело до възпалението?

# 463
  • Мнения: 4 610
И аз си го помислих, че може да е нещо от махането и слагането, обаче ми направиха колпоскопия и самият цервикс беше зачервен и възпален. Просто много се зачудих от това, което тя ми каза. То при всички положения тя ми каза, че докато лекувам възпалението трябва да ползвам превръзки и да не слагам нищо вътре, обаче... в дългосрочен план менструалната чашка ми е много удобна и се чудя какво да правя.

# 464
  • Мнения: X
Чашите са известни с това, че при тях има много малка възможност от бактериалта инфекция, точно защото течността няма допир с въздуха.
Колко често я сменяш чашата? Ако я сменяш много на често възможно е при издърпването от вакума да се издърпва доста и самият цервикс и това да е причинило зачервяването и възпалението.
Аз лично съм доста небрежна в това отношение и бая дърпам, но последния път като бях на преглед, нямаше никакви изменения и въобще никакви проблеми.
От колко време ползваш чаша?

Общи условия

Активация на акаунт